999 rezultate për

kandidimit

Kushtetuesja në ngërç, KED i ndalon kandidimin ish-këshilltarit të Metës KED sot i ka ndaluar kandidimin Shaqir Hasanaj për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese. Në mbledhjen e radhës ky in
Katër muaj pas kandidimit, Casillas tërhiqet nga gara për president të Federatës Spanjolle të Futbollit Iker Casillas njoftoi në muajin shkurt se kishte vendosur të kandidonte në zgjedhjet e ardhshme për presidencën e Federa
Ardit Gjebrea reagon pas kandidimit të Erion Isait si kryebashkiak (FOTO LAJM) Pak pasi Kryesia e PS-së zyrtarizoi emrin e aktorit Erion Isai, si kandidatin e saj për kryebashkiak te Kolonjës, Ardit
Veliaj sponsorizon lajme kundër kandidimit të Elvis Naçit për Tiranën Elvis Naçi është përfolur shpesh si një kandidat për bashkinë e Tiranës. Herë nga dëshira e mirë dhe herë me qëllime të
Beqiri flet rreth kandidimit të tij për kryeministër Sekretari i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri, ka komentuar deklarimin e djeshëm të Gazmend Mu
Do t'ju habisë arsyeja e kandidimit të deputetëve për kryetar komune 14 deputetë të Kuvendit të Republikës së Kosovës janë pjesë e garës në zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Lëvizja Vetëvendo
Serbia në panik pas kandidimit të Ramushit për kryeministër Koalicioni PDK-AAK-Nisma ka ngjallur reagime të shumta në mediat serbe, të cilat shkruajnë se Ramush Haradinaj është end
"Kaubojsi" do të garojë përballë "Piktorit"? Ai njihet mjaft mirë sapo përmendet termi "Kaubojsi", ndërsa është një ndër figurat mjaft karizmatikë në Parlamentin shq
LSDM kundër kandidimit të Manevskit për kryeministër, ja arsyet LSDM ka shprehur hapur qëndrimin e saj kundër kandidimit të mundshëm të ish-ministrit të drejtësisë, Mihajllo Manevski p
Lutfi Haziri pranë kandidimit për kryetar të LDK-së Isa Mustafa duket se nuk do ta ketë të lehtë të ngjitet edhe një herë në krye të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Përbal
PD drejt kandidimit të Halim Kosovës në Tiranë dhe Grida Dumës në Durrës Kur ditët po kalojnë dhe zgjedhjet lokale po vijnë, duket se Partia Demokratike ka vendosur edhe për kandidatët e saj që
Gjergj Bojaxhi prezanton logon e kandidimit për Bashkinë e Tiranës Kandidati i pavarur për Bashkinë e Tiranës, Gjergj Bojaxhi ka publikuar në faqen e tij personale në Facebook edhe logon
Agron Duka nuk përjashton mundësinë e kandidimit për Durrësin Zgjedhjet e ardhshme vendore, të planifikuara për t’u mbajtur me 21 Qershor të këtij viti mund të sjellin ndryshime të t
FIFA në "lufte civile" për Botërorët FIFA, organi më i lartë drejtues i futbollit në botë, duket se është përfshirë në një "luftë civile". Ditën që vet organ
Ali Ahmeti shprehet kundër kandidimit të Halimit Nga Tetova Ali Ahmeti është shprehur kundër kandidimit të Iljaz Halimit për kryetar të shtetit të Maqedonisë. Ai ka ripë
Hoxhiq nuk e përjashton mundësinë e rikandidimit në Mitrovicë Pasi Kërstimir Pantic ka refuzuar të nënshkruaj deklaratën e betimit gjë e cila e legjitimonte atë si kryetar komune, Mi
Spoti i Ramës kundër kandidimit, Malaj: Dëmton Partinë Socialiste Stafi elektoral i kandidatit të pavarur në Qarkun e Vlorës, Arben Malaj ka reaguar sot për një spot elektoral, në të cil
Ikja e Nishanit, ndryshime në qeveri Pas dorëheqjes së ministrit të Mbrotjes Bujar Nishani, i cili tashmë është zgjedhur presidenti i ri i vendit, këtë post
Hoxha në Facebook: Ja pse u tërhoqa Artan Hoxha, ish kandidati i mazhoranës për President të Republikës në një reagim të publikuar në rrjetin social “Facebo
Peticion kundër rikandidimit të Vasil Bollanos në Himarë Organizatat atdhetare kanë reaguar menjëherë pas publikimit në media të pretendimeve të kryetarit të Bashkisë së Himarës