999 rezultate për

karikaturisti

"Ahmetaj-Ramës: Vetë deshe, mbaje tani" (FOTO LAJM) Karikaturisti Bujar Kapexhiu, ditën e sotme ka realizuar një karikaturë ku në të shfaq Edi Ramën dhe ministrin e shkakru
Festimi me shqiponjë, ironia e karikaturistit (FOTO LAJM) Festimi i atyre golave me simbolin e shqiponjës me duar, që është një shenjë që përfaqëson gjithë shqiptarët, ka hapur d
Karikatura e ditës në futboll (FOTO LAJM) Goal.com ka publikuar karikaturën e ditës së sotme, ku protagonist kryesor është trajneri i Chelsea-t, Jose Mourinho.
Ja kush është personi që synoi të vrasë karikaturistin suedez (VIDEO) Policia ka informuar se sulmi ndaj karikaturistit suedez është kryer nga vetëm një person, ndërsa më herët pati dyshime
Gazetari i “Charlie Hebdo” shpërthen në lot (VIDEO) Gazetarët dhe karikaturistët e “Charlie Hebdo” janë shprehur se do ta vazhdojnë punën pavarësisht asaj se çfarë ndodhi.
Charlie Hebdo e kishte pushuar nga puna një karikaturist më 2009 Një karikaturist i "Charlie Hebdo" është pushuar nga puna në vitin 2009 pasi ai kishte tallur Sarkozinë, për shkak se ai
Rrëfimi tronditës i bashkëshortes së karikaturistit të vrarë (FOTO LAJM) Bashkëshortja e Stephane Charbonier kryeredaktorit të 'Charlie Hebdo' është shprehur se bashkëshorti i saj gjithnjë e k