999 rezultate për

kandidaturave

KED e përjashton nga gara për Kushtetuesen Zhaklina Peton Gjyqtarja Zhaklina Peto fitoi të drejtën në gjykatë që të vlerësohej si kandidate për Gjykatën Kushtetuese. Por Këshilli
Sot skadon afati për shtrimin e kandidaturave për president Deri sot në mesnatë përfundon afati deri kur kandidatët për president të shtetit duhet t’i dorëzojnë kandidaturat në Kom
"Skandal me Botërorin e 2022, ish-agjentë të CIA manipuluan zgjedhjet" Kupa e Botës e vitit 2022 është zgjedhur që të mbahet në Katar, por së fundmi janë hedhur dyshime që ky vendim është i m
Përfundon afati i dorëzimit të kandidaturave për zëvendës të Zvërlevskit Sot skadon afati për dorëzimin kandidaturave për kreun e prokurorisë publike. Nga Kuvendi prej ku duhet të arrijnë a
Dita e fundit për paraqitjen e kandidaturave për zgjedhjet lokale Sontë në mesanatë është afati i fundit ligjor për partitë politike në KSHZ të cilat duhet të dorëzojnë listat e kandidat
Partitë politike janë drejt finalizimit të kandidaturave për zgjedhjet lokale Për komunat më të mëdha të vendit partitë tanimë kanë zyrtarizuar kandidatët, ndërkaq nuk mungojnë as kandidaturat e tyr
Zgjedhjet lokale, sonte përfundon afati për dorëzimin e kandidaturave të pavarura Sot kandidatët e pavarur për këshilltarë dhe kryetarë komunash kanë kohë të mbledhin nënshkrime për listat, ndërsa parit
Dule: Po përzgjedhim kandidatët për zgjedhjet lokale Vangjel Dule, në një prononcim për mediat është shprehur se parimi themelor i PBDNJ në këtë fazë është përzgjedhja e kan
Lojtari Afrikan i Vitit, ja 5 finalistët (FOTO LAJM) Konfederata Afrikane e Futbollit publikoi këtë dje emrat e 5 futbollistëve që do të garojnë mes tyre për çmimin e lojtar
Dështon bashkimi i kandidaturave Nuk kanë rënë dakord mes tyre tre kandidatët të cilët garojnë për kryetar të LSDM-së, se kush prej tyre do të vazhdojë g
Merko, lista kandidaturave hidhet poshtë për shkak të shkeljeve ligjore Shkelja ligjore e VMRO-DPMNE ka bërë që të hidhet poshtë lista e kandidatëve të parashtruar nga të dyja palët. Sipas kry
Përfundon afati shtesë i kandidaturave Ndërsa ka filluar procesi elektoral në Maqedoni duket se ka pengesa të vogla, përgjatë zhvillimit të tij. Mesnata është
LSDM vendos sërish: Bojkot zgjedhjeve Update - Këshilli qëndror i LSDM-së mbrëmë rreth orës 02.00 të mëngjesit ka marrë vendim që të bojkotojë përfundimisht z
Bojkoti i sigurtë, opozita nuk dorëzon kandidaturat Bojkoti i zgjedhjeve lokale është tashmë i sigurt. Afati për dorëzimin e kandidaturave ka skaduar në mesnatë, ndërsa opo
Publikohen kandidaturat për kreun e KQZ-së Kuvendi publikoi sot 18 kandidaturat për postin e kryetarit të ri të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Kuvendi sqaron se
Duhet vullnet politik për zbatimin e reformës në gjyqësor Presidenti Bamir Topi në takimin e zhvilluar sot me kreun e KLD-së italiane, Mikele Vjeti u shpreh se konkretizimi i ven
Negociatat për koalicionin përfundojnë në fundjavë Negociatat mes VMRO-DPMNE dhe BDI-së për formimin e koalicionit qeveritar o të përfundojnë gjatë fundjavës. Burime nga d
Ligjet: Topi, rishikim të kandidaturave Komisioni i Ligjeve gjatë mbledhjes së sotme ka kërkuar nga kreu i shtetit, presidenti Bamir Topi rishikimin e kandidatu