999 rezultate për

kandidaturat

KLGJ jep dy vendime: Çfarë po ndodh me kandidaturat e emërimeve në Gjykata KLGJ ka miratuar sot kandidaturat për vendet vakante në Gjykatën e Posacme të Shkallës së Parë dhe Apelit, si dhe ato të
Ronaldo vs. Messi: UEFA shpall kandidaturat për "Lojtarin e Vitit" Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Virgil van Dijk: janë këta tre finalistët që do të diskutojnë trofeun e “Lojtarit të
May dha dorëheqjen, hidhen kandidaturat e para për postin e Kryeministrit Ende pa kaluar 24 orë nga deklarata se Kryeminsitria Theresa May do të tërhiqet, kanë dalë 5 kandidatët e parë. Bori
Goli i sezonit, UEFA publikon kandidaturat (VIDEO) Qeveria Europiane e Futbollit tashmë ka bërë syrtare kanditadurat që luftojnë për çmimin “Goli i sezonit”. Kështu kj
Kandidaturat e mundshme për drejtimin e Real Madridit Largimi i Zinedine Zidane ka turbulluar shumë ujërat në ambientet e klubit madrilen, Real Madrid. Po kërkohet një emër i
Shpallen kandidaturat për kryetar në Vetëvendosje Albin Kurti është kandidati i vetëm për kryetar të lëvizjes “Vetëvendosje”. Kjo u bë e ditur një ditë para përfundimit t
Rama presion kryebashkiakëve, u vë kusht për rikandidimin e tyre Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Asamblenë e PS-së ka folur me tone të ashpra dhe ka zbuluar kushtin kryesor
Emrat, kush janë dy kandidaturat favorite për Kryeprokurorin e ri Ditën e sotme Kuvendi do të votojë Prokurorin e ri të Përgjithshëm të Përkohshëm, i cili do të zëvendësojë Adriatik Llal
Zbardhen 4 kandidaturat për kryeprokuror në vend të Llallës(FOTO LAJM) Me mbarimin e mandatit të kryeprokurorit Adriatik Llalla, ka nisur “zhurma” në lidhje me zgjedhjen e kryeprokurorit të r
Sela: Zaev mbështet kandidaturat kriminale Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ka komentuar zërat për lëshimin e Qeverisë. Ai për Tv Shenja ka thënë s
Rama nuk paraqit kandidaturat në Strasburg, vendos një precedent historik Qeveria shqiptare ka djegur afatin e vendosur nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës (PACE) për propozimin e
ASH mbledh kuvendin qendror, ja kandidaturat që janë miratuar Në mbledhjen e fundit të kuvendit qendror të Aleancës për Shqiptarët që po mbahet sonte janë miratuar edhe kandidaturat
Zgjedhjet në Kavajë më 25 qershor, zbulohen kandidaturat PS-PD Zgjedhjet për bashkinë e Kavajës do të mbahen më 25 qershor, në të njëjtën ditë më zgjedhjet parlamentare. Partia De
Komisioni i Ligjeve diskuton sot kandidaturat për President Sot pritet zgjedhja e Presidentit të Ri në Kuvend, në seancën e cila do të mbahet rreth orës 17:00. Por përpara kësaj
Ahmeti dhe Çelaj të "vetëm" për Prishtinën? Shpend Ahmeti nga LVV-ja dhe Lirak Çelaj nga PDK-ja janë kandidatët e vetëm të deklaruar nga partitë e tyre për garën e
PS propozon kandidaturat për komisionet e Vettingut Partia Socialiste ka bërë publike kandidaturat për komisionet “ad hoc” për vettingun. Kështu për komisionin me 12 anë
Gjykata e Strasburgut refuzon tre kandidaturat nga Shqipëria Refuzohen sërish kandidaturat e qeverisë shqiptare për Gjykatën e Strasburgut. Janë refuzuar sërish kandidaturat e qe
Shkarkimi i Tahirit, ja kush janë 3 kandidaturat e mundshme për zëvëndësim Që nga dita e djeshme u bë me dije se Saimir Tahiri është shkarkuar nga detyra si ministër i Brendshëm, lajm i cili u zy
EMRAT/ Tre gjyqtarë shqiptarë në Gjykatën e Strasburgut Janë përzgjedhur 3 kandidatët e Shqipërisë për Gjykatën e Strasburgut. Mësohet se 3 të përzgjedhurit janë Aleksandër Mus
Majko: Ja çfarë mendoj për kandidaturat për kryetar të PS Pandeli Majko ka folur për kandidaturat për kryetar të Partisë Socialiste. Ai tha se kandidimi i Ndocajt për kryetar