999 rezultate për

kapitullit

Serbët zbulojnë kushtet e Haradinajt, ja si do të ndodhë normalizimi Gazeta e njohur serbe, BLIC ka publikuar disa nga kushtet që sipas saj ia ka ofruar Ramush Haradinaj Serbisë për njohjen
Mbahet takimi Maqedoni-BE për hapjen e Kapitullit 24 Në Bruksel, kanë nisur takimet e punës, në kuadër të së cilave nga Këshilli Evropian, delegacionit të Maqedonisë për neg
Dacic injoron Nikolicin: S’është nevoja të pyesim Kishën për Kosovën Nënkryetari i Qeverisë së Serbisë dhe ministri i Punëve të Jashtme, Ivica Daçic ka vlerësuar se ftesa e presidentit të S
Vuçiç: Hapja e kapitullit për Kosovën, e dhimbshme për Serbinë Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se pret që më 14 dhjetor në Bruksel të hapet Kapitulli i 32-të që ka
BE rekomandon hapjen e kapitullit 35 me Serbinë Komisioni Evropian dhe Shërbimi evropian i Punëve të Jashtme (EEAS) ka dorëzuar në Këshillin e Ministrave dhe shtetet an
Në dhjetor Serbia hap dyert e njohjes së shtetësisë së Kosovës E përditshmja serbe "Veçernje Novosti" njofton që data e konferencës mes Qeverisë së Serbisë dhe Bashkimit Evropian prit
Kapitujt e "kapitullimit" të Serbisë në Kosovë Serbia që në kapitujt e parë të negociimit me BE-në, pritet të ndeshet me vështirësi të shumta. Pas negociimit të kapitu
Vuçiç: Kapitulli 35 për Kosovën, i rëndë për Serbinë Kryeministri i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se bisedimet mes Serbisë dhe Kosovës janë të vështira, por se akoma
Serbia: Jemi gati për kapitullin 35! Ministrja serbe pa portofol Adranka Joksimoviç është shprehur se Serbia ka marrë sinjale të forta nga Brukseli se rruga
Kur do ta hapë Serbia kapitullin për Kosovën? Komisioni Evropian pret që hapja e kapitullit për Kosovën nga qeveria e Serbisë të çele dhe rrugën evropiane të shtetit
Merkel do të vizitojë Beogradin për hapjen e Kapitullit 35 Kancelarja gjermane Angela Merkel së shpejti pritet të zhvillojjë një vizitë në Serbi. Pas kësaj vizite pritet të mësohe
Prifti: Fund kapitullit të videove, koalicion me PS në 2013 I liruar nga akuzat e Prokurorisë për korrupsion, deputeti Dritan Prifti në Tonight Ilva Tare në Oranews deklaroi se tas