999 rezultate për

karrierĂ

Befason Messi: Kupa e Botës? Zoti deshi kështu, nuk ndërroj asgjë Pasi është kthyer nga dëmtimi dhe ka fituar Këpucën e Gjashtë të Artë në karrierë, Lionel Messi ka thyer heshtjen për Ty
Rama godet sërish, del live në televizion me mjekër të bardhë e tuta sportive (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama është padyshim një ndër kryeministrat më të përfolur ndonjëherë në Shqipëri. Kjo jo vetëm falë
Merr fund "karriera e binjakëve skifterë", Eduardi përfundon në burg Mund të quhet e mbyllur “karriera” në Itali e binjakëve shqiptarë Edmond dhe Eduard Trushi. Gjykata e Pordenones ka d
Kjo nuk pritej: Niki Minaj heq dorë nga karriera, arsyja do ju përlotë (FOTO LAJM) Nicki Minaj ka habitur të gjithë fansat e saj pas një njoftimi të bërë në Tëitter. Reperja e njohur ka njoftuar se do
Karriera i kthen motrat Vjollca në "rivale", detaje nga rikthimi i Marinës (FOTO LAJM) Marina Vjollca do të rikthehet në ekran pas gati dy vitesh mungesë me një format të ri televiziv i cili do quhet “Klanif
Karriera e Iker Casillas në rrezik, kardiologu jep deklaratën e dhimbshme Ish-portieri i Real Madridit, i cili aktualisht luan me Porton, Iker Casillas, duhet të tërhiqet nga futbolli pas atakut
Karriera e Higuain, nga River Plate te Chelsea (FOTO LAJM) Vetëm gjashtë muaj teMilani, tashmë Higuain do të nisë tani një aventurë të re me Chelsea-n teksa do të ribashkohet me
I zhdukur në det, tifozët e Nantes nderojnë Sala-n (VIDEO) Emiliano Sala sapo kishte firmosur për ekipin e Cardiffit por tifozët e ish-ekipit të Nantes kanë nderuar futbollistin
I zhdukur në det, kjo është karriera e Emiliano Sala I nisur nga Argjentina, vetëm 20 vjeç, mbërrin në Francë te Bordo. Agjenti i tij është vëllai i Gonzalo Higuain. Bëhet f
De Rossi: Karriera drejt fundit, dua të bëhem trajner Daniele De Rossi e pranon se kariera e tij në futboll si futbollist po i vjen fundi. Italiani tashmë është 35 vjecar dhe
Karrierat e së ardhmes flasin në Tiranë (FOTO LAJM) Të shtunën, më 3 nëntor 2018, duke filluar nga ora 18:00, tek Rogner Hotel në Tiranë do organizohet një event ku folës
Jeta dhe karriera e Lorik Canës do të pasqyrohet në një film dokumentar Lorik Cana është një nga legjendat e futbollit shqiptar. Rrugëtimi i tij prej më shumë se 13 vjet me kombëtaren përfundo
Mund ti shkatërrohet karriera, sa vite burg rrezikon të dënohet Ronaldo për përdhunim Ronaldo, është përfshirë në një skandal të madh kohët e fundit, ku akuzohet nga Kathryn Mayorga për përdhunim, të kryer
Këtij lojtari do ti shkatërrohet karriera nëse nuk fiton ndaj Japonisë Sulmuesi i talentuar i Tottenham, Son Heung-min, për shkak të politikave në shtetin e tij, Koresë së Jugut është vetëm n
Valon Behrami i thotë lamtumirë Zvicrës: Karriera ime me kombëtaren përfundon këtu Mesfushori shqiptar i Zvicrës, Valon Behrami, është pensionuar nga futbolli me kombëtare. Lajmin e ka bërë të ditur v
Karriera e Samir Nasris merr fund, UEFA e dënon akoma edhe më shumë Samir Nasri do të vazhdojë të vuajë edhe më gjatë dënimin për përdorimin e substancave të ndaluara. Francezi është d
Shaqiri rrezikon ti digjet karriera te Liverpool, por ja çfarë thotë ai Xherdan Shaqiri ishte përfolur shumë për një kalim të mundshëm të gjigantët e Premier Leagues, Liverpool dhe më në fundë
Për dashurinë ndaj princit, Meghan sakrifikoi karrierën e saj Të qenurit bashkëshortja e një Princi nuk mund të jetë aq e lehtë sa mendohet. Meghan Markle që pas fejesës së saj m
E gjithë karriera e Iniestas në një 1 minutë, a do i mbani dot lotët? (VIDEO) Kariera e Iniestas tek Barcelona do të përfundojë në fund të këtij sezoni. Spanjolli ka një karrierë pothuajse vjeçar
Buffon e pranon: Karriera ime mbyllet këtu! Kapiteni i Juventusit, Buffon ka vendosur ti thotë mjaft karrirës së tij si gutbollist. Ai ka shprehur keqardhje që