Mbyllet dera e negociatave për Shqipërinë
999 rezultate për

kandidatja

Kandidatja e PS-së në Kurbin me kallëzim penal në prokurori Majlinda Cara do të jetë kandidatja e Partisë Socialiste për bashkinë e Kurbinit në zgjedhjet e ardhshme lokale. Por
Regjistrohet kandidatja e dytë për Kryeprokurore Fatjona Memçaj ka dorëzuar kërkesën pranë KLP për Prokurore e Përgjithshme. Prokurorja e Gjykatës së Apelit të Tiranë
Përmbyset rezultati në Maqedoni, kandidati i Zaevit nuk është i pari (FOTO LAJM) Kutitë e fundit po numërohen në Maqedoninë e Veriut por një rezultat befasues ka ndodhur. Kandidati i koalicionit qeveri
Ndryshon rezultati në Maqedoni, sa është diferenca? (FOTO LAJM) Po vazhdon numërimi i votave në Maqedoninë e Veriut. Albeu.com mëson se nga rreth 20% të kutive të votimit të numëruara
EKSKLUZIVE/ Dalin rezultatet e para, kush po prin në Maqedoni? (FOTO LAJM) Ka filluar numërimi i kutive të votimit në Maqedoninë e Veriut për zgjedhjet e sotme presidentciale. Albeu.com mëson
Rezultat suprizë në Sllovaki, një grua mund të marrë drejtimin e vendit Kandidatja pa përvojë në pozita zyrtare dhe me luftën kundër korrupsionit si premtim kryesor, Zuzana Čaputová, ësht
I ofrohet mandati i Berishës, si përgjigjet kandidatja e PD-së KQZ ka nisur procedurat për zëvendësimin e mandateve të djegura nga opozita me pasardhësit e ish-deputetëve në listat zg
Shokon kandidatja për presidente: Trump mund të jetë në burg Kandidatja për presidente të Shteteve të Bashkuara nga radhët e Partisë Demokratike, Elizabeth Warren, ka thënë se presi
Kandidatja e parë që do të sfidojë Trumpin në zgjedhjet presidentciale Senatorja e Kalifornisë nga radhët e Partisë Demokratike ka njoftuar zyrtarisht se do të jetë kandidate brenda partisë s
Zgjedhjet për kryeprokuror, kjo është kandidatja më e re Ndërkohë që politika zien nga debati i madh për zgjedhjen e kryeprokurorit dhe teksa sot PS-ja përsëriti ftesën për prok
Balotazhi i burrave Vetëm dy kandidate femra janë në garë të balotazhit për kryetarë të komunave të Kosovës, përderisa në shtatëmbëdhjetë të
Kaq vota mori Bahtiri dhe kandidatja e PDK-së Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka bërë të ditur se KQZ ka shpallur rezultatet përfundimtare për Kryetarë të Komunave
Kandidatja për kryetare komune apelon "Mos votoni për mua!" Kandidatja për kryetare në komunën e Debërcës, Jadranka Biban, kërkon nga qytetarët të mos votojnë për ate. Biban në
Kandidatja shqiptare e LSDM-së tregon se pse po garon për Haraçinën (VIDEO) Milikie Halimi është kandidatja e LSDM-së për kryetare të Haraçinës në zgjedhjet e 15 tetorit. Partia e Zaevit, madje ës
Ja cila është kandidatja shqiptare e LSDM-së për Haraçinën (VIDEO) Po afron afati i fundit për dorëzimin e kandidaturave për kryetarë komunash nga partitë politike dhe partitë janë në për
Drita Cacaj, kandidatja shqiptare për deputete në Austri (FOTO) Në zgjedhjet e ardhshme nacionale të Austrisë këtë vit kandidatë për deputete do të jetë edhe një shqiptare. Drita Ca
Veseli: Valdete Idrizi kandidatja më e përgatitur për ta qeverisur Mitrovicën (FOTO) Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka prezantuar të enjten pasdite kandidaten për kryetare të komunë
Kjo është kandidatja me mbulesë për kryetare të Pejës Partia Fjala ka kandiduar një femër me mbulesë për kryetare të Komunës së Pejës. Partia e drejtuar nga ish-deputeti G
Kandidatja e PDK-së premton bashkimin e Mitrovicës Valdete Idrizi, që synon të fitojë garën për kryetar të Komunës së Mitrovicës, ka thënë se problemi i këtij qyteti është
Kjo është kandidatja seksi në Kosovë që ka lënë pa fjalë kundërshtarët (FOTO LAJM) Majlinda Sylejmani është kandidatja për deputete e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Lipjan për zgjedhjet lokale të 22 t