Sulmohet kandidati për deputet i LSI-së, Ralf Gjoni
999 rezultate për

karaxhic

Kërkohet burg përjetë për Karaxhiçin Radovan Karaxhiç do të mund të dënohet me burg të përjetshëm për masakrën e Srebrenicës dhe ngjarje të tjera të frikshme
Prokurorët e Kombeve të Bashkuara kërkojnë burgim të përjetshëm për Karaxhiç Prokurorët e Kombeve të Bashkuara kanë kërkuar prej gjykatësve të Apelit, që ta dënojnë me burgim të përjetshëm ish-udhë
Detajet e panjohura: Si tentuan amerikanët të arrestojnë Radovan Karaxhiçin me një kostum gorille Detaje të panjohura mbi përpjekjet e amerikanëve për të arrestuar Radovan Karaxhiçin në Bosnjë. Nga Enver Robelli
Duka udhëton në Serbi, i "lutet" Karaxhiç për votën në UEFA Pranimi i kandidaturës për zgjedhjet në Komitetin Ekzekutiv të UEFA-s ka vënë në lëvizje numrin një të Federatës Shqipta
Radovan Karaxhiç apelon dënimin me 40 vite burg për gjenocid dhe krime kundër njerëzimit Ish-lideri i serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiç ka apeluar vendimin e Gjykatës së Hagës që e dënon me 40 vjet heqje li
Radovan Karaxhiç – krim dhe politikë! Nga Dionis Xhafa Gjyqi i Nurenbergut në përfundim të Luftës së Dytë Botërore çoi në litar tradhëtarët dhe gjak
Karaxhiç: Po të kisha 600 euro do të kisha shpëtuar! Ish lideri politik i serbëve të Bosnjes, Radovan Karaxhiç u dënua me 40 vite burg për akuzën e genocidit. Karaxhiç th
Mustafa: Dënimi i Karaxhiçit fitore e drejtësisë kundër krimeve serbe Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, në llogarinë e tij në Facebook ka thënë se dënimi për krime kundër nj
Krasniqi: Vuçiç kërcënon me dënimin e Karaxhiçit Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, aktualisht kryetari i Këshillit Kombëtar të “Nisma për Kosovën”, Jakup Krasniqi, ka
Ja si reagoi Karaxhiç kur iu shqiptua dënimi prej 40 vjetësh burgim (VIDEO) Pas vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare të Hagës për të dënuar me 40 vjet burgim ish-presidentin serb të Bosnjës, Radovan
Gjykata e Hagës dënon me 40 vite burg "Kasapin" e Bosnjës Në Gjykatën Ndërkombëtare të Hages u zhvillua seanca finale ndaj Radovan Karaxhic, ish-Presidenti serb i Bosnjës dhe kom
Hagë, sot pritet vendimi për Radovan Karaxhiç Gjyqi ndaj Radovan Karaxhiç, ish-Presidentit serb të Bosnjës dhe komandantit të ushtrisë serbe të Bosnjës, pritet të mby
Ja si qytetarët zihen për drutë (VIDEO) Dimri po vjen e qytetarët janë me vlugun më të madh se si të sigurojnë ngrohje për familjet e tyre. Edhe kësaj here drut
Karaxhic: Shqiptarë do e paguani shtrenjtë nëse gaboni Shumë drejtues në FSS (Federata Serbe e Futbollit) kanë frikë dhe paralajmërojnë se ekstremistët mund “të mbijnë” aty ku
Karaxhiç e konfirmon: Unë dhe Vuçiç në Elbasan, shkojmë më të fortë Kryeministri serb Aleksandër Vuçiç ka kohë që e ka një ftesë nga homologu I tij shqiptar Edi Rama për në ndeshjen Shqip
Vajza e Karaxhiçit bëhet deputete e serbëve të Bosnjes Vajza e Radovan Karaxhiç, i cili aktualisht ndodhet në Hagë ku po gjykohet për krime lufte, është zgjedhur si anëtare e
Karaxhiçi ishte një vrasës preciz, që e dinte shumë mirë çfarë bënte Profesori Robert Donias ka botuar një libër rreth mendjes së Radovan Karaxhiçit. “Një tiran me mendje brilante, gjuhë
Serbia frikësohet për mungesë të tifozëve kundër Shqipërisë Kombëtarja serbe e futbollit nuk i ka filluar mirë kualifikimet për kampionatin evropian në Francë, ku në Yerevan, ka lu
Radovan Karaxhiçi e paraqet veten si viktimë në Tribunal të Hagës Radovan Karaxhiçi në Gjykatën e Hagës, ku edhe po gjykohet po e paraqet veten sikur është një viktimë. Ai thotë se nd
Karaxhiçi akuzohet për krime lufte dhe genocid, kërkon të mos e dënojnë Radovan Karaxhiç akuzohet për krime lufte dhe genocid në luftën e Bosnjes. Në gjyqin ndaj tij në Hagë, Karaxhiçi ka t