999 rezultate për

kancerit

Specialistët: Nëse hiqni dorë nga këto 8 ushqime nuk do të prekeni nga kanceri Kanceri është një grup kompleks i sëmundjeve shkaktarët e të cilit janë të shumtë. Shkaqet e njohura të kancerit përfshi
Përgjysmoni rrezikun e kancerit të mëlçisë duke pirë kafe Konsumimi i kafes mund t’ju ndihmojë të mbani larg kancerin e mëlçisë, sugjeron një studim i ri. Hulumtuesit shkencorë k
Mrekullia që bën kafeja në trupin tuaj Pirja e shumtë e kafestë, mund të ndihmojë në parandalimin e kancerit të mëlçisë. Kështu thotë një studim i ri ku tre
4 shenjat e kancerit të tiroides që femrat i injorojnë Shpesh dëgjojmë rekomandime të tipit, bëni kontrolle të herëpashershme të gjirit për të zbuluar në kohë kancerin, apo vi
Shkencëtarët zbulojnë teknikën e re që siguron plotësisht heqjen e kancerit Një çerek milion gra diagnostifikohen me kancer të gjirit çdo vit në Shtetet e Bashkuara. Rreth 180,000 operohen për të
Një gotë në ditë nga kjo përbërje ka efekt çudibërës Uji në të cilin është zier orizi është i shkëlqyeshëm kur keni viruse në stomak; pengon sëmundjen e Alzheimerit; është p
Simptomat e hershme të kancerit, të cilat 90 për qind e njerëzve i injorojnë Trupi i njeriut është i ndërtuar asisoj që të na dërgojë shenja si simptoma të cilat na tregojnë se diçka është duke shk
SHOKUESE/ Diabeti, shenjë paralajmëruese e kancerit?! Është konsideruar së sëmundja e shekullit por faktet shkencore tregojnë se është shumë me e rrezikshme seç mund ta keni
Si të parandaloni përhapjen e nishaneve kancerogjene në lëkurë Janë 200 loje të ndryshme të kancerit dhe melanoma mbetet një nga më të përhapurit tek moshat nën 50 vjeç. Sa më shu
Qumështi i gjirit, një kurë për shërimin e kancerit Disa shkencëtarë po përdorin qumësht gjiri për të luftuar kancerin, pasi aksidentalisht zbuluan se ai përmban substanca
Si duhen konsumuar frutat për të shmangur rrezikun nga kanceri Të konsumoni fruta në moshë të hershme, mund të reduktojë rrezikun e kancerit të gjirit, sipas një studimi të kryer së f
Kush është shkaku kryesor i kancerit, për të cilin nuk flasin as mjekët Shkaku kryesor i kancerit është zbuluar që në vitin 1931, por askush nuk flet për këtë. Shumë pak njerëz në të gjithë
Zbulohet arsyeja përse thinjen flokët Studiuesit kanë zbuluar arsyen përse flokët thinjen në një moshë të caktuar, ndërsa po kërkonin rreth sëmundjes së kance
Ja cila është arsyeja që flokët tanë thinjen Studiuesit kanë zbuluar arsyen përse flokët thinjen në një moshë të caktuar ndërsa po kërkonin rreth kancerit në tru.
Kjo është shenja e “padukshme” që tregon se keni kancer në gji Një nënë e dy fëmijëve që po lufton me kancerin, ka shpërndarë në internet një fotografi në të cilën shfaqet një ‘gropëz
Takat e larta po ju shkaktojnë dëmtime të rrezikshme Për vite me radhë femrat janë paralajmëruar për dëmtimet që mund t’iu shkaktojnë këmbëve dhe kyçeve këpucët me taka të l
Faktorët e zakonshëm që mund të shkaktojnë kancer të lëkurës Melanoma është kanceri më vdekjeprurës i lëkurës, që e merr origjinën nga melanocitet e lëkurës (qeliza që janë përgjegj
Kanceri i zorrës së trashë dhe shenjat që nuk duhet t'i injoroni profesionistët mjekësorë shpesh i referohen kancerit kolorektal, i cili përfshin kancerin e zorrës së trashë që ndikon n
Kjo analizë e re e gjakut zbulon kancerin 1 vit para rishfaqjes Një analizë e re gjaku do t’u japë mundësi mjekëve të zbulojnë 1 vit më parë nëse ka gjasa që kanceri të rikthehet. S
Kanceri i gjirit mund të prekë edhe meshkujt, ja simptomat! Kanceri i gjirit është një sëmundje e cila prek kryesisht gratë midis moshës 45 dhe 55 vjeç. Pasi një gazetar i panj