999 rezultate për

karbon

“McLaren” zbulon foto të 12C MSO-së (FOTO-LAJM) Kompania “McLaren” poston në faqen e saj të “Facebook” fotot e konceptit McLaren 12C MSO. Koncepti është i pajisur me ka
Avioni që kontrollohet nga iPhone (FOTO-VIDEO) Ky është avioni më i avancuar i krijuar prej letre dhe mund të kontrollohet përmes një iPhone. I krijuar nga kompania am
Njihuni nga afër me supermakinën Egoista (FOTO-LAJM) Pas prezantimit që bëri në festën e 50-vjetorit disa kohë më parë, makina Lamborghini Egoista del edhe në tërren. Superm
Studimi, ja si u krijua ari që gjendet në Tokë Shkencëtarët amerikanë kanë zbuluar se i gjithë ari që ndodhet në Tokë është krijuar kur yjet e vdekur përplasen. Sipas
PGO Cévennes me "zemër" BMW-je (FOTO-LAJM) Nga Franca, Pgo prezanton "Water Snake". Bëhet fjalë për modelin Cévennes i cili u prezantua në sallonin e Shangait pak
Një bicikletë antike e kthyer në elektrike (FOTO-LAJM) Kjo është biçikleta spektakolare elektrike që sapo është prezantuar nga design week e Milanos. Është Cykno eBike dhe ësh
Shtëpia që merr energjinë nga algat (FOTO-LAJM) Në Vilhelmsburg, pak kilometra nga Hamburgu është në fazën e ndërtimit shtëpia e parë që do të ushqehet me energji nëpër
Vdekja e 2 dasmorëve nga dioksidi i karbonit i çliruar nga gjeneratori Vdekja e dy dasmorëve në fshatin Dukagjin ka ardhur nga helmimi me dioksid karboni çliruar nga një gjenerator, i cili nd
Vath përmirëson Mercedes-Benz CL (FOTO LAJM) Kompania Vath, e specializuar për tunning, që nga viti 1977 është duke rregulluar makina të ndryshme. Projekti i tyre i
Zbulohet planeti prej diamanti Astonomët kanë zbuluar një planet ekzotik që duket se është i përbërë tërësisht prej diamantesh dhe që rrotullohet përre
Kukës, karbonizohet faturisti i CEZ Ismail Shehu, 54-vjeç, faturist i CEZ ka humbur jetën paraditen e stome teksa ka tentuar të riparojë linjën e energjisë
Makinat ndotin më brenda se sa jashtë Nëse jeni në mesin e atyre që e konsiderojnë mbrojtjen më të mirë kundër ajërit të ndotur mbylljen në makinë, duhet ta d
Iker-Sara blejnë shtëpi në lagjen e Ronaldos dhe Mourinho Urbanizimi ekskluziv madrilen i “La Finca”-s, vend ku gjenden një sërë rezidencash luksoze të Spanjës, është edhe vendi
Avioni i ri bën realitet ëndrrat e fluturimit Ëndrra bëhet realitet me Boeing e ri me fibra karboni, 787 Dreamliner, shënon epokën e re në flurturimin ajror. Alumini
Itali, helmohet 20-vjeçarja kosovare Një 20-vjecare kosovare ka humbur jetën në Itali si pasojë e një helmimi të shkaktuar nga monoksidi i karbonit. Lajmin e