999 rezultate për

kandidimi

"Nuk do ta lë Strugën", Sela rrëfehet për rikandidimin e tij Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela në intervistën e dhënë për TV21 ka folur për situatën aktuale politike në
Dauti: Kandidimi për të parin e Tetovës, obligim moral para tetovarëve (VIDEO) Bardhyl Dauti kandidat i PDSH-së për komunën e Tetovës gjatë një fjalimi u shpreh se detyrën që do të ushtrojë si kryeta
Ja si e komenton Zaev kandidimin e Taravarit për kryetar komune Kryeministri Zoran Zaev ka komentuar kandidimin e ministrit të shëndetësisë, Arben Taravari për kryetar të komunës së Go
Antarët e PDK-së në Drenas kundërshtojnë ashpër kandidimin e Lladrovcit për kryetar Rikandidimi i Ramiz Lladrovcit për kryetar të komunës së Drenasit nga PDK, ka ngjallur shumë pakënaqësi nga anëtarë të k
“Kandidimi i Bekim Jasharit në Skenderaj, nokaut i madh për PDK-në” Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës, Milaim Zeka ka thënë se kandidimi i Bekim Jasharit për kryetar të Sk
Agim Aliu konfirmon kandidimin për kryetar të Ferizajt Deputeti i PDK-së, Agim Aliu, ka konfirmuar kandidimin e tij për kryetar komunë në Ferizaj në zgjedhjet lokale të 22 tet
Labi mohon kandidimin nën siglën e AKR dhe PAN në Ferizaj Labinot Tahiri ka reaguar sëfundmi në lidhje me spekulimet në rrjetet sociale se ai do të ishte kandidat i përbashkët i
VV kërkon shtyrjen e seancës dhe tërheqjen e Veselit nga kandidimi për kreun e Kuvendit Deputeti e "Vetëvendosjes", Glauk Konjufca kërkoi në fjalimin e tij që seanca e radhës të mbahet nesër duke shtuar ndërk
LR PDSH flet për kandidimin e Sulejman Rushitit në Gostivar Ish Ministri i Arsimit, Sulejman Rushiti ka konfirmuar intresimin për të kandiduar në zgjedhjet lokale për Kryetar të Ko
Ish-kreu i PD analizon zgjedhjet, ja ç’thotë për rikandidimin e Bashës Deputeti i zgjedhur i PD-së në Gjirokastër, Tritan Shehu, e cilëson thirrjen për largimin e Bashës nga drejtimi i PD-së
Lladrovci: Për rikandidimin tim vendos Veseli! Presidenti i vendit, Hashim Thaçi gjatë ditës së djeshme ka caktuar datën 22 tetor 2017 për mbajtjen e zgjedhjeve lokale
Teuta Arifi konfirmon rikandidimin për një mandat tjetër në krye të Tetovës Ka përfunduar mbledhja e Kryesisë Qendrore të BDI-së në Reçicë të Vogël në përfundim të së cilës janë konfirmuar edhe em
Serbia në panik pas kandidimit të Ramushit për kryeministër Koalicioni PDK-AAK-Nisma ka ngjallur reagime të shumta në mediat serbe, të cilat shkruajnë se Ramush Haradinaj është end
Prefektja e Vlorës tërhiqet nga kandidimi, ja arsyeja Prefektja e Vlorës, Eljiona Hoxha është tërhequr nga kandidimi për zgjedhjet e 18 qershorit. Burimet thonë se shkak ësht
Basha “frikëson” deputetët e PD: Asnjë nuk e ka rikandidimin e sigurt Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se asnjë deputet i tij nuk e ka të sigurt rikandidimin në zgjedhjet parlamentare, pa
Spartak Braho-Nishanit: Rikandidimi, ëndërr në sirtar Disa ditë më parë në një intervistë televizive presidenti i shtetit, Bujar Nishani u shpreh do të kandidonte për një man
Pacolli mohon zërat për kandidimin e tij për kryetar të Prishtinës Behgjet Pacolli i ka mohuar zërat për një kandidim të mundshëm për kryetar të Komunës së Prishtinës. “Kurrë në jetë
Protesta kundër Jeremiqit ka përfunduar, protestuesit do t'i shkruajmë letër OKB Protesta kundër kandidimit të Vuk Jeremiqit për sekretar të përgjithshëm të OKB, ka përfunduar por ato deklarojnë që do
Obama: Michelle ma ndalon rikandidimin për President Presidenti i SHBA-ve, Barack Obama ka pranuar se nuk do të kandidonte sërish për kryetar, edhe sikur të ishte kjo e mund
PD me ligj të ri për Kokëdhimën: Ti ndalohet rikandidimi! Update-PD tashmë vjen me një ligj të ri për Koço Kokëdhimën. Kjo forcë politike do të depozitojë sot në Parlament një am