999 rezultate për

kandidate

Zgjedhjet në Kosovë, kandidatët për deputet rrihen në studion televizive (VIDEO) Kandidatët për deputetë Dardan Molliqaj i PSD-së dhe Haki Abazi i Vetëvendosjes janë përleshur fizikisht. Molliqaj dh
EMRAT/ 8 gjyqtarët që vijojnë garën për në Gjykatën e Lartë Këshilli i Lartë Gjyqësor përzgjodhi sot kandidatët që kualifikohen për vijimin e garës për në Gjykatën e Lartë. Nga
Gara për Gjykatën Kushtetuese, KED publikon pikët e kandidatëve Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka përfunduar procesin e pikëzimit për 6 kandidatët e 4 vendeve të lira në Gjykatën Kus
Isa Mustafa heq nga lista e kandidatëve personin e dënuar Haki Raqi nuk do të jetë kandidat i LDK’së për deputet. Ky është vendimi i Isa Mustafës pasi u raportua se i njëjti ësht
Del lista e kandidatëve për deputetë të PSD-së, mes tyre edhe Shpend Ahmeti (FOTO LAJM) Tre subjekte politike kanë dorëzuar sot në KQZ listën e kandidatëve për deputëtë. Express ka publikuar listën e PSD-
Testimi i infermjerëve, shpallet lista me 1747 aplikantët e parë në rradhë Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka nxjerrë rezultatet paraprake të verifikimit të kandidatëve që kanë apl
I dhanë "shah" Albinit, Mustafa tregon pse zgjodhën Vjosa Osmanin si kandidate për kryeministre Zgjedhja e Vjosa Osmanit si kandidate të LDK-së për kryeministre ndërkohë që po diskutohej për koalicion me VV-në ishte
Haziri i jep "shah" Kurtit: Shkojmë me Vjosën si kandidate të përbashkët për kryeministre Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, duke folur para gazetarëve së bashku me kandidaten për kryem
Isa Mustafa tregon pse LDK-ja zgjodhi Vjosa Osmanin kandidate për kryeministre Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në rrjetin social Facebook
Shtyhet procesi i pikëzimit për kandidatët e Kushtetueses, çfarë e shkaktoi ngërçin Vendimi i Gjykatës Administrative të Apelit, që prishi vendimin e moslejimit të kandidimit për pedagogen e Magjistraturë
E FUNDIT/ LDK konfirmon Vjosa Osmanin si kandidate për kryeministre Kryetasia e LDK-së ka mandatuar Vjosa Osmanin si kandidaten e partisë për kryeministre. Kreu i LDK’së, Isa Mustafa, n
Tre emra, dy sfidantët e Isa Mustafës si kandidatë për kryeministërt Partia e Isa Mustafës me gjasë do ta caktojë sot kandidatin për Kryeministër. Në garë për të marrë besimin e LDK’së për
Hapet gara për drejtor burgjesh, shkarkime masive në nivelet më të larta Në kuadër të reformimit të burgjeve, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka urdhëruar menjëherë shpalljen e thirrjes p
KED nis intervistimin e kandidatëve për Kushtetusen Ashtu sikundër u raportua dhe ditën e djeshme, Këshilli i Emërimeve në Drejtësi do të mb mblidhet sot për të zgjidhur "h
Kandidatët potencial për kryeministër të Kosovës Ani pse ende nuk dihet saktësisht se kur do të mbahen zgjedhjet e reja, disa prej partive tashmë kanë caktuar emrat e zy
Marsida Xheferllari kandidate për ILD Ka përfunduar mbledhja e Komisjonit të Emërimit në Drjetësi duke lejuar kandidimin për postin e Inspektorit të Lartë të
Protestat ruse, 300 persona të tjerë pas hekurave Të paktën 300 persona u arrestuan sot nga policia pas një manifestimi të opozitës ruse, e cila prej javësh po kërkon reg
FIFA zbulon 10 kandidatët për lojtarin e vitit Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Virgil Van Dijk, janë në mesin e 10 futbollistëve të nominuar për çmimin Lojtari më
EMRAT/ Kush janë kandidatët në garë për kreun e LDK-së Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) këtë të shtunë mban Kuvendin Zgjedhor, përderisa emrat e pesë kandidatëve po lakohen
Kushtetuesja gati në shtator, kandidatët do intervistohen me urgjencë në gusht Është koha e duhur për pushime, por jo për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi, të cilët do të qëndrojnë në detyrë edhe gj