999 rezultate për

kandidati

"Basha fut kandidatin e vet dhe fiton bindeshëm", çfarë ndodh tani në Shkodër? Valdrin Pjetri lajmëroi dje dorëheqjen pasi demokratët publikuan dokumentet sipas të cilave ai kishte qenë i arrestuar d
Në LDK nuk e kanë ende të qartë se kush do të jetë kryeministri Edhe pse nuk është ende e qartë se kur do të mbahen zgjedhjet e parakohshme, një pjesë e mirë e partive i kanë përcaktu
Thaçi kërkon urgjentisht kandidatin për kryeministër Pas dorëheqjes së Kryeministrit Ramush Haradinaj, Kosova po përgatitet për zgjedhje të parakohshme. Presidenti Hashi
Muhaxheri: Arban Abrashi, kandidati im për kreun e LDK-së Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri, ka folur dje rreth kuvendit zgjedhor të LDK-së që do të mbahet të shtunën më 3 gush
Gjykata e Durrësit dje nuk legjitimoi Sakon, sot i jep mandatin kandidatit të Shijakut Një ditë pasi, gjykata e Durrësit nuk certifikoi mandatin e kandidates socialiste pët Durrësin, Valbona Sakos, e kundërt
Kaubojsi sfidon Ramën, i futet pikturës dhe befason me nudizëm (FOTO LAJM) Tanimë që duket se KQZ nuk ka ndër mend ti atribuojë asnjë votë fitoreje ish-kandidatit për kreun e Lezhës, Eduard Ndoca
Këto janë bashkitë ku pritet të shpallet i pavlefshëm rezultati i 30 Qershorit Ditën e sotme, Gjykata e Durrësit rrëzoi kërkesën e kandidates së Partisë Socialiste për Bashkinë e qytetit në votimet e
Pas Durrësit, Gjykata e Tiranës nuk njeh zgjedhjet në Vorë (FOTO LAJM) Pas vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë të Durrësit që rrëzoi kërkesën e kandidates së PS, Valbona Sako për t’i dhë
Kryebashkiaku i ri i Beratit është ish-zv/ministri i Arsimit Ka përfunduar procesi i nuëmërimit të votavë në bashkinë e Beratit ku edhe ashtu siç pritej kandidati i PS-së, Ervin Dem
Përfundon numërimi i votave në Pogradec Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në Bashkinë e Pogradecit ku kandidonte i vetëm kandidati i PS-së, Ilir Xhako
Nuk ka surpriza në Lezhë, Ndreu mposht me lehtësi "Kaubojsin" Është mbullur votimi në bashkinë e Lezhës. Pjerin Ndrua ka fituar me lehtësi përballë kaubojsit (Eduart Ndocajt).
Edhe bashkia e Devollit do të drejtohet nga PS-ja Është mbyllur procesi i numërimit të kutive edhe në bashkinë e Devollit. Për këtë bashki kandidonin 4 kandidatë. F
Si në kohën e Enverit: Kandidati i PS në Vaun e Dejes merr 120% të votave Mark Babani i Partisë Socialiste ka qenë i aftë që të marrë 1 057 vota më tepër se sa numri total i pjesëmarrësve në vot
Mbyllet votimi në Kavajë, mësoni fituesin (FOTO LAJM) Është mbyllur numurimi edhe në qytetin e Kavajës teksa eshte shpallur fitues me një diferencë të frikshme kandidati i P
Përfundon numurimi në Selenicë, shpallet fituesi (FOTO LAJM) Përfundon procesi i numërimit të votave në Selenicë. Pëllumb Binaj kandidat i PS shpallet fitues me 5819 vota. Kandidati
Përfundon numurimi në Has, shpallet fituesi Ka përfunduar numërimi i votave për Bashkinë e Hasit. Fitues është shpallur kandidati i PS, Liman Morina i cili nuk kish
ELBASAN/ Kandidati i PS-së shumë pranë konfirmimit në detyrë ELBASAN/ Kandidati i PS-së shumë pranë konfirmimit në detyrë Po vijojnë rregullisht të numurohen votat dhe në qyteti
Lefter Alla fiton bindshëm përballë kandidatit të BD në Bulqizë Lefter Alla kandidat i Partisë Socialiste ka fituar një tjetër mandat në drejtim të bashkisë së Bulqizës përballë kandid
Hapen kutitë e para në Lushnje, Has, Belsh dhe Konispol: Sa vota morën kandidatët Kutitë e para janë hapur tashmë në disa bashki të tjera të vendit krahas Memaliajt, Tepelenës, Pusteçit dhe Kolonjës, re
Hapet kutia e parë në Kelcyrë, sa vota mori Hazbi Kasaj Përfundon kutia e parë në Këlcyrë. Kandidati Klement Ndoni i PS-së ka marrë 100 vota, Shkëlqim Muhaj i BD 1 votë, gjith