999 rezultate për

karikatura

Tërhiqet Macron: E kuptoj tronditjen e myslimanëve mbi karikaturat e profetit Presidenti francez Emmanuel Macron thotë se ai i kupton ndjenjat e muslimanëve të cilët janë të tronditur nga shfaqja e
Tetë karikatura ironike rreth botës moderne që mund të lënë "shije të hidhur" (FOTO LAJM) Çdo ilustrim nga Davide Bonazzi tregon një histori që mund të bëjë që dikush të reflektojë mbi gjendjen e botës sot.
Karikatura e turkut: E ekspozon Muriqin si "bishë" me topin që duket si mish Vedat Muriqi ka befasuar tifozët e Fenerbahces pas fillimit eksploziv që ka pasur në këtë edicion të Superligës së Turqi
25 foto që tregojnë se realiteti është një çmenduri e rastësishme (FOTO LAJM) Duket sikur universi ynë përdor lojën e tij të preferuar të quajtur “Rastësi” për të provuar imagjinatën tonë. Ndonjë
Si u prit Hashim Thaçi në Londër? Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbajtur të premten në Londër një ligjëratë për situatën politike në Kosovë dhe ra
Karikatura e Ditës, Shaqiri shkatërron autobusin e Mourinhos (FOTO LAJM) Protagonist i Karikaturës së Ditës të Goal.com për ditën e hënë është mesfushori me orgjinë shqiptare i Liverpoolit, Xhe
Mbrojti shqiptarët dhe maqedonasit, karikatura e aritistit grek bën bujë në Greqi Nacionalizmi duket të jetë shpëthyes në shoqëritë e mbyllura dhe me kontakte të kufizuara me kulturat e tjera duke sjell
Kam vjedhur, mashtruar e gënjyer, a do më jepni azil? Karikatura e Gruevskit bëhet e famshme në Hungari Arratisja e ish kryeministrit Nikolla Gruevski nga Maqedonia në Hungari, ka qenë temë kryesore në të gjitha mediat e ven
Karikatura e ditës (FOTO LAJM) Protagonist i Karikaturës së Ditës të Goal.com për ditën e sotme është mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic, i cili dje
Karikatura e ditës "thumbon" keq CR7 (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo edhe pse ka luajtur tre ndeshje zyrtare në Seria A, me klubin e Juventusit, ende nuk e ka gjetur rrugë
Karikatura e ditës pas largimit të Ozil nga Gjermania (FOTO LAJM) Mesut Ozil dha dje lajmin për largimin nga Kombëtarja Gjermane me anë të një letre të hapur të postuar në “Twitter”.
Botërori nëpërmjet "ironisë" së karikaturave (FOTO LAJM) Sot luhet dita e tetë e Botërorit "Russia 2018" dhe deri më tani kemi parë shumë surpriza. Botërori i 21-të na ka tr
Karikatura e ditës: Kapeni Ramosin Protagonist i karikaturës së ditës të “Goal.com” është kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, me ndërhyrjen e tij të as
Karikatura "epike" e finales së Champions League Goal.com ka shpërndarë një karikaturë të veçantë, tek përmbledh të gjithë ndeshjen e finales së Champions League. Pro
Karikatura kundër kryeministrit izraelit shkakton debate në Gjermani Një gazetë ditore gjermane ka ndezur debate pas publikimit të një karikature mbi një ilustrim "antisemitik" të kryeminis
Karikatura e ditës (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo apo Mohamed Salah, cili do ta ngrejë lartë trofeun më të lavdishëm për klube, UEFA Champions League?
Karikatura e ditës (FOTO LAJM) Protagonist i karikaturës së ditës nga faqa angleze, Goal.com për ditën e hënë është klubi londinez, Chelsea. Skuadra
Karikatura që tregon "vdekjen" e klubeve angleze në Champions League (FOTO LAJM) U duk si një rilindje e klubeve angleze që më në fund do i ulnin kokën ligës spanjolle për dimonimin në Europë. Me 5
Karikatura e ndeshjes Manchester United - Sevilla (FOTO LAJM) Sevila arriti të kualifikohet në çerekfinale të UEFA Champions League, pasi mposhti Manchester United me shifrat e përgj
Karikatura e ditës (FOTO LAJM) Protagonist i karikaturës së ditës të Goal.com për ditën e mërkurën padyshim është klubi francez, Paris Saint-Germain.