999 rezultate për

kardinali

Kardinali shiptar viziton burgun e Italisë: Hotel me 5 yje në krahasim me atë të Shqipërisë komuniste Kardinali shqiptar 91-vjeçar, At Ernest Simoni, është zgjedhur nga Papa Françesku për të dorëzuar në burgun e ishullit G
Dënohet kardinali francez Një kardinal francez ka thënë se do të japë dorëheqje pasi një gjykatë e dënoi atë për shkak se nuk i ka raportuar në po
Dënohet me burg kardinali i Vatikanit për abuzim sek*ual me fëmijë Kardinali i Vatikanit, George Pell, është shpallur fajtor për 5 akuza, abuzim seksual me fëmijë për më shumë se dy deka
Kardinali i Vatikanit bekon Ramush Haradinajn I nominuari i koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj është bekuar nga kardinali shqiptar, që është edhe i dërguari
Shefi i Thesarit në Vatikan akuzohet për abuzime seksuale Shefi i Financave të Vatikanit, kardinali George Pell, figura më e lartë katolike e Australisë, përballet në vendin e ti
Kardinalit Ernest Simoni i jepet dekorata “Nderi i Kombit” Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka nderuar me dekoratën e lartë “Nderi i Kombit” Kardinalin e dytë shqiptar Dom Er
Do të mbahet pas 20 vjetësh meshë në gjuhën shqipe në Shkup Pas më shumë se 20 vitesh besimtarët katolikë do të kenë mundësi të jenë pjesë e meshës në gjuhën shqipe në Katedralen “
Kush e spiunoi Ernest Troshanin? Ja rrëfimi tronditës i Kardinalit Nga Roland Qafoku: Kardinali më i ri i Vatikanit, kam kënaqësinë që të kem në studio hirësinë e tij, Kardinal Ernest
Mbërrin Kardinali shqiptar Dom Ernest Troshani Rreth orës 15:30 ka mbërritur në aeroportin "Nënë Tereza" Ernest Troshani, i shpallur dy ditë më parë Kardinal nga Papa
Ernest Koliqi apo Mikel Koliqi, kush ishte në të vërtetë kardinali i parë shqiptar në Vatikan? Papa Françesku shpalli dje kardinalët e rinj, ndër të cilët ishte edhe Dom Ernest Troshani. Më 21 shtator 2014 Dom Ernes
Kardinali: Homoseksualët nuk kanë lindur të tillë Shumë nga aludimet që qarkullojnë mbi homoseksualitetin në botë, nëse është i lindur apo i formuar gjatë jetës, kardinal
Dimitriev-Parolin: Maqedoninë dhe Vatikanin i lidhin vlerat shpirtërore Republika e Maqedonisë dhe Vatikani ndajnë vlera kutlturore dhe shpirtërore, të cilat paraqesin ura të fuqishme mes dy v
Sekretari i Vatikanit "bllokon" Shkupin Policia e Trafikut eë Maqedonisë njofton se, sonte vjen për vizitë zyrtare në Maqedoni Sekretar Shtetëror i Vatikanit, k
Mavraj: E vërteta e refuzimit të kardinalit Mërgim Mavraj është një ndër shtyllat kryesore në Kombëtare. Prezenca e tij në çdo ndeshje pa dyshim është tejet e rëndë
"Brazil 2014", Kardinali i Zagrebit "bekon" Kroacinë 23 futbollistët që do të përfaqësojnë Kroacinë në Kupën e Botës morën bekimin nga Kardinali Josip Bozanic në Katedralen
Thaçi dekorohet nga Selia e Shenjtë Lideri i PDK-së, Hashim Thaçi ka marrë sot një dekoratë ng Selia e Shenjtë. Kjo dekoratë i ëhstë dorëezuar nga ana e
Berisha takim me Princin Charles të Burbonëve dhe Kardinalin Martino Ish-kryeministri Berisha zhvilloi sot një takim me drejtuesit e Urdhrit të Shenjtë Ushtarak Kostandinian të Shën Gjergji
Rrëzimi i kardinalit gjatë meshës (FOTO-LAJM) Një incident i pakëndshëm për kardinalin Mauro Piacenza i cili gjatë meshës së mbajtur në San Pietro, është rrëzuar. Kol
Topalli me përfaqësuesit e Vatikanit: Shqipëria, model i tolerancës fetare Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli priti sot në një takim Eminencën e Tij në Vatikan, Kardinalin Abril Y Castello, i
Vatikani premton të kthejë Mesharin në Shqipëri Meshari i Gjon Buzukut mund të kthehet në Shqipëri. Këtë ka deklaruar gjatë një takimi që ka pasur me ministrin Bumçi, P