999 rezultate për

kantoni

Kantoni i Zvicrës vendosi për ndalimin e burkës Gati dy të tretat e kantonit zviceran të St. Gallenit votuan për ndalimin e burkës në vende publike. Ky është kantoni
Shqiptari trondit Zvicrën, si u bë italian për vite me radhë Një shtetas kosovar është dënuar pasi autoriteteve zvicerane iu është identifikuar me dokumente të rreme Administrata
Dëbora bllokon më shumë se 13 000 turistë në Zvicër Një prej stacioneve të skive nga më të famshmit në Zvicër, Zemratt, ka mbetur krejtësisht i bllokuar nga reshjet e dendu
Në këto kantone ia vlen të emigroni në Zvicër Kantoni i cili merr më së shumti ose ka varësinë më të madhe nga ndihmat e tilla është Kantoni i Bernës Federata së b
Vodhi 33 shtëpi në Zvicër, arrestohet “skifteri” shqiptar Një shqiptar 31 vjeçar akuzohet si autor i një serie vjedhjesh, të gjitha të kryera me thyerje dritaresh të shtëpive të
Shqiptarët që shkojnë në Zvicër për punë i pret kjo pagë minimale Pagat do të diferencohen sipas degëve të ndryshme dhe do të shkojnë në mes të 3,300 frangave dhe 3,400 frangave (ndërmje
Rrëzohet aeroplani në Zvicër ka të vdekur Dy adoleshentë dhe një pilot raportohet se kanë mbetur të vdekur pas rrëzimit të një aeroplani në një kamp veror në Zvic
QESHARAKE / Shqiptarit nga Kosova i refuzohet shtetësia zvicerane se nuk përshëndeti fqinjët Një familje nga Kosova të cilët kishin vite që jetonin në Zvicër, u është refuzuar viza për disa arsye jo të zakonshme.
Kush kërkon federalizimin apo kantonizimin e Maqedonisë? (VIDEO) Kanë mbetur edhe pak ditë nga zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni, ndërsa vazhdon të jetë ende e paqartë se kush kërkon
Orteku i borës i merr jetën 4 skiatorëve në Zvicër Policia lokale zvicerane ka thënë se katër skiatorë kanë mbetur të vdekur në jugperëndim të vendit për shkak të një orte
Shqipja gjuha e dytë pas gjermanishtes në Lucern Pas gjermanishtfolësve, janë shqipfolësit të dytët në listën e përdoruesve të gjuhëve në Kantonin e Lucernit. Siguris
Tentoi të vrasë gruan, 12 vjet burg Një i ri kosovar, 24-vjeçar në janar këtij viti, kishte therruar me thikë gruan, duke i shkaktuar plagë në krahë, në kok
Investitorët zviceranë intersohen për investime në Kosovë Me ftesë të Zëvendëskryeministrit, Behgjet Pacolli, Kosovën po e viziton një delegacion nga kantoni Jura i Zvicrës, i ud
Decentralizimi në vend të kantonizimit Decentralizmi i Kosovës kishte lindur si ide pas trazirave të marsit 2004. Kabllot diplomatike të ambasadave të SHBA-së