999 rezultate për

karbonit

Në mes të tymit dhe karbonit, si po i rrezikohet jeta foshnjeve në Tiranë Nëse do të marrim parasysh, studimin e fundit që është zhvilluar nga Nombeo, portali më i madh në botë për cilësinë e j
Risia më e re e teknologjisë, tendat që prodhojnë oksigjen (VIDEO) Ndonjëherë, e ardhmja teknologjike, për të cilën kemi dëgjuar gjithmonë vetëm përmes librave dhe filmave fantastikë shke
Mercedes prezanton përbindëshin me 6 goma (FOTO LAJM) Firma gjigante e makinave Mercedes-Benz ka sjellë prototipin me të ri të një makinë kamionçinë më 6 rrota. E veçanta
Për 10 vjetë Volkswagen planifikon të prodhojë 22 milion makina elektronike Prodhuesi i njohur gjerman i automjeteve, Volkswagen, njoftoi se planifikon të prodhojë në 10 vitet e ardhshme 22 milion
Së shpejti zgjidhja për fuqizimin e baterisë së telefonit Një nga problemet që po hasë thuajse gjithë shoqëria sidomos mosha e papë dhe e dytë është problemi I karikimit të bater
Pasojat e rënda të ngrohjes globale I nxehti i skajshëm që ka pushtuar edhe zonat veriore, apo temperaturat e larta që kanë kapur rekordet historike në disa
Një hundë artificiale që nuhat atmosferën në punë! Më shumë siguri në vendin e punës falë hundës elektronike që monitoron cilësinë e ajrit në ambientet e punës. Kjo paj
Ka një arsye pse dera e dhomës duhet të qëndrojë e hapur Dera e mbyllur e dhomës së gjumit krijon një ndjenjë ngrohtësie, sidomos muajve të ftohtë të dimrit, dhe për shumë njerë
Kjo është arsyeja e rritjes ekstreme të temperaturave E përditshmja britanike “The Independent” ka publikuar një artikull në të cilin shpjegohet se planeti Tokë është shumë m
Maqedonia dhe Bullgaria me projekt të përbashkët për ajër të pastër Maqedonia dhe Bullgaria janë bërë pjesë e një projekti të përbashkët për reduktimin e ndotjes së ajrit. Problemi me n
Tragjedia në Dibër, 21 vjeçarja vdes nga monoksidi i karbonit Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë në fshatin Skudrinje në Dibër, ku për shkak të monoksidit të karbonit një 21-vjeça
Mercedes-AMG GT S me 650 kuaj fuqi (FOTO LAJM) Mercedes së shpejti pritet që të prezantojë në Goodëood versionin GT R të modelit të saj sportiv. Modifikimi i këtij mod
BMW M5 me 740 kuaj fuqi (FOTO LAJM) BMW së fundmi ka sjellë në treg modelin e modifikuar F10 M5 më i shpejtë dhe më i fuqishëm në botë. Modeli ka paketën Ma
BMW M4 Coupe me 510 kuaj fuqi (FOTO LAJM) BMW Abu Dhabi, ka prezantuar së fundmi modifikimin e sjellë në modelin BMW M4 me ngjyrë të kaltër Yas Marina. Për modifi
E pabesueshme, shkencëtarët thonë se trashemi nga ajri Studimet e fundit, lidhur me shëndetin dhe mënyrën sesi ne shtojmë kilogramë tregojnë se ajri ndikon në trashjen e turpi
TEC-et e Obiliqit, ndotje në nivele të larta edhe në Prishtinë “Pak kilometra larg kryeqytetit janë termocentralet e Koorporates Elektroenergjetike të Kosovës, që njihen si ndotësit m
BMW M4 Couple me pamje të re (FOTO LAJM) BMW ka bërë të mundur që të sjellë risi të ndryshme në modelin e tij, M4 Coupe. Modifikimin e radhës kompania e ka bërë
A është kjo makina më e shpejtë në treg? (FOTO LAJM) Kompania holandeze Donkevoort ka prezantuar modelin e saj të ri D8 GTO Bare Naked Carbon Edition, një model i cili prite
Dizajni më i ri i BMW M3 (FOTO LAJM) BMW M3 është një makinë e modifikar nga kompania E92. Ndër risitë e sjella në këtë model është rritja e fuqisë së motori
"Dritat e zgjuara", ja si do e kursejnë energjinë danezët (FOTO LAJM) Danimarka po ndërmerr hapa të rëndësishëm në kursimin e energjisë. Një zonë në kryeqytetin Kopenhagen po merr pjesë në n