999 rezultate për

kandidati

Iseini: Do kujdesemi për Gostivarin si sytë e ballit Koalicioni Aleanca për Shqiptarët (RDK dhe UNITETI) në axhendën e takimeve elektorale këtë herë ishin në fshatin Debresh
Digjet shtëpia e një kandidati për kryetar komune në Shkup Këtë mëngjes në shtëpinë e kandidatit për kryetar në Komunën e Gjorçe Petrov nga OBRM-PDUKM, Vllado Misajllovski, ka shp
Iseini nga Gostivari zotohet për realizimin e programit brenda 100 ditëv RDK dhe Uniteti që e përbëjnë Aleancën për Shqiptarët prezentuan platformën zgjedhore para banorëve të Lagjes Xhamixhit
Thaçi nga Kumanova: Fjalori ynë është i të vërtetës Partia Demokratike Shqiptare mbajti sonte tubimin e saj në Kumanovë. Para të madh të anëtarëve dhe simpatizantëve të
Kandidati i BDI-së për kryetar të komunës së Bogovinës prezantoi programin elektoral Kandidati i BDI-së për kryetar të Komunës së Bogovinës, Berzah Bejtullau sot në një takim me gazetarë prezantoi programi
Menduh Thaçi: Të mbështeten projektet reale dhe jo të rrejshme Partia Demokratike Shqiptare mbrëmë mbajti tubimin e saj në Sllatinë. Para një numri të madh të anëtarëve dhe simpatizan
Kjo është zgjidhja kandidatit të PDSH-së për rregullimin e bulevardit "Bllagoja Toska" Kandidati i PDSH-së për kryetar të komunës së Tetovës, Bardhyl Dauti, së bashku me kandidatët për këshilltarë komunal si
LSDM në Dibër përkrah kandidatin për kryetar komune nga radhët e BDI-së LSDM në Dibër përkrah kandidatin për kryetar komune nga radhët e BDI-së, Ruzhdi Lata. LSDM në Dibër, ku edhe ka listë
Trump fshin statuset për kandidatin humbës në Alabama Presidenti amerikan Donald Trump e konsideron veten një fitues të lindur dhe detyrimisht nuk mund të shihet duke mbështe
Taravari: Nëntë prioritete për Gostivarin "Në këto zgjedhje po dalim me program të cilin e quajtëm “Gostivari në vend të parë”, ndërsa në të janë nëntë prioritete
BDI mbështet LSDM-në në Kumanovë BDI në zgjehjet lokale në Kumanovë do të garojë vetëm në listat për këshilltarë, ndërsa do të mbështesë kandidatin për k
Kandidati i PDSH-së tërhiqet nga gara për Strugën Kandidati i PDSH-së për Strugën sot do të japë dorëheqje nga kandidimi i tij për kryetar komune. Tërheqja e tij bëhet
MPB hedh poshtë akuzat e VMRO-së për kanosje të kandidatit për kryetar komune Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka hedhur poshtë akuzat e VMRO-DPMNE-së se disa autobusë sot janë ndaluar dhe janë
VMRO akuzon policin t’i ketë vënë pistoletën në kokë kandidatit për kryetar komune Partia opozitare OBRM-PDUKM thotë se kandidatit të tyre për kryetar komune i është vendosur armë zjarri në kokë, nga pol
Regjistrohet si i vdekur kandidati i komunës së Aerodromit Nga partia TMRO, e Vanço Shehtanski dyshojnë në parregullsi, për shkak se kandidati i tyre për kryetar të Komunës së Aer
Ademi: BDI është skeptike për mbështetjen e BESËS në Kërçovë Zgjedhjet lokale ishin pjesë e debatit në “Argument” në TVM2 me përfaqësuesit e partive politike. Përfaqësuesit e BD
KQZ tregon nëse do ta largojë nga lista kandidatin e Vetëvendosjes Betim Gjoshi, anëtari i KQZ’së nga Partia Demokratike e Kosovës, ka thënë se këtij institucioni i duhet një vendim i Gjy
Ymeri reagon ndaj kandidatit të tij: E papranueshme deklarata kundër Izraelit Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri është distancuar nga deklaratat e kandidatit për kryetar komune në Rahovec
Thaçi i reagon kandidatit të VV-së, të papranueshme deklaratat kundër Izraelit Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, dënon gjuhën e nxitëse kundër popullit dhe shtetit të Izraelit Zyr
Sadiku: Lufta për Komunën e Studeniçanit do të jetë mes meje dhe kandidatit të BDI-së Azem Sadiku kryetari aktual i komunës së Studenicanit, dhe kandidat për mandatin e dytë nga rradhët e Partisë Demokratik