999 rezultate për

karboni

Maskat nuk pengojnë frymëmarrjen tuaj, konfirmon një studim tjetër Merrni frymë lehtë, njerëz. Një studim i ri pohon se vendosja e një maske fytyre kirurgjikale nuk do të pengojë frymëmar
Në natën e Vitit të Ri, çifti nga Vlora përfundon në spital Dy persona kanë përfunduar në spitalin rajonal të Vlorës. Policia lokale bën me dije se shtetasit me iniciale P. Sh.,
Në mes të tymit dhe karbonit, si po i rrezikohet jeta foshnjeve në Tiranë Nëse do të marrim parasysh, studimin e fundit që është zhvilluar nga Nombeo, portali më i madh në botë për cilësinë e j
Risia më e re e teknologjisë, tendat që prodhojnë oksigjen (VIDEO) Ndonjëherë, e ardhmja teknologjike, për të cilën kemi dëgjuar gjithmonë vetëm përmes librave dhe filmave fantastikë shke
Mercedes prezanton përbindëshin me 6 goma (FOTO LAJM) Firma gjigante e makinave Mercedes-Benz ka sjellë prototipin me të ri të një makinë kamionçinë më 6 rrota. E veçanta
Për 10 vjetë Volkswagen planifikon të prodhojë 22 milion makina elektronike Prodhuesi i njohur gjerman i automjeteve, Volkswagen, njoftoi se planifikon të prodhojë në 10 vitet e ardhshme 22 milion
Së shpejti zgjidhja për fuqizimin e baterisë së telefonit Një nga problemet që po hasë thuajse gjithë shoqëria sidomos mosha e papë dhe e dytë është problemi I karikimit të bater
Pasojat e rënda të ngrohjes globale I nxehti i skajshëm që ka pushtuar edhe zonat veriore, apo temperaturat e larta që kanë kapur rekordet historike në disa
Një hundë artificiale që nuhat atmosferën në punë! Më shumë siguri në vendin e punës falë hundës elektronike që monitoron cilësinë e ajrit në ambientet e punës. Kjo paj
Tregu përpihet nga flakët, karbonizohen 15 persona Të paktën 15 persona kanë vdekur pas një zjarr i madh përfshiu një treg në kryeqytetin kenian Nairobi. Më shumë se 50
E keni menduar ndonjëherë? Ja çfarë ndodh me dhjamin kur dobësoheni Për disa njerëz, rënia në peshë kalon kufijtë e fiksimit. Për disa të tjerë, rënia në peshë është objektiv i arritshëm n
Horror në Tiranë: Një burrë gjendet i karbonizuar në kabinën elektrike Një person akoma i paidentifikuar është gjetur i karbonizuar në një kabinë elektrike në Tiranë. Nuk dihen shkaqet, nd
Provojeni “pastruesin” natyral të gojës! Të gjithë duam të kemi dhëmbë perfektë. Më poshtë, albeu.com.ju sjell një recetë se si të arrini këtë gjë. Përbërësit
Ka një arsye pse dera e dhomës duhet të qëndrojë e hapur Dera e mbyllur e dhomës së gjumit krijon një ndjenjë ngrohtësie, sidomos muajve të ftohtë të dimrit, dhe për shumë njerë
Ekspertiza zbardh djegien e trinjakëve: Trupat u karbonizuan nga zjarri Është zbardhur ekspertiza mjeko ligjore për vdekjen e trinjakëve dje në Romanat të Durrësit. Sipas ekspertizës vdekja
Kjo është arsyeja e rritjes ekstreme të temperaturave E përditshmja britanike “The Independent” ka publikuar një artikull në të cilin shpjegohet se planeti Tokë është shumë m
Kampi i refugjatëve në Itali përfshihet nga flakët, dy të vdekur Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë gjatë natës së shkuar një kamp refugjatësh në afërsi të qytezave San Severo e Rignano
Maqedonia dhe Bullgaria me projekt të përbashkët për ajër të pastër Maqedonia dhe Bullgaria janë bërë pjesë e një projekti të përbashkët për reduktimin e ndotjes së ajrit. Problemi me n
Tragjedia në Dibër, 21 vjeçarja vdes nga monoksidi i karbonit Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë në fshatin Skudrinje në Dibër, ku për shkak të monoksidit të karbonit një 21-vjeça
Hiri i karboni më radioaktiv se mbetjet bërthamore Në përgjithësi njerëzit mendojnë se qymyri është i dëmshëm për ambjentin, pasi prodhon ajër të ndotur dhe nuk është i ri