999 rezultate për

karikature

“Si karikaturë”, fansat shokohen nga fotoja e fundit e Zaiminës (FOTO LAJM Zaimina nuk e ka pranuar se ka bërë operacione plastike në fytyrë por në fakt të gjithë mendojnë ndryshe. Në fotograf
Bujar Kapexhiu ironizon politikanët në fundvit, tregon karikaturën perfekte Bujar Kapexhiu tregoi në studion e Top Talk se si i ka marrëdhëniet me politikanët, të cilët janë protagonistët kryesorë
Në Meksikë tallen me Maradonën, i bëjnë karikaturë për sjelljen (FOTO LAJM) Diego Armando Maradona pas nëj karriere të gjatë si futbollist ku arriti majat e klasifikimit botëror, tashmë prej kohës
Hungarezët i dedikojnë një karikaturë Gruevskit (FOTO LAJM) Arratisja e ish kryeministrit Nikolla Gruevski nga Maqedonia në Hungari, ka qenë temë kryesore në të gjitha mediat e ven
Media evropiane jep alarmin, nxjerr karikaturën e rëndë për shqiptarët (FOTO LAJM) Një nga mediat politike më të njohura në Europë, “Politico”, i ka kushtuar në numrin e saj të radhës, karikaturën kryeso
Tragjedia që bashkoi tifozët e skuadrave rivale, shikoni karikaturën e ditës në Itali (FOTO LAJM) Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur ditën e djeshme në Xhenova të Italisë ku një urë është shembur duke i marrë jetën dhj
Momenti deçiziv i ndeshjes Real - Bayern e shoqëruar në karikaturë (FOTO LAJM) Real dhe Bayern zhvilluan një ndeshje fantastike në Santiago Bernabeu u gjithkush u mundua të japë maksimumin e tij.
Bota ironizon Kosovën, karikaturë për skandalin e arrestimeve të mësuesve në Kosovë (FOTO LAJM) Skandali i kidnapimit nga shërbimi sekret turk i gjashtë mësuesve në Kosovë ka bërë jehonë edhe në botë. Karikaturist
Karikatura e ndeshjes Chelsea - Barcelona (FOTO LAJM) Chelsea përballet nesër në një dyluftim direkt me Barcelonën në UEFA Champioms League, ndeshje e vlefshme për 1/8. S
Satirikja "Charlie Hebdo" ironizon Brigitte Macron: Do bëjë mrekulli! Diferenca prej 24 vitesh ndërmjet Presidentit të ri të Francës, Emmanuel Macron dhe partneres së tij Brigitte ka frymëzu
Juve i dha leksion Barcelonës, ja karikatura e ditës (FOTO) Skuadra e Juventusit mposhti Barcelonën me rezultatin 3-0 për fazën e çerekfinaleve të Ligës së Kampioneve. Bardhezinjtë
Visar Zhiti shpërthen ndaj Nishanit: Karikaturë e Enver Hoxhës… Visar Zhiti, i ngarkuari me punë i Shqipërisë në Vatikan ka reaguar pas deklaratave të forta nga presidenti Nishani i ci
Messi dhe Ronaldo, së bashku për Shën Valentin (FOTO) "Goal.com" ka publikuar karikaturën e ditës, ku në të përfshihen Mesi dhe Kristiano Ronaldo. Rivaleti i përditshëm ës
4x4 e Contes shkatërron autobusin e Mourinhos (Karikatura) Chelsea fituan dje me lehtësi ndaj Manchester United, duke i dhënë një goditje të fortë djemve të Mourinhos dhe vet port
Kjo karikaturë e Vuçiçit me Thaçin po çmend serbët (FOTO) Karikaturisti serb Predrag Koraksiç "Corax", fitues i çmimeve të ndryshme ndërkombëtare, në mesin e të cilëve edhe ai i
Karikatura e ditës në futboll, flutura dhe Ronaldo (FOTO) Triumfi i Portugalisë në "Euro 2016"sigurisht që do të ishte e pasqyruar në karikaturën e ditës të propozuar nga portali
Karikatura e ditës në futboll (FOTO) Barcelona, Real Madrid dhe Atletico Madrid, janë pjesë e karikaturës së ditës nga “Goal.com”. Katalanasit festuan një
Gazeta më e madhe në Holandë, karikaturë poshtëruese për Erdoganin Gazeta më e shitur në Holandë është hapur sot me një karikaturë në faqen e parë duke e paraqitur presidentin e Turqisë s
Një zarf urimi me karikaturën e ministres Harito Ministrja e Inovacionit dhe Administratës Publike, Milena Harito, ka zgjedhur të urojë Vitin e Ri 2016 përmes një karika
Karikatura e jashtëzakonshme! Kjo karikaturë duket të jetë e jashtëzakonshme. Në të duken Ismail Qemali dhe Isa Boletini, të sjellë në kushtet e mo