999 rezultate për

karikaturat

Ja karikaturat tek një filxhan makiato (FOTO LAJM) Të realizosh portrete të ndryshme mbi një filxhan me makiato, padiskutim është një art më vete. Një artist realizon për
Sondazhi: 42 % e francezëve kundër publikimit të karikaturave të profetit Muhamed Sipas një sondazhi të realizuar nga Instituti Francez për Opinionin Publik, thuajse gjysma e shtetasve francezë mendojnë
Karikaturat nga mediat serbe: Unë nuk jam “Charlie Hebdo” Ngjarja tragjike e ndodhur në Paris, ku humbën jetën 12 pjesëtarë të revistës “Charlie Hebdo”, nuk ka mbetur pa u koment
I vihet flaka gazetës gjermane që publikoi karikaturat e "Charlie Hebdo" Policia gjermane ka bërë të ditur se dy persona të paidentifuikuar i kanë vënë flakën gazetës “Hamburger Morgenpost” pas
OKB dënon filmin anti-islam Agjencia për të Drejtat e Njeriut e Kombeve të Bashkuara ka dënuar filmin anti-islam dhe karikaturat, që fyejnë Profetin
Karikaturat e të pushtetshmëve (FOTO LAJM) Portali Albeu sjell për ju karikatura interesante dhe qesharake të njerëzve të famshëm dhe me pushtet, që nga politikanë
Suedi, ripublikohen karikaturat e profetit Muhamed Shtypi suedez ka vendosur të ripublikojë një karikaturë të piktorit suedez Lars Vilks, që
Karikaturat për Muhamedin a.s dhe nevoja e një “Protestantizmi” në Islam! nga Fadil MALOKU1.Fundshekulli ynë siq e dijmë të gjithë ishte periudhë e ndryshimeve të mëdha në gjithë botën edhe me v
Karikaturat dhe Stili i Muslimanëve Fethullah Gylen*...Kjo i ngjan një ndeshjeje në ring, ku kundërshtari të gjuan në fytyrë e poshtë brezit të lejuar për b