999 rezultate për

kapitulli

Mali i Zi lë pas Shqipërinë: Hap kapitullin e fundit të negociatave me BE! Mali i Zi hapi kapitullin e fundit, nr. 8, në negociatat për anëtarësimin në BE ndërkohë që përtej çdo parashikimi mbase
Shkak koronavirusi, gjigandi portugez i zhytur në borxhe drejt kapitullimit Pezullimi i futbollit për shkak të shpërthimit të pandemisë së Koronavirusit po godet fatalisht të gjitha klubet. Klu
Bashkimi Evropian duhet ta mbajë premtimin për Maqedoninë e Veriut Maqedonia e Veriut arriti më larg se që mund të supozohej para disa viteve dhe tani është koha të shpërblehen angazhimet
Basha i përgjigjet Ramës: Na propozon kapitullimin, që me 30 qershor ne të bëjmë sehir Vetëm pak orë më parë kryeministri i vendit Edi Rama nëpërmjet letrës publike i kërkoi kreut të opozitës dialog për të
PDIU: Skandali me tabelat greqisht tregon kapitullimin e Ramës Vendosja e tabelave në greqisht në gjithë zonën e Sarandës, Delvinës e Konispolit , Finiqit e Dropullit përbën kapitulli
Serbët gjejnë simbolikën, pse Serbia nënshkroi kapitullimin në Kumanovë Njëzet vite pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Kumanovës, serbët kanë “zbuluar” simbolikën e vendit të nënshkrimit të sa
“Ramës i djeg e vërteta, Balili i ka vendosur kushte” Lideri i demokratëve Lulzim Basha i është përgjigjur ashpër akuzave të kryeministrit Rama, i cili tha se opozitës i dig
Serbët zbulojnë kushtet e Haradinajt, ja si do të ndodhë normalizimi Gazeta e njohur serbe, BLIC ka publikuar disa nga kushtet që sipas saj ia ka ofruar Ramush Haradinaj Serbisë për njohjen
Mbahet takimi Maqedoni-BE për hapjen e Kapitullit 24 Në Bruksel, kanë nisur takimet e punës, në kuadër të së cilave nga Këshilli Evropian, delegacionit të Maqedonisë për neg
VMRO-DPMNE ragon mbi referendumin dhe marrveshjen me Zaev Së fundmi në media janë publikuar disa shkrime që akuzojnë partinë VMRO-DPMNE për një bashkpunim me Zaev. Raportimet
Basha drejt kapitullimit, pranon se ka gabuar Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka bërë sot një autokritikë të fortë para të gjithë shqiptarëve me të cilën ua ka hapur dy
Kapitulli i 30-të detyron Serbinë t'i shkëpusë marrëdhëniet me Turqinë Duke hapur Kapitullin 30 të negociatave me BE-në, Serbia praktikisht është obliguar të shkëpusë të gjitha marrëveshjet p
Presidenti i BE-së: Kapitulli i ri me Serbinë mund të nisë brenda vitit Ministri i Punëve të Jashtme të Estonisë, i cili mori Presidencën gjashtëmujore të BE-së që nga 1 qershori, Sven Mikser
Mediat serbe shkruajnë për kapitullimin e Serbisë kundrejt Haradinajt Pas vendimit për lirimin e Ramush Haradinajt në Francë kanë reaguar menjëherë edhe mediat serbe, të cilët e kanë cilësu
Mexhiti: Kapitulli me VMRO-në ka përfunduar (VIDEO) Nënkryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Izet mexhiti, gjatë një interviste për emisionin "200" në "Alsat-M", k
Këmbëngul Vuçiç: BE-ja nuk po e kërkon njohjen e Kosovës Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka zhvilluar sot një takim me zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian. Lidhu
Serbia hap dy kapituj të rinj për negociatat me BE-në Sot është një ditë e rëndësishme për Serbinë e cila hap dy kapituj të rinj në negociatat e anëtarësimit me Bashkimin Evr
Presidenti i Kosovës: Po nis kapitulli i fundit i bisedimeve me Serbinë Kosova dhe Serbia po hapin kapitullin e fundit të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve ndërshtetërore, ka thënë pre
Kriteret që po çmendin Serbinë Serbia duhet t'i zbatojë marrëveshjet e arritura me Kosovën dhe ky është kriter i pakalueshëm në kapitullin 35, edhe pse
Vuçiç: Çfarëdo që të ndryshojë, Kosova do na mbetet problem Kryeministri serb, Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se kapitulli i 35-të për anëtarësimin e Serbisë në BE, që parashikon he