999 rezultate për

kandidat

Hetoi çështje "të nxehta", KPK shkarkon nga detyra kandidatin për SPAK Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkaruar nga datyra Prokurorin Ndini Tavani pasi një raport i DSIK ka zbuluar parr
Kandidat për "Nobel", si e priti Kadareja shpalljen e fituesve (FOTO LAJM) Ismail Kadare ka vijuar rutinën e tij të përditshme duke pirë kafe pranë Parkut të Liqenit me botuesin dhe mikun e tij B
Mourinho kandidat për tu ulur në stolin e Tottenham Trajneri portugez do të ishte i interesuar për t’u rikthyer në Premierligë, këtë radhë duke iu bashkuar Tottenhamit, si
KQZ vendos për rinumërimin e më shumë se 300 qendrave të votimit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë mbledhjes së mbajtur sot ka vendosur sot që të rinumërohen 313 vendvotime. 10 ve
Largimi i Di Franceskos, De Biazi kandidat për stolin e Sampdorias Eusebio Di Françesko ishte trajneri i parë që u largua për këtë sezon në Seria A, që pas nisjes së sezonit të ri. Pas
Francezët 'tallen' me Shqipërinë: Çfarë paradoksi për një vend kandidat në BE Ditën e sotme parlamenti francës ka zhvilluar një seancë parlamentare ku në fokus ishte problemi i emigracionit dhe kërk
Votojnë kandidatët për kryeministër, hedh votën edhe Ramush Haradinaj (VIDEO) Kreu i AAK dhe pretendenti për kryeministër, Ramush Haradinaj i shoqëruar nga bashkëshortja e tij ka votuar për zgjedhje
Kosova voton sot: 6 kandidatë për kryeministër dhe 30 mijë vëzhgues në të gjithë vendin Në Kosovë mbahen sot zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin, ndërsa votimet kanë nisur në orën 07:00 dhe mbyllen në 19:00.
Zgjedhjet në Kosovë, Basha tregon hapur se ka një kandidat të preferuar Lideri demokrat, Lulzim Basha ka uruar qytetarët e Kosovës për zgjedhjet e nesërme. “Një festë demokracie, ku të zgjedhi
Pa u ngatërruar, mënyra më e lehtë për të gjetur vendin ku iu takon të votoni Më 6 tetor ditë e dielë, qytetarët e Kosovës do t’iu drejtohen kutive të votimeve për të votuar kandidatët e tyre të pre
PS të kërkojë falje? Rama: Valdrinin e propozoi vetë Ditmir Bushati Kryeministri Edi Rama tha për herë të parë se Valdrin Pjetrin si kandidat për Bashkinë e Shkodrës e ka propozuar Ditmir
Grushta kandidatit për deputet, nisin hetimet për burrin e ministres (VIDEO) Prokuroria e Kosovës ka nisur hetimin e kandidatit për deputet të koalicionit AAK-PSD, Dardan Molliqaj, burri i ministre
Me 8 klasë shkollë: Kush është kandidati për Këshillin Bashkiak të Tiranës, që fshehu kokainën në organin gjenital Një 36-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Sarandës. 36-vjeçari me iniciale Sh. K., lindur në Dibër dhe banues në Ti
Kandidatja për kryeministre: Ideja për ndryshim kufijsh është ruso-serbe, LDK kundër Kandidatja për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se idea për ndryshim kufijsh nuk do
Zbardhet pasuria e kandidatëve për kryeministër (FOTO LAJM) Garues për kryeministër të Kosovës janë një grua e katër burra. Qytetarët e Kosovës me 6 tetor të këtij viti do t’i ke
Kandidat për Asamblenë e New York-ut, kush është shqiptari që mbështet Trumpin? Marko Kepi, një nga veprimtarët më të njohur të rinj, në komunitetin shqiptaro-amerikan do të kandidojë për Asamblenë e
Meta shpall thirrjen për Gjykatën Kushtetuese Ende pa kaluar 24 orë nga miratimi në Bundestagun gjerman të hapjes së negociatave BE-Shqipëri me 9 kushte, ku më kryeso
Vjosa Osmani sot bën homazhe në Prekaz Lidhja Demokratike e Kosovës në një komunikatë për media ka njoftuar se kandidatja e kësaj partie për Kryeministre sot d
ARSYEJA/ Shtyhet mbledhja e KLP për kandidatët për Prokuror të Përgjithshëm Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka shtyrë mbledhjen e ditës së sotme përsa i përket publikimit të listës me renditjen e p
Ky është kandidati për Kryeministër që merr më shumë "like" në Facebook Albin Kurti është i pari me ‘llajka’ në FB krahasuar me kundërshtarët e tij në garën për Kryeministër. Në dhjetë postime