999 rezultate për

kapacitet

Ky është helmi që Serbia përdori në zarfet e dërguara me kuti në Kosovë Procesi i verifikimit të zarfeve me vota, të ardhura nga Serbia, është ndërprerë rreth orës 11:00. Kjo pas kundërmimit t
Vritet me thikë një fëmijë në kampin e refugjatëve në Greqi Një i vdekur, një i plagosur rëndë dhe një tjetër i plagosur lehtë, janë viktima të cilët kanë mbëtur gjatë përleshjes q
Osmani: Kemi kapacitet për t’u integruar në BE dhe NATO Zëvendëskryeministri i Qeverisë së RMV-së për Çështje Evropiane Bujar Osmani, është në vizitë zyrtare në Finlandë. Os
Hapen zyrat e reja për aplikimet për karta identiteti në Njësinë 5, trefishohen kapacitetet Qytetarët e Njësisë 5 në kryeqytet nuk do të duhet të presin në radhë për t’u pajisur me letërnjoftimet e reja. Bashkia
Krimet e Luftës, Kosova me kapacitete të vogla për t'i hetuar Prokuroria Speciale e Kosovës, e cila merret edhe me hetimin e krimeve të luftës, po funksionon me vetëm dy prokurorë.
Që ky stadium me kapacitet 135 mijë ulëse të ndërtohet duhet fituar vetëm një ndeshje Arabisë Saudite po planifikon të mbartë një rekord në aspektin futbollistik dhe ai është të pasurit e stadiumit me kapac
ZRRE jep leje për disa kapaciteteve energjetike, “Kosovës A” edhe një vit Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRRE) ka zhvilluar mbledhjen e parë për vitin 2018, pas funksionalizimit të
Liverpooli mendon të rrisë kapacitetin e stadiumit "Anfield Road" Drejtuesit e klubit kanë njoftuar se ata do ta zgjerojnë kapacitetin e stadiumit të tyre në 60 000 vendas dhe do të gjej
VMRO-DPMNE në krizë brendapartiake, nuk ka kapacitet demokratik Ka shumë raste të zërave mes anëtarëve të VMRO-DPMNE-së të cilët shkaktojnë përshtypje në opinion se partia është në kri
Termkosi do të shtrihet edhe në Fushë-Kosovë, Obiliq dhe Drenas Ndërtimi i termocentralit “Kosova e Re” është promovuar nga Qeveria edhe si projekt që garanton dyfishim të kapaciteteve
Mbipopulli në burgje, gati burgu i ri me kapacitet 760 persona në Shkodër Prej disa vitesh Shqipërisë i është shtuar edhe një tjetër hall: mbipopullimi në burgje. Ditën e sotme, ministrja e
Fuenlabrada rrit kapacitetin e stadiumit para ndeshjes kundër Realit (FOTO) Fuenlabrada ka rritur kapacitetin e stadiumit para ndeshjes së nesërme ndaj Real Madridit të vlefshme për Copa del Rey.
Veçori të reja të iPhone X Është bateria ajo që lë shenjë. Kapaciteti prej 2,716 mAh është më i lartë se kapaciteti i baterisë së iPhone 8 Plus pre
Kapacitetet ushtarake, kush dominon Shqipëria apo Serbia (VIDEO) Global Fire Power, pjesë e së cilës janë 127 vende të botës, të listuara në bazë të fuqisë ushtarake, tregojnë se Shqipë
Rusia kërkon kthimin e kapaciteteve diplomatike në SHBA Rusia ka kërkuar nga Shtetet e Bashkuara që t’i kthejnë kapacitetet diplomatike ruse në San Francisko dhe Uashington, p
NATO e shqetësuar, kërkon zgjerim të kapaciteteve të armëve bërthamore A është Rusia, siç pohon SHBA-ja, kundër një marrëveshje të rëndësishme për çarmatimin? Dhe nëse po, a duhet NATO-ja të
Veliaj: Mos bëni regjistrime mbi kapacitetin, hapim tre shkolla të reja Të gjithë fëmijët dhe të rinjtë që do të ndjekin arsimin nëntëvjeçar dhe atë të mesëm në shkollat e Tiranës për vitin e
Amerika, me kapacitet të plotë ushtarak ndaj Koresë së Veriut Prioriteti kryesor i presidentit Donald Trump është t’i mbrojë Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e vet kundër kërcënimit n
ALARMI/ 410 diga rezervuaresh kërcënojnë jetën dhe bizneset e qytetarëve Këshilli Kombëtar i Ujit ka bërë së fundmi një analizë për gjendjen e sigurisë së digave, duke kërkuar ndërhyrje urgjent
Dyfishohen turistët, por bregdeti shqiptar lë "nam" edhe këtë vit Shqipëria po përjeton një bum turistik. Por, sa e përgatitur është ajo të përballojë këtë fluks të turistëve të huaj, pë