999 rezultate për

kartona

Shqipëri-Turqi, gjykohet nga arbitër që s’kursen kartonat UEFA ka bërë të ditur arbitrin e ndeshjes mes Turqisë dhe ai do të jetë gjermani Tobias Shtiler. 37- vjeçari është a
Askush si ai, Sergio Ramos vendos rekord për kartona të kuq Sergio Ramos edhe pse konsiderohet si një nga mbrojtësit më të mirë në historinë e Real Madrid, së fundmi ka shënuar një
Fatmir Xhafaj del kundër PS-së: Deputetët janë shndërruar në kartona Ish-ministri i brendshëm Fatmir Xhafaj pak minuta më parë ka shprehur një qëndrim kundër mazhorancës për sa i përket nd
"Frika" nga VAR, rrallon kartonët e kuq në Seria A Kampionati Italian njehet si një kampionat ku akordohen shumë penallti mdaje edhe shumë kartona si t ëverdhë ashtu edhe
Kartonat e kuq që shokuan Botërorin ndër vite (VIDEO) Ajo që lojtarët në fushën e lojës i druhen më së shumti janë kartonat dhe sidomos kartoni i kuq që i nxjerr automatikish
Klubet afrikane thyejnë rekordin 36 vjeçar Për herë të parë që prej vitit 1982, nuk kishte ndodhur asnjëherë që asnjë klub Afrikan të mos kalonte grupin. I vetm
U eliminua nga Kupa e Botës, kjo është diferenca e kartonave të verdhë mes Japonisë dhe Senegalit Senegali u eliminua nga Kupa e Botës për shkak të një rregulli të çuditshëm nga FIFA, atë të “fair play”-t. Edhe pse
Për herë të parë në Botëror, kjo skuadër kualifikohet me kartonat e verdhë Kolumbia fitoi me rezultatin minimal 1-0 ndaj Senegalit, duke u renditur në vend të parë në grup. Japonia humbi 1-0 m
Kartona, penallti dhe inat, Portugalia barazon me Iranin (VIDEO) Irani dhe Portugalia kanë barazuar me shifrat 1-1 në "Mordovia Arena", ndeshje e vlefshme për Grupin B. Në minutën e
Trukonte ndeshje me kartona, mbrojtësi dënohet me 6 vite pezullim Mbrojtësi 26-vjeçar, Bradley Wood është dënuar me 6 vite pezullim nga gjykata sportive në Federatën Angleze të Futbollin
Keidi Bare merr dy kartona të verdhë brenda 15 minuta lojë dhe ofendon keq arbitrin Keidi Bare, u ndëshkua dy herë me karton të verdhë në sfidën që Atletico Madrid B, luajti përballë Deportivo La Coruna B
Bare e dreqos, i mjaftojnë 15 minuta për të marrë dy kartona të verdhë Mesfushori i Kombëtares Keidi Bare është ndëshkuar me karton të kuq në minutën e 15-të të sfidës ndaj Deportivo La Korun
Sot është Ramos, por në gjysmëfinale rrezikon ylli tjetër i Realit mungesën prej kartonave Sot është Sergio Ramos që është i pezulluar për shkak të kartonave të verdhë, të cilit i bashkangjitet edhe Nacho që ësh
Këta janë lojtarët që mund të humbasin ndeshjen Juventus - Real Madrid për shkak të kartonave Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos është në rrezik pasi që mund të marr një karton të verdhë dhe mund të pezullohet
Keidi Bare merr një shans, ftohet nga Simeone ndaj Deportivos Duket se do të jetë një mundësi e artë për djaloshin shqiptar për të koleksionuar një tjetër ndeshje me Atletiko Madrit
Sergio Ramos, lojtari më i ndëshkuar në Evropë Sergio Ramos është futbollisti që ka marrë më shumë kartona të verdhë apo të kuq në të pesta kampionatet më të rëndësish
Askush sa ai, Ramos thyen rekord me numrin e kartonave të verdhë Sergio Ramos hyn në histori si futbollisti që është ndëshkuar me më shumë kartonë të verdhë në La Liga. Me të verdhë
E PABESUESHME / 7 kartona të kuq për një penallti (VIDEO) Sfida mes Victorias dhe Bahias në kampionatin brazilian të futbollit, ka përfunduar në një ndeshje boksi. Gjithçka ka nd
E pabesueshme, në Ebay shiten kartonat e letrave të tualetit Ebay është një vend ku shitet gjithçka, shpeshherë madje edhe gjëra të çuditshme. Shembull konkret është rasti i një
Ajeti humb përballjen kundër Hysaj, për shkak të kartonave Arlind Ajeti ka humbur shansin për të qenë në fushën e lojës në ndeshjen e fundit të Serisë A këtë edicion. Mbrojtës