999 rezultate për

karteli

Pjesë e kartelit të drogës, kush është financieri i Eldi Dizdarit Vladimir Lesaj është një nga të arrestuarit, pjesë e kartelit më të madh shqiptar të drogës i shkatërruar pak ditë më pa
Më i madhi i kapur deri tani, koloneli në Dubai rrëfen si u kap bosi shqiptar i kartelit të kokainës Denis Matoshi ose Eldi Dizdari u arrestua dy ditë më parë në Dubai në kuadër të operacionit “Los Blancos”, që goditi kar
Shkatërrimi i kartelit të parë shqiptar, Artan Hoxha nxjerr foton e "kokës" nga burgu Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka hedhur dritë mbi operacionin e bujshëm në 10 shtete të Europës dhe Azisë. “Los
Vrasje gjakftohta dhe arratisje: Dosjet kriminale ku përmendet Dritan Rexhepi, koka e kartelit të drogës Dritan Rexhepi dyshohet të jetë kreu i organizatës që u godit dje nga Europol. Rexhepi dyshohet se ka organizuar dërg
Mediat holandeze tregojnë si funksiononte karteli shqiptar i drogës, trafikantët jetonin mes luksit Media holandeze Het Parol ka raportuar shkatërrimin e kartelit më të madh shqiptar të drogës të finalizuar ditën e djesh
Bosi nga Ekuadori sillte kokainen, burri i miss-it shqiptar e shperndante: Si funksiononte karteli Operacioni i madh "Los Blancos" ka çuar pas hekurave 30 persona në Itali, Shqipëri, Belgjikë, Emiratet e Bashkuara Arabe
Të armatosur gjer në dhëmbë, djemtë e EL Chapos mbyllin nëpër shtëpi banorët e Sinaloas Djemtë e bosit të drogës, Joaquin El Chapo Guzman kanw detyruar banorët e Culiacán, kryeqytetit të Sinaloas, në Meksikë
Shikoni se si ky shofer në mënyrë spektakolare i ikën kartelit meksikan (VIDEO) Një shofer i ka shpëtuar në mënyrë spektakulare një bllokadë e vendosur nga një kartel meksikan në kufirin e SHBA, trans
Si u eliminua "La Catrina", shefja 21 vjeçare e kartelit të drogës në Meksikë (VIDEO) Këto janë momentet e fundit të 21 vjeçares që qëndronte në krye të kartelit të drogës në Meksikë. La catrina u elimin
Zbulohet sekreti: Karteli i Pablo Escobarit dëshironte të likuidonte portierin legjendar të Paraguait (VIDEO) Përballja mes futbollistëve të Jose Luis Chilaver dhe Faustin Asprilla ishte tejet dramatike në mes të Paraguait dhe Kol
Gruaja e El Çapos, pjesë e emisionit "reality" për anëtarët e karteleve Gruaja e El Çapos, Ema Koronel Aispuro, do t’i bashkohet shfaqjes “realiti” që jepet në VH1, “Anëtarët e Kartelit”. Para
Një betejë e vërtetë: Policia detyrohet të lirojë djalin e "El Chapo-s" pasi karteli nisi luftë frontale Një luftë e vërtetë ka ndodhur në një qytet të Meksikës midis policisë dhe një karteli droge të cilët kanë pasur si qëll
Ish-miku i ngushtë kërkon hetimin e Edi Ramës: Ka udhëhequr kartelin e drogës Ish-deputeti i Partisë Socialiste dhe ish-miku i ngushtë i Edi Ramës, Koço Kokëdhim ame anë të një statusi në Facebook k
Dyfishohen çmimet e shërbimeve dentare, vendimi i çmendur i USSH (FOTO LAJM) Një numër i madh berberësh në Podujevë të Kosovës tentuan disa ditë më parë që të fiksonin çmimet e rruatjes dhe qethjes
Djali ujk rrëfen taktikat e tmerrshme të mafies (VIDEO) Një ish-vrasës i një karteli meksikan të drogës i njohur si “Djali Ujk” ka zbuluar se si i torturonte armiqtë e tij duke
Zbulohet karteli i drogës në Surrel: Kush është "El Chapo" (FOTO LAJM) Ish- kryeministri Sali Berisha me anë të një fotoje në Facebook ka "zbuluar" kartelin më të madh të drogës në Shqipëri.
Vritet bashkë me gruan drejtuesi i kartelit të drogës Drejtuesi i një karteli droge në Meksikë është vrarë teksa merrte ndihmë mjekësore në një spital. Sipas Associated Press
Gruaja dhe djali i Escobar-it, në hetim për pastrim parash E veja dhe djali i lordit famëkeq të drogës, Pablo Eskobar, janë nën hetim nga autoritetet argjentinase për pastrim para
A është "Narcos" i bazuar totalisht në një histori të vërtetë? (VIDEO) Pablo Escobar ka vdekur, por Narcos jo. Sezoni i trete, i mundesuar ne platformen Netflix nga 1 shtatori, flet per karte
"Los Zetas", grupi famëkeq kriminal i krijuar prej Forcave Speciale Ushtritë e shteteve janë krijuar për të qenë të përkushtuara ndaj mbrojtjes nga agresioni i jashtëm dhe mbrojtja e jetës