999 rezultate për

kancerin

Studim për kancerin e mushkërive rreziku rritet nga sëmundjet e tjera Sipas një studimi të ri, një numër sëmundjesh serioze në mushkëri mund të shtojnë rrezikun e zhvillimit të kancerit të m
Shëroni kancerin me spec djegës Sipas një studimi të ri, Kapsaicina, komponenti përgjegjës për djegies , një ditë do të mund të shndërrohet në një trajt
Qumështi dhe lidhja e tij me kancerin e gjirit Jane Plant këshillon që ta nxirrni nga dieta juaj, qumështin dhe produktet e tij, sepse është shkaku kryesor i kancerit
Zbulimi më i madh në historinë e kancerit është Vitamina B17 Ne jemi me fat që jetojmë në një botë moderne ku kemi qasje në shumë studime kërkimore dhe mjekësore. Sidoqoftë, ende nu
Këto janë ushqimet magjike, luftojnë kancerin Kemi dëgjuar shpesh që brokoli dhe hudhra janë dy nga produktet më të mira dhe të shëndetshme që ne mund të konsumojmë k
Mundi kancerin dy herë prej tij, reperi i bën dhuratën më të bukur fanses (FOTO LAJM) Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur gjatë koncertit në Kaliforni të këngëtarit me famë botërore Jay-Z, i cili pasi mësoi
E trishtë, 16-vjeçari shqiptar humb betejën me kancerin në Itali Mateo Hoxha është i riu shqiptar me banim në Itali që humbi jetën për shkak të sëmundjes së rëndë, kancerit. Mateo nd
"Ka shpresë..." Biden ngushëllon vajzën e senatorit McCain që po lufton me kancerin (VIDEO) Vajza e senatorit John Mçain ka shpërthyer në lot ndërsa ishte duke folur live, për babin e saj. Senatori McCain është t
Një pajisje dore mund të identifikojë kancerin në 10 sekonda Disa shkencëtarë të Universitetit të Texasit në SHBA, kanë deklaruar se përmes një pajisje dore mund të identifikojnë in
Studim i ri: Marjuana shëron kancerin tek fëmijët Një studim i ri i kryer nga Universiteti Northwestern, ku u anketuar 288 profesionistë të kujdesit shëndetësor zbuluan
Ushqimet që luftojnë kancerin Bota jonë moderne është e mbushur me sëmundje, rreziqe të shumta shëndetësore derisa kanceri është padyshim një nga sëmu
Ushqimet që luftojnë kancerin në trup Sëmundja e kancerit po përhapet me ritme të shpejta në mbarë globin. Alarmi vjen nga Organizata Botërore e Shëndetësisë.
Studiuesit zbulojë se aspirina parandalon kancerin dhe diabetin Dy studimet e bëra së fundimi, kanë zbuluar se aspira, është një tip droge që ndihmon në parandalimin e kancerit.
E ardhmja plot shpresë e kurës kundër kancerit Kanceri ka qenë një hije e frikshme gjatë gjithë ekzistencës së njerëzimit. Në shumë vende të botës kanceri po shndërroh
Vitamina B shkakton kancerin në mushkëri te burrat Shtesat e Vitaminës B, mund të jenë më të dëmshme se sa që sjellin të mira. Burrat që marrin vitaminë B6 dhe B12 për
Parandaloni kancerin duke konsumuar arra dhe lajthi Arrat dhe bajamet janë shumë të shëndetshme për organizmin e njeriut, ato luftojnë kancerin, njëra ndër sëmundjet më të
Si të parandaloni kancerin e gjirit Kanceri i gjirit është më i diagnostikuari te gratë, veç kancerit të mushkërive. Në çdo 8 femra është llogaritur se kanc
Receta me mollë që thuhet se parandalon kancerin Mëngjesi Mollë Omlet me djath Meze e lehtë e mëngjesit Gjysmë filxhani me djath Gjysmë filxhani me kos pa yndyrë.
Bota mëson lajmin e mirë! Vitin tjetër nuk do të ketë më kancer Pacientët me kancer mund të shërohen tërësisht nga sëmundja e tyre falë një terapie imunologjike që nuk është përdorur m
Sebajetja nga Tetova kërkon ndihmë në luftën me kancerin (VIDEO) Kanceri që fillimisht i është paraqitur në pjesën e barkut dhe pastaj edhe në kokë, ka bërë që 37 vjeçarja nga Tetova, S