999 rezultate për

kancerin

Receta me mollë që parandalon kancerin Mëngjesi Mollë Omlet me djath Meze e lehtë e mëngjesit Gjysmë filxhani me djath Gjysmë filxhani me kos pa yndyrë.
Stresi shkakton kancerin tek njerëzit Stresi i vazhdueshëm jo vetëm që mund të jetë duke ua rrënuar shëndetin mendor, por njerëzit me nivele të larta të stres
Shenjat paralajmëruese për kancerin e mushkërisë Kanceri i mushkërive është lloji i dytë i kancerit më i përhapur si tek femrat ashtu dhe tek meshkujt. Këta të fundit
Mblidhen për kancerin e gjirit, opozita largohet sa dëgjon emrin e Tahirit Opozita ka nisur “protestat” pas refuzimit të maxhorancës për të arrestuar ish-ministrin Saimir Tahiri. Pas vendimit
Shenjat paralajmëruese të kancerit të gjirit Muaji tetor është muaji i kancerit të gjirit. Ku muaj është emëruar si i tillë me qëllim të vetëdijesimit të grave për k
Ky është regjimi ushqimor për të parandaluar kancerin gjirit Diagnostikimi i hershëm dhe trajtimi janë rruga e duhur për të fituar ndaj betejës me kancerin e gjirit. Por kjo nuk ësh
Kurti: Pushteti i merr Kastriotit energjinë dhe ia faturon kancerin (FOTO LAJM) Përmes një tubimi zgjedhor në komunën e Kastriotit, Lëvizja Vetëvendosje ka paraqitur sot 20 zotimet për këtë komunë dh
Rrezikojmë kancerin, koleren dhe tifon, zbulohet skandali me klorinimin e ujit në Tiranë Mirëmbajtja e depove të ujit nga Drejtoria e Ujësjellës Kanalizimeve të Tiranës duket të jetë në pikë të hallit duke rre
Rrëfimi prekës i 65 vjeçares që mposhti kancerin “Momenti më i vështirë në jetën time ka qenë kur në vitin 2003 e zbulova se jam e prekur nga kanceri në gji. Pasoi d
Rrëfimi i gruas që fitoi betejën me kancerin Fatmire Ismajli, nga Prishtina, besoi dhe ia doli që ta fitojë betejën me sëmundjen e kancerit në gji. Ajo u bën thirrje
Disa këshilla për të shmangur kancerin Njerëzit që kanë vuajtur nga kanceri janë të gatshëm të bëjnë gjithçka që munden për të parandaluar marrjen e sëmundjes.
Kjo është pacientja më e vogël e diagnostikuar me kancer në gji (FOTO LAJM) Një vajzë e vogël vetëm 10 vjeçe është pacientja më e vogël në botë që u diagnostikua me kancer gjiri. Chrissy Turne
Sensibilizohet edhe Berisha për kancerin e gjirit, vendos fjongon rozë Tetori është muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit në të gjithë botën. Ai organizohet çdo vit dhe synon të sh
Brokoli lufton kancerin Brokoli është ndër ushqimet kryesore që ndihmon organizmit tuaj. Shkencëtarët thonë se brokoli lufton kancerin. Ata g
Imunoterapia, metoda e re për të luftuar kancerin Imunoterapia është një nga mënyrat më të reja me të cilën mjekësia po përpiqet të luftojë kancerin. Imunoterapia ësh
Studimi më i ri, qentë mund të zbulojnë kancerin e mushkërive Njerëzit kanë përfituar prej shekujve nga ndjesia e pabesueshme të erërave të qenve, duke përdorur hundët për gjueti dhe
Njeriu që “shëron” kancerin rrezikon burgun Një burrë rrezikon të dënohet me burg, pasi deklaroi në portalin e tij se mund të shërojë kancerin. Jerry Sargeant, i
Disa këshilla të përgjithshme për mbrojtjen nga kanceri Ekspertët e kancerit në Organizatën Botërore të Shëndetësisë (OBSH) kanë publikuar një kod prej 12 pikash që synon paran
Kompanitë farmaceutike po “fshehin” frutin që lufton kancerin Një numër shumë i madh ekspertësh thonë se ky frut është shumë potencial. Më i rëndësishëm është fakti se është 10.000 h
E DHIMBSHME/ Rrëfimi i vajzës që mposhti kancerin: S'e duroja veten Jeta te sprovon me sfidat qe te sjell. Ndonjehere te lehta per tu kaluar, e ndonjehere aq te veshtira saqe te ben te dor