999 rezultate për

katalanase

Gazeta katalanase: Barcelona i tregon derën Griezmann, na sill ofertat Barcelona duket e lodhur me Antuan Grizmanin dhe nuk ka ndërmend që ta presë pafundësisht. Gazeta katalanase “SPORT”
"VARdrid", tërbohet mediat katalanase pas fitores së Realit (FOTO LAJM) Real dhe Barcelona, tani kanë numrin e njëjtë të pikëve, 68, por ‘Los Blancos’ mbajnë vendin e parë falë rezultateve të
Shkëmbim i bujshëm: Juventusi i ofron Pjanic, Barcelona yllin e mesfushës Barcelona dhe Juventusi janë duke planifikuar një shkëmbim të bujshëm lojtarësh. Sipas “RAC1” dy klubet gjigante janë
Pas Katalonjës, edhe një tjetër rajon brenda Spanjës kërkon pavarësi (FOTO LAJM) Mijëra njerëz nga zona Baske e Spanjës kanë bashkuar duart duke formuar një zinxhir rreth 202 kilometra të gjatë, duke k
Bllofi i mediave katalanase pas shortit: Roma një bonbon Përballja me Romën u konsiderua si një “sheqerkë” drejt ëndrrës së tripletës, por rezultoi një helm i vërtetë. Sporti
Kryeministri i Spanjës cakton dy afate për Katalonjën Kryeministri spanjoll Mariano Rajoy ka caktuar dy afate të rëndësishme për Katalonjën. Data 17 janar do të jetë dita kur
Historia qindra vjeçare e konfliktit katalanas me spanjollët Marrëdhëniet mes Madridit dhe Barcelonës kanë kaluar shumë kriza gjatë shekujve, ku e fundit në datë është shpallja e pa
Qeveria skoceze respekton pozitën katalanase Qeveria skoceze ka deklaruar se respekton dhe kupton pozitën e qeverisë katalanase, e cila ka shpallur pavarësinë nga Sp
Legjenda katalanase: Mbappe më i mirë se Messi kur ishte 18 vjeç Sipas ish-sulmuesit francez të Barcelonës, PSG-së dhe Monacos, Ludovic Guily, Kylian Mbappe ka treguar të jetë më shumë
Dyshohet për bombë, operacion i madh anti-terrorist në Barcelonë Policia e Barcelonës ka evakuuar turistët nga zona rreth kishës Sagrada të Brarcelons, në kuadër të një operacioni kundë
Barcelona nga 18 gushti me smartphonin e saj zyrtarë Oppo R11 FC Barcelona ka ngjyrat zyrtare të Barcelonës. Stema katalanase është gjithashtu në anën e pasme, dhe është e b
Mundo Deportivo për Neymarin: Dyshime, dyshime edhe më shumë dyshime Konfuzioni që rrethon sagën e transferimit të Neymar në Paris Saint-Germain ishte e përhapur në Barcelonë të mërkurën, m
Katalonja, gati të shpallë pavarësinë menjëherë nëse "po"-ja fiton referendumin Koalicioni në pushtet në Katalonja deklaroi sot se referendumi i vetëvendosjes që synon të organizojë në tetor do të ket
Kryeministri spanjoll gati të përdorë forcën për të penguar mbajtjen e referendumit Kryeministri spanjoll, Mariano Rajoy raportohet se është gati të përdorë masa shtrënguese për të penguar zhvillimin e nj
Neymar rinovon kontratën me Barcelonën Rinovimi i kontratës i Neymar Jr me Barcelonën ka hyrë në fazën e tij finale. Duke përjashtuar ndonjë surprizë të mu
"Çekiç në kokë nëse dua të kthehem te Barça" "Nëse shikoni që dua të kthehem te Barcelona, më jepni një të goditur me çekiç në kokë". Është folur shumë për një rikth
Neymar ia "dedikon" golin CR7-ës (VIDEO) Neymar shënoi një gol mjaft të bukur në fitoren 3-1 të Barcelonës përballë Paris Saint Germain, por festimi i këtij goli
Superkupa e Katalunjës, ndeshja që anashkalohet në Spanjë Superkupa e Katalunjës do të luhet në mbrëmjen e sotme, në 21:30, në stadiumin e "Montilivit" në Girona. Finalistët e kë
Alves, "çelësi" i merkatos së Barçës (FOTO LAJM) Merkatoja e Barcelonës rrotullohet rreth Dani Alves. Është braziliani "çelësi" i prurjeve të reja në repartin e mbrojtje
Mediat spanjolle: Shqipëria, kombëtarja e munguar e Botërorit Shqipëria nuk është në Botëror, por për të flitet dhe në Brazil 2014. Kjo falë yjeve me origjinë shqiptare që po shpërth