999 rezultate për

karakteristike

Kini kujdes! Nëse partneri juaj ka këtë karakteristikë, mund të jetë duke ju tradhtuar Tradhtarët kanë tendenca të jenë egoistë, ndaj këta njerëz cilësohen si të pabesë. Meshkujt e femrat që tradhtojnë ja
Grupi i ekspertëve: Probleme serioze në zbulimin e të infektuarve në Shqipëri Grupi i ekspertëve antiCOVID pranë Partisë Demokratike thotë se ka probleme serioze në zbulimin e të prekurve me COVID-1
Aroma karakteristike e pleqërisë, çfarë është nonenali Nonenali është një substancë e cila shkakton aromën karakteristike të pleqërisë. Sipas një studimi që është kryer për de
10 fshatrat më të bukur në Shqipëri për tu vizituar gjatë verës (FOTO LAJM) Natyrë e mrekullueshme, ajër i pastër, ushqim karakteristik, shtëpi të bukura, mikpritje. Keto janë disa nga karakter
Skocezi bën Shqiponjën, Tifozët me fustanellë karakteristike pushtojnë Tiranën Në ndeshjen që Shqipëria do të luajë ndaj Skocisë, të shtunën mbrëma në Tiranë kanë zbarkuar reth 2 mijë tifozë Skocezë.
Nëse keni lindur djalë, ju keni këtë karakteristikë Rezultati i një studimi te realizuar me një kampion prej 40 femrash të ndjekura përgjatë 18 muajve ka nxjerrë se femra
Nëse bashkoni këto vija në duart tuaja, keni këtë karakteristikë Psikoterapistja Ellen Goldberg ka zbuluar sekrete duke përdorur ‘palmistrinë’ për të parashikuar dashurinë dhe martesën.
Nëse i jepni snooze alarmit të mëngjesit, keni këtë karakteristikë Butoni “snooze” ka tendencë për të marrë një reputacion të keq. Njerëzit që e përdorin atë, janë etiketuar shpesh si nje
Rivali i Apple prezanton telefonin më të bukur në botë (VIDEO) Kompania rivale e Apple në Kinë, Xioami ka nxjerrë në treg celularin që po konsiderohet si celulari më i bukur në botë.
Instagram sjell zmadhimin e fotove (VIDEO) Sot në llogarinë e tij zyrtare, Instagram ka prezantuar një karakteristikë të re të shumëkërkuar nga përdoruesit, atë të
Njihuni me qytetin që ju kthen 200 vjet prapa në kohë (FOTO LAJM) Alberobello është një qytet i vogël dhe gjendet në provincën e Barit, Itali, ai ka rreth 11.000 banorë dhe aktualisht ës
Ja si duket BMW Z4 (FOTO LAJM) Kompania polake, Carlex Design, sjell risinë më të fundit në modelin e BMW-së, Z4. Z4 është pajisur me mbrojtës të ri, d
Samsung sjell dy tabletë të rinj (FOTO LAJM) Samsung prezanton modelin e ri të tabletit dhe linjës Galaxy Tab A, e cila ofron tri variante të tabletëve, duke përfshi
Gjendet peshku më i çuditshëm në botë (FOTO LAJM) Ky është një lloj i veçantë peshku i cili për një kohë të gjatë nuk ishte parë nga njeriu. Peshku që jeton në thellësi d
Xhensila zbulon sekretin e lumturisë (FOTO LAJM) Këngëtarja Xhensila Myrtezaj, ka zbuluar për të gjithë fansat se kush është receta që ajo është e lumtur. Me anë të
Facebook shton “auto-enhance” Rrjeti social Facebook po punon për karakteristikën “auto-enhance”, opsionin i cili realizon filtra të ndryshëm për modi
Lajm i keq për përdoruesit e WhatsApp! Aplikacioni WhatsApp pritej që brenda këtyre dy muajve të sillte mundësinë e komunikimit me zë por duket se për këtë do
Tirana – mbështjellëse çokollatash në Parisin e viteve ’30-të Kjo është një pamje e Tiranës në vitet e ’30-ta. Kjo pamje ka qenë mbështjellëse e një çdokollate në Paris, pikërisht
Ja si ishte Peja në vitin 1934 Kjo është pamja e Pejës në vitin 1934. Në të mund të shihet qartë veshja popullore e shqiptarëve në atë kohë dhe shtëpit
Fushatë e ashpër dhe rrezik nga 'diktatura' Fushata po zhvillohet e ashpër dhe me gjuhë urrejtje mes partive politike. Kështu vlerëson në një shkrim të sajin Deu