999 rezultate për

kandidati

Bashota edhe 4 vite kryetar i Klinës Gjatë ditës së sotme janë mbajtur zgjedhjet lokale të balotazhit në Kosovës. Kutitë e votimit janë hapur në orën 07:00 t
Kështu u duken bashkëshortet e politikanëve gjatë votimit (FOTO LAJM) Sot po zhvillohet raundi i dytë i zgjedhjeve lokale në Republikën e Kosovës. Që në mëngjes, qytetarët e të gjitha kom
Ministri i ri i Shëndetësisë, Sela: Presim që Zaev të kërkojë kandidatin tonë Kanë kaluar dy javë kur ish ministri i shëndetësisë, Arben Taravari, zyrtarisht është ulur në kolltukun e kryetarit të k
Kandidati për kryeprokuror premton zbardhjen e "27 prillit" Kandidati për prokuror të ri të Maqedonisë Lubomir Joveski, në një deklaratë për "Zërin e Amerikës" në gjuhën maqedonase
KSHZ publikon rezultatet zyrtare në Çair, Ganiu fitues (FOTO) Visar Ganiu nga radhët e BDI-së është kryetari i katër viteve të ardhshme në Komunën e Çairit. Në vendvotimin 2901 n
Kjo është axhenda e partive në ditën e parë të fushatës Fushata elektorale për zgjedhjet e balotazhit nis zyrtarisht sot. Partitë politike që kanë shkuar në balotazh kanë pa
LDK mbështet kandidatin e VV-së në Kaçanik Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Kaçanik ka mbajtur takim me kryetarët e nëndegëve ku është konfirmuar mbësht
Haradinaj vazhdon me optimizmin, flet për integrimin evropian Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, shfaqi sot synimin e qeverisë së tij që t’i krijojë kushtet për aplikim për st
Skema: Si grupi kriminal financoi kandidatin për fushatë zgjedhore (FOTO LAJM) Ministria e Brendshme ka bërë ditën e sotme ka bërë publike detaje nga operacioni “Forca e Ligjit”. Gjatë takimit që
Konfirmohet blerja e votave nga kandidati i Listës Serbe, Parteshi shkon në rivotim Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtesa ka marrë vendim që në komunën e Parteshit të përsëriten zgjedhjet. Ky vendi
Në 2019-ën Kosova bëhet vend kandidat i BE-së Ramush Haradinaj ka thënë se duhet punuar fort, në të gjitha nivelet dhe strukturat e shtetit, në mënyrë që deri më 2019
Këta janë kandidatët që janë ankuar ndaj rezultateve të KQZ-së Edhe pak minuta dhe përfundon afati zyrtar për ankesa ndaj rezultateve përfundimtare për kryetar komunë të publikuara ng
Ky është heroi i vetëm "me besë" në këto zgjedhje BESA duket të jetë humbësja më e madhe e këtyre zgjedhjeve pasi doli në raund të dytë në komunat më të mëdha si Tetova d
Voton kandidati i ASH për komunën e Bogovinës Në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale ende vazhdon votimi nga kandidatët për kryetar të komunave. Në vendvotimin 207
PDSH dhe BDI bëhen bashkë në Studeniçan Bashkimi Demokratik për Integrim ja ka shtrirë dorën e bashkëpunimit Partisë Demokratike Shqiptare në komunën e Studeniç
Këta janë dhjetë kandidatët më të votuar për kryetar komune Në bazë të rezultateve preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhje (KQZ), për zgjedhjet lokale të së dielës, kandidati
Kandidati i LDK-së hedh në gjyq PDK-në Kandidati për kryetar të Dragashit nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Selim Kryeziu e ka paralajmëruar PDK-në se do ta de
Parashikimet në balotazh Gara e balotazhit për zgjedhjet lokale në Kosovë, që do të zhvillohet muajin tjetër, pritet të përcillet me marrëveshje
Fatmir Asllani, kandidati më i votuar për Kuvendin Komunal të Pejës (FOTO) Qysh në raundin e parë të zgjedhjeve lokale të mbajtura më 22 tetor të këtij viti, Komuna e Pejës ka siguruar udhëheqjen
Flet për herë të parë kandidati i pavarur që fitoi pa asnjë ditë fushatë Kandidati për kryetar i pavarur Refki Suma nuk zhgënjeu përsëri duke fituar zgjedhjet edhe pse kishte përballë partitë p