999 rezultate për

karrocĂ

U rrëzua nga karroca, gjen vdekjen 58 vjeçari Një 58 vjeçar ka humbur jetën ditëm e sotme tragjikisht në fshatin Frakull e Vogël, ne Fier. Ngjarja ka ndodhur mengj
Emocionuese, nëna heq fëmijën nga karroca për t’ia dhuruar të lënduarve nga tërmeti Një nënë e re nga Korça i ka prekur të gjithë ditën e sotme me gjestin e saj, pasi ka shkuar të dhurojë ndihmë për të lë
Çmenduri, shitet 300 mijë dollare karroca e Hawking Karroca e famshme e shkencëtarit të ndjerë Stephen Hawking është shitur në një ankand në ditën e enjte për 300.000 dolla
Lot dhe dhimbje, si u nderua Leo i vogël nga futbollistët (FOTO LAJM) Një ngjarje shumë emocionuese dhe e prekshme ka ndodhur në fillimin e ndeshjes në Selman Stërmasi. Pak ditë më parë,
Karroca e invalidit aksidenton dy gra mbi të 80-ta (VIDEO) Një person me aftësi të kufizuara ka pohuar se pësoi një "përplasje diabetike", para se të përplasje dy gra të moshuar
Ja se sa ka kushtuar karroca e vajzës së Besit dhe Xhensilës (FOTO LAJM) Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj kane shume pak qe jane bere prinder. Gezimi i tyre sigurisht eshte i pafund por edhe f
Po kioskat e patatinave dhe salçiçeve nuk e zenë trotuarin ku duhet të kalojnë nënat me karroca z.Veliaj? Tirana është mbushur tashmë me kioska në të gjitha rrugët kryesore të saj. Fillimisht ishte Vjollca Hoxha ajo që vend
Plaka kosovare që ka 50 vjet që lë shtatzane gratë e çon nga karroca të paralizuarit Në Hajvali, një fshat pak kilometra larg Prishtinës, përveç rezidencës përrallore të biznesmenit dhe zëvendëskryeministr
Ky është çmimi marramendës i karrocës të vajzës së Zajminës Këngëtarja bukuroshe, Zaimina Vasjari është bërë nënë për herë të parë, ndërsa solli në jetë para pak kohësh vogëlushen
Përplaset nga karroca e kalit, vdes 48-vjeçari në Fier Pasditën e djeshme në Fier një 48-vjeçar ka humbur jeten pasi duke drejtuar mjetin e tij motor pasi është përplasur me n
70-vjeçarja vdes pasi përplaset nga karroca e kalit Një aksident ka ndodhur sot në Devoll ku ka humbur jetën një 70-vjeçare. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur n
E zë poshtë karroca me kuaj, vdes fëmija 5 vjeç në Fier Një tragjedi ka ndodhur në Fier pasi një fëmijë 5-vjecar ka humbur jetën në Fier teksa luante në oborr. Fëmija dhe n
5 karroca me nga 300 mijë qindarka, ja gjoba në shenjë proteste për SHBA-të Një biznesmen amerikan ka zgjedhur një mënyrë krejt të ccuditshme për të paguar faturën tatimorë 3000 dollarëshe pas një
200 persona me aftësi të kufizuar shpërblehen me 200 karroca (FOTO LAJM) Në Ditën Ndërkombëtare të Aftësisë së Kufizuar, Ministria e Mirëqënies Sociale dhe Rinisë, zhvilloi aktivitetin pranë Un
Londër/ Autobusët lëvizin më ngadalë se karrocat e kuajve Sipas analizimit të trafikut në qytetin e Londrës, trafiku sa vjen dhe rritet dhe tani ka kapur një shifër prej 40 përqi
Walmart sjell karrocën inteligjente, e cila bën pazarin vetë Walmart, një nga rrjetet më të mëdha të supermarketeve në Amerikë ka vendosur të revolucionojë mënyrën si bëjmë pazarin.
Ishte e paralizuar prej vitesh, ngrihet në këmbë dhe ec drejt altarit 25-vjeçarja (FOTO) Jaquie Goncher 25-vjeçe, e cila ishte paralizuar nga qafa e poshtë në moshën 17-vjeçe, ka befasuar të ftuarit e saj në d
"Karroca e kokoshkave është drita e syve tanë" 52-vjeçares së cilës iu sekuestrua karroca e kokoshkave ka rrëfyer historinë e jetës së saj dhe arsyen pse ajo del në rr
Oficerja e Policisë blen me pagën e saj karroca për invalidët (FOTO) Oficerja e policisë së Kamenicës, Saxhide Ismajli-Osmani, i ka dhuruar një karrocë për persona me aftësi te kufizuara fa
Marinzë, gratë e fshatit 2 km larg për të larë rrobat në pus Mungesa e ujit në shtëpitë e banorëve të Marinzës ka detyruar që gratë e fshatit në këtë fundjavë të marrin rrobat dhe m