999 rezultate për

kanceroze

Si bëhen kanceroze qelizat? Doktor Balazs Bodai, onkolog i njohur amerikan, sqaron: Nuk jemi të sigurt se përse qelizat bëhen kanceroze, mirëpo supo
Kanceri i zorrës së trashë, sëmundja që prek pa shenja Koloni dhe rektumi janë pjesë të sistemit tretës. Ata formojnë një kanal të gjatë muskulor të quajtur zorra e trashë.
Kujdes me këtë ushqim të përditshëm, ushqen qelizat kancerogjene Studimet e viteve të fundit kanë hedhur dritë mbi produktet që konsumojmë dhe që janë shumë të dëmshme për shëndetin ton
Kanceri i zorrës së trashë, sëmundja që prek pa shenja Koloni dhe rektumi janë pjesë të sistemit tretës. Ata formojnë një kanal të gjatë muskulor të quajtur zorra e trashë.
Shenjat alarmante që parazitë kancerozë po rriten në trupin tuaj Sipas mjekëve një ndër simptomat që duhet të alarmojë pacientin për qeliza kancerogjene janë nyjet limfatike të zgjeruar
Merr pjesë në konkurs bukurie pasi hoqi 20 tumore (FOTO LAJM) Një 18 vjeçare ka marrë pjesë në një konkurs bukurie vetëm pasi kishte kryer 20 ndërhyrje në qafë. Në qafën e saj rrites
Rriten shpresat për diagnostikimin e kancerit Beteja kundër kancerit ka shënuar hapa përpara, pasi shkencëtarët në Boston zhvilluan një analizë të re gjaku që është n
Ja çelësi i ri në kurimin e kancerit Duke zbuluar në lëngun e shegës përbërësit që ndalojnë përhapjen e kancerit, shkencëtarët po formulojnë terapi të reja n