999 rezultate për

karta

Sandër Lleshaj: Karta identiteti pa afat skadence për 75-vjeçarët Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar pas miratimit në Kuvend, të ligjit “Për letërnjoftimin elektronik të sht
Fituesit e lotarisë amerikane të mashtruar nga Trump, kur skadon afati i kartave jeshile Noha, një inxhiniere nga Egjipti, duhet të ndihej me fat pasi fitoi llotarinë amerikane të vizave që zgjedh rastësisht n
Merr një mesazh të rëndësishëm për veten, zgjidh një kartë tani Ndonjëherë, mjafton një lëvizje fare e vogël për të mësuar shumëçka pritet të ndodhë në jetën tuaj, por jo vetëm! Keni k
Maturantët nuk heqin dorë nga protesta, ironizojnë me pankarta Besa Shahinin Edhe ditën e sotme maturantët kanë vijuar protestën e tyre para Ministrisë së Arsimit, në shenjë kundërshtie për testin
Si u grabitën 84 mijë euro nga kartat bankare të shtetasve nga Singapori, Kina apo Italia Tre persona, nënë e bijë dhe një kamarier janë autorët e një skeme vjedhjeje krejt të veçantë. Në bashkëpunim me njëri-t
Vodhën 84 mijë euro duke klonuar kartat bankare, si e pësuan 3 durrsakët Policia ka finalizuar operacionin e koduar “BOOKING”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e mashtrimit kompj
Shqiptarët e Kosovës, protestë me pankarta për Teatrin Qindra qytetarë të Kosovës kanë shprehur mbështetjen dhe solidarizimin e tyre ndaj artistëve të Tiranës në lidhje me she
Lazio fut në lojë të gjitha kartat për Marash Kumbullën Edhe pse ky sezon futbollistik nuk ka përfunduar ende, klubi i Lazios po mendon për sezonin e ardhshëm. Drejtori spor
"Aman dermani", Rama sqaron si do të funksionojë për ata që iu ka skaduar karta e identitetit Kryeministri Edi Rama ka sqaruar se ccfarë do të ndodhë me ata që iu ka skaduar karta e identitetit. Ai ka deklaruar
Këshilla e mjekut britanik, pastroni kartat bankare Një ekspert ka paralajmëruar se kartat bankare mund të jenë bartës të mikrobeve. Qeveria britanike ka inkurajuar të l
Koronavirusi mbijeton tek kartat e kreditit, mësoni si t'i dezinfektoni Një mjek në Britani ka treguar se si kartat e kreditit mund të përmbajnë mikrobe, përfshirë baktere si salmonella dhe E.
Nuk mungon politika në derbin Tirana-Partizani, shpaloset pankarta për 2 Marsin Më 2 Mars është thirrur një manifestim nga ana e Presidentit të Republikës, Ilir Meta kundër asaj që ai e quan grusht sh
33 shtetas në pranga! Fabrika e kartave të identitetit në Greqi që ua shisnin kriminelëve shqiptarë Një operacion i policisë greke, ka vënë në pranga një grup prej 33 shtetasish të cilët prodhonin karta identiteti dhe ua
Inspektorët e "Anti-Duhan" vënë gjoba me karta të skaduara? Reagon ISHSH Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor ka reaguar në lidhje me një lajm të publikuar në mediat online, ku thuhej se dy indi
"Je m*ti i qytetit tonë", tifozët e Lecces sulmojnë me pankarta Conten (FOTO LAJM) Trajneri i Interit përveç barazimit të skuadrës së tij, ju desh të merrej me fyerjet e bashkëqytetarëve të tij. Në fa
Vazhdojnë protestat kundër VAR-it: Edhe tifozët e Man City me pankarta drejtuar FA Teknologjia VAR duket se po i irriton shumë tifozët e futbollit në Angli. VAR ka ditur të jetë vendimtar këtë sezon,
Mjete identifikimi e karta krediti false, 42 vjeçarit i ndodh e papritura në Durrës (VIDEO) Policia Kufitare në Durrrës ka bllokouar në port pasaporta, karta identiteti, karta shëndeti dhe karta banke të falsifik
"Jo polici fjale", gazetarët shpalosin pankartat para parlamentit (FOTO LAJM) Gazetarët kanë dalë në protestë para Parlamentit kundër paketës “anti-shpifje”. Ata janë shoqëruar edhe nga aktivistë
Makina luksoze dhe kartat e bankës ende peng, reagon ashpër Kejvina Modelja e njohur Kejvina Kthella së fundmi ka hyrë në telashe. E gjitha erdhi pasi ish-velina dyshohet të ketë lidhje me
Sekuestrohen 196 karta identiteti në Itali, kapen 2 shqiptarët Policia kufitare italiane në bashkëpunim me autoritetet doganore kanë sekuestruar në Portin e Barit 196 karta identiteti