999 rezultate për

kapacitetet

Kapacitetet ushtarake, kush dominon Shqipëria apo Serbia (VIDEO) Global Fire Power, pjesë e së cilës janë 127 vende të botës, të listuara në bazë të fuqisë ushtarake, tregojnë se Shqipë
Rusia kërkon kthimin e kapaciteteve diplomatike në SHBA Rusia ka kërkuar nga Shtetet e Bashkuara që t’i kthejnë kapacitetet diplomatike ruse në San Francisko dhe Uashington, p
Dyfishohen turistët, por bregdeti shqiptar lë "nam" edhe këtë vit Shqipëria po përjeton një bum turistik. Por, sa e përgatitur është ajo të përballojë këtë fluks të turistëve të huaj, pë
Ja kush e pengon FSK-në të bëhet ushtri Forcat Speciale të Kosovës i kanë plotësuar tashmë të gjitha kapacitetet operacionale dhe është e gatshme që të marrë de
Kosova ka kapacitetet për ushtri moderne sipas standardeve të NATO-s Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka deklaruar se Kosova i ka kapacitetet e mjaftueshme për të
Moti i keq në Tiranë/ MPB: Gati kapacitetet njerëzore e teknike Nisur nga situata që pritet të krijohet nga intensiteti i lartë i reshjeve në datat 5 dhe 6 Shtator 2016, Ministria e Pu
Një nga vajzat e jetimores ka shenja djegieje me cigare në trup Prokuroria e Shkodrës ka bërë të ditur se njëra nga vajzat e mitura të përdhunuara ka edhe shenja djegieje me cigare në
Zbulim i jashtëzakonshëm për kapacitetet e trurit njerëzor Zbulimet e shkencës çdo ditë e më shumë po avancojnë, dhe fakte të reja po dalin në dritë. Sipas një studimi, rezult
AK: Qeveria shqiptare nuk i ka kapacitetet për të pritur mijëra refugjatë Aleanca KuqeZi shprehet kundër pranimit të pakufizuar në Shqipëri të mijëra azilkërkuesve nga Siria, Afganistani, Iraku
MPB shton kapacitetet për pajisjen e qytetarëve me dokumente personale Ministria e Punëve të Brendshme deklaron se gjatë verës do të bëjë të mundur që qytetarët ta kenë më të lehtë pajisjen m
"Mos bëni shumë fëmijë", gallatë me Stavilecin në Facebook (FOTO LAJM) Deklarata e ministri të Zhvillimit Ekonomik të Kosovës, Blerand Stavileci, se në shekullin XXI një person me një rrogë p
Tërmet 5.5 ballë në Japoni, pa viktima në njerëz Një tërmet 5.5 ballë ka goditur pjesën lindore të Japonisë. Nuk ka pasur raporte për viktima në njerëz apo dëme material
Messi: Ka shumë njerëz që mezi presin humbjet tona Leo Messi është shprehur sot shumë i hapur ndaj "dashakeqëve" të Barcelonës. Ai ka deklaruar se ka shumë njerëz që me
FSK mund të mos e marrë miratimin nga NATO për kapacitetet e plota operacionale FSK mund të mos e marrë miratimin nga NATO për kapacitetet e plota operacionale. Burime brenda FSK-së kanë thënë për Rad
LDK: Qeveria e paaftë të shuajë zjarret Javët e fundit, zjarret kanë shkatërruar qindra hektarë pyje në vise të ndryshme të vendit. Vazhdimi i kësaj katastrofe
Forumet rinore nënshkruajnë deklaratën e lidhjes mbarëshqiptare Në kuadër të shënimit të 134 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, forumet rinore të partive politike shqiptare në
Kosova promovon kapacitetet ekonomike para investitorëve të huaj Ambasada e Republikës së Kosovës në Francë në partneritet me Agjencinë franceze për zhvillimin ndërkombëtar të kompanive