999 rezultate për

kapacitete

Ky është helmi që Serbia përdori në zarfet e dërguara me kuti në Kosovë Procesi i verifikimit të zarfeve me vota, të ardhura nga Serbia, është ndërprerë rreth orës 11:00. Kjo pas kundërmimit t
Hapen zyrat e reja për aplikimet për karta identiteti në Njësinë 5, trefishohen kapacitetet Qytetarët e Njësisë 5 në kryeqytet nuk do të duhet të presin në radhë për t’u pajisur me letërnjoftimet e reja. Bashkia
Krimet e Luftës, Kosova me kapacitete të vogla për t'i hetuar Prokuroria Speciale e Kosovës, e cila merret edhe me hetimin e krimeve të luftës, po funksionon me vetëm dy prokurorë.
ZRRE jep leje për disa kapaciteteve energjetike, “Kosovës A” edhe një vit Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRRE) ka zhvilluar mbledhjen e parë për vitin 2018, pas funksionalizimit të
Termkosi do të shtrihet edhe në Fushë-Kosovë, Obiliq dhe Drenas Ndërtimi i termocentralit “Kosova e Re” është promovuar nga Qeveria edhe si projekt që garanton dyfishim të kapaciteteve
Kapacitetet ushtarake, kush dominon Shqipëria apo Serbia (VIDEO) Global Fire Power, pjesë e së cilës janë 127 vende të botës, të listuara në bazë të fuqisë ushtarake, tregojnë se Shqipë
Rusia kërkon kthimin e kapaciteteve diplomatike në SHBA Rusia ka kërkuar nga Shtetet e Bashkuara që t’i kthejnë kapacitetet diplomatike ruse në San Francisko dhe Uashington, p
NATO e shqetësuar, kërkon zgjerim të kapaciteteve të armëve bërthamore A është Rusia, siç pohon SHBA-ja, kundër një marrëveshje të rëndësishme për çarmatimin? Dhe nëse po, a duhet NATO-ja të
Dyfishohen turistët, por bregdeti shqiptar lë "nam" edhe këtë vit Shqipëria po përjeton një bum turistik. Por, sa e përgatitur është ajo të përballojë këtë fluks të turistëve të huaj, pë
Ahmetaj: Kosova nuk ka kapacitete që t’i absorbojë të gjitha fondet e BE-së Kosovës i është mundësuar pjesëmarrja në programet e Bashkimit Evropian (BE), pasi Këshilli për Punë të Jashtme i BE-së
Ja kush e pengon FSK-në të bëhet ushtri Forcat Speciale të Kosovës i kanë plotësuar tashmë të gjitha kapacitetet operacionale dhe është e gatshme që të marrë de
Kosova ka kapacitetet për ushtri moderne sipas standardeve të NATO-s Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka deklaruar se Kosova i ka kapacitetet e mjaftueshme për të
Moti i keq në Tiranë/ MPB: Gati kapacitetet njerëzore e teknike Nisur nga situata që pritet të krijohet nga intensiteti i lartë i reshjeve në datat 5 dhe 6 Shtator 2016, Ministria e Pu
Një nga vajzat e jetimores ka shenja djegieje me cigare në trup Prokuroria e Shkodrës ka bërë të ditur se njëra nga vajzat e mitura të përdhunuara ka edhe shenja djegieje me cigare në
Terrorizmi, Ramadani: Kosova nuk ka kapacitete per tu mbrojtur (VIDEO) Burimi Ramadani, ekspert për çështjet e sigurisë, është shprehur për Televizionin Rrokum se, nuk përjashtohet mundësia q
Zbulim i jashtëzakonshëm për kapacitetet e trurit njerëzor Zbulimet e shkencës çdo ditë e më shumë po avancojnë, dhe fakte të reja po dalin në dritë. Sipas një studimi, rezult
KE-ja inkurajon ngritjen e kapaciteteve të UNMIK-ut Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës (KE) ka evidencuar në draft rezolutën e saj të gjitha mangësi dhe sfida e
Shqipëria s’ka kapacitete për strehimin e emigrantëve sirianë Nga Arben Llalla - Çështja e refugjatëve sirian është bërë problemi botëror sot. Janë mijëra njerëz që ikin nga lufta, j
AK: Qeveria shqiptare nuk i ka kapacitetet për të pritur mijëra refugjatë Aleanca KuqeZi shprehet kundër pranimit të pakufizuar në Shqipëri të mijëra azilkërkuesve nga Siria, Afganistani, Iraku
Haradinaj viziton KEK-un Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, vizitoi ditën e sotme KEK, duke e cilësuar situatën energjitike si të paperspektivë