999 rezultate për

kandidati

Njihuni me kandidatin e tretë për kreun e FSHF-së Një tjetër kandidat i shtohet garës për kreun e FSHF. Bëhet fjalë për ish gjyqtarin Shpëtim Hala, i cili do të rivalizoj
KQZ u jep mandatin dy deputetëve të rinj, kush hyn në Parlamentin e Shqipërisë Dy deputetë të rinj pritet që të hyn sot në Parlamentin e Shqipërisë. Dy deputetët që do të zëvendësohen janë ai LSI, Gl
Albin Kurti nesër shpalos platformën e tij si kandidati i vetëm për kryetar të VV Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nesër do të shpalosë platformën e tij për kryetar. K
Numërohen të gjitha votat në Istog, ky është fituesi Në qendrën e numërimit të votave në Fushë Kosovë ka përfunduar numërimi i votave me kusht dhe atyre me postë për kryetar
PDK zëvendëson Gani Dreshajn Pas përfundimit të rivotimit në komunën e Istogut, Komisioni Qendror Zgjedhor ka publikuar edhe rezultatet ku fitues do
Nuk ka mbaruar ende Doktoratën, kandidati Selmani tregon arsyen Artur Selmani, kandidat për Kryeprokuror të Përkohshëm, tha në seancën dëgjimore në Komisionin e Ligjeve se prej vitit 1
Zyrtarizohet kandidati i tretë për Prokuror Kandidati i tretë për postin e Prokurorit të Përgjithshëm është Arqile Koça, i cili është prokuror në Prokurorinë e Përg
Zyrtarizohet kandidati i parë për Kryeprokuror Kuvendi i Shqipërisë ka deklaruar se është regjistruar edhe kandidati i parë për kryeprokuror të përkohshëm të Shqipëris
KOMENT/ Falë kandidatit për kryeministër edhe Veseli t'i harrojë vizat Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Një dritë shprese rilindi te qytetarët e Kosovës para pak ditësh pas raportimit se d
PDK prin me numrin e votave për Dragash Në rinumërimin e 35 vendvotimeve nga zgjedhjet për kryetar të Komunës së Dragashit, po prinë kandidati i PDK-së, Shaban
Kandidati për deputet zgjidhet drejtor i spitalit në Shkodër, mjekët kundër Konskursi për dretor spitali i cili u fitua nga Vilson Masmalaj, është konsideruar një farsë nga mjekët e Shkodrës. Ata
Kush është Vullnet Ferati, kandidati për ministër shëndetësie? Vullnet Ferati është kandidati për ministër të Shëndetësisë, që pritet të marrë dritë jeshile dhe të votohet nga ana e K
Almer Toska, ish-kandidati për deputet që po punëson të rinjtë e Roskovecit në Gjermani Ai quhet Almer Toska, është një I ri që ka mbaruar studimet e larta në Elbasan, punoi në Tiranë dhe është me bindje poli
Isen Shabani, emëron drejtor shkolle kundër kandidatin e tij Rexhep Rexhepi tani drejtor, në raundin e parë ishte kandidat i Lëvizjes Besa për kryetar komune, kurse në raundin e dyt
Ia mori PDK-së komunën, kandidati i LDK-së falenderon Vetëvendosjen Lidhja Demokratike e Kosovës ka rikthyer pushtetin në Vushtrri pas 10 vjetësh që e mbante Partia Demokratike e Kosovës.
Përfundon numërimi në Dragash, diferenca është 41 vota Ka përfunduar numërimi kutive në Komunën e Dragashit duke sjellë një rezultat tepër të ngushtë. Sipas këtyre rezultat
PDK humb Komunën e Vushtrrisë Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka humbur edhe komunën e Vushtrrisë. Tashmë në këtë komunë ka përfunduar numërimi
Ferizaji drejt përfundimit, kaq vota ka kandidati fitues Në komunën e Ferizajit pothuajse është mbyllur procesi i numërimit të votave. Sipas rezultatit këtë komunë e ka fitua
Përmbyset edhe Prizreni: Me sa vota po fiton Vetëvendosja kundrejt PDK-së Rezultate surprizuese po dalin edhe në Prizren pas hapjes së kutive të para. Nga të dhënat e siguaruara deri më tani
Bashota edhe 4 vite kryetar i Klinës Gjatë ditës së sotme janë mbajtur zgjedhjet lokale të balotazhit në Kosovës. Kutitë e votimit janë hapur në orën 07:00 t