999 rezultate për

karton

Kartona të kuq dhe hakmarrje, Tirana përmbys Vllazninë Tirana e realizoi me sukses misionin “hakmarrje” ndaj Vllaznisë. Në Loro Boriçi përfundo gjithçka me fitoren 1-0 të kuqe
Bale nga dita në ditë më larg Realit E ardhmja e Gareth Bale është gjithmonë e më larg Realit të Madridit. Sipas “Diario Gol”, presidenti i klubit mereng
Zyrtare: UEFA pezullon Carvajalin pas kartonit të verdhë Komiteti i Kontrollit dhe Etikës së UEFA-s ka suspenduar me dy ndeshje mbrojtësin e djathtë të Real Madridit, Daniel Car
Pogba më në fund flet për ndërhyrjen që i bëri Bellerinit, por edhe për kartonin e kuq Pogba thotë se ndërhyrja ndaj lojtarit të Arsenalit, Hector Bellerin nuk ishte e qëllimshme dhe e ashpër. Mesfushori
Me kartonin e kuq që mori sot Paul Pogba mungon në derbin ndaj Manchester Cityt Paul Pogba do të mungojë në derbin e Mançesterit, pasi u ndëshkua direkt me karton të kuq në ndeshjes e së shtunës ndaj
Magani i mërzitur për gafat amatoreske të Teutës së tij Trajneri i Teutës, Gugash Magani nuk ishte i mërzitur vetëm nga dalja pa pikë por veçanërisht për paraqitjen në takimin
Neymar pezullohet me një ndeshje pas kartonit të verdhë kundër Monacos Neymar është dënuar me një ndeshje mos lojë pas kartonit të verdhë kundër Monacos. Në atë ndeshje PSG, arriti të marr
Sulmuesi i Valencias ndëshkohet dy herë me karton të verdhë dhe nuk largohet nga loja (FOTO LAJM) Valencia dhe Barcelona barazuan në duelin e mbrëmshëm me shifrat 1-1 Por e çuditshmja është se sulmuesi i Valencias u
Pse tifozët e Realit mbanin karton të kuq nëpër duar,gjatë ndeshjes me Malagan Real Madridi arriti të mposht Malagan me rezultat 3-2. Para se të niste kjo ndeshje ishin tifozet Madrilen ata të cilen
Mori kartonin e verdhë, UEFA është gati të dënojë mbrojtësin madrilen (VIDEO) UEFA ka hapur një proces disiplinor ndaj Dani Carvajal, për kartonin e verdhë që ky i fundit mori në sfidën ndaj Apoel N
Real e planifikoi vetë ndëshkimin me karton të verdhë të Carvajalit Dani Carvajal mbrëmë ishte lojtari i vetëm që u ndëshkua me karton të verdhë nga gjyqtari në ndeshjen Apoel vs. Real Mad
Gashi premton Kartonin e Gjelbër për emigrantët Emigrantët kosovarë në verën e vitit të ardhshëm do t’i gëzohen marrjes së Kartonit të Gjelbër. E me marrjen e këtij kar
Merret vendimi për pezullimin e Neymarit, ja sa ndeshje do të mungojë braziliani Sulmuesi brazilian i Paris Saint-Germainit, Neymar do të shërbejë një ndalim prej një loje pas kartonit të tij të kuqe k
"Falenderoj Mandzuki që u largua nga loja" Max Allegri falënderoi Mario Mandzukic për kartonin e tij të kuq në fitoren 6-2 ndaj Udineses, "sepse duhej të ktheheshi
Teuta përmbyset brenda ndaj Partizanit, Demat marrin fitoren e parë Partizani ka marrë fitoren e parë në 5 ndeshjet në kampionat, dhe këtë e ka marrë në "Niko Dovana" ndaj Teutës me shifra
Ruçi tregon arsyen pse nuk thirri Byronë e Parlamentit për ndëshkimin e Bashës Pak pasi rinisi seanca e cila pasi u ndërpre për të gjashtën herë, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha edhe pse
Pak javë më parë deshe e "mbyti", mbrëmë e shpëtoi nga kartoni i kuq Paris Saint Germaini fitoi ndaj Bayern Munichut me rezultat 3-0. Një nga momentet më interesante të takimit ndodhi në mi
Pamje rrënqethëse, fëmijët vriten dhe futen nëpër kuti kartoni për trafikim (FOTO LAJM) Pamje rrënqethëse janë publikuar në “Facebook” nga Goh Soo Heng, ku shfaqen trupat e disa fëmijëve të rreshtuar sikur të
Befason Mane: Nuk prisja të ndëshkohesha me karton të kuq Sadio Mane është ndëshkuar me karton të kuq javën e kaluar në sfidën ndaj Manchester Cityt, pas ndërhyrjes kundër portie
Arbeloa: “Në 3 ndeshje, Reali ka pranuar aq kartona të kuq sa Barça në dy sezone” Ish-lojtari Madrilen, Alvaro Arbeloa ka thënë se në 3 ndeshje Real Madridi ka pranuar po aq kartona te kuq sa Barcelona