999 rezultate për

kancerin

Shmangni kancerin në zorrën e trashë duke eliminuar këto ushqime Kanceri i zorrës së trashë është një nga llojet më të zakonshme të kancerit. Edhe pse jo aq vdekjeprurëse si të tjerët,
42 ditë në luftë me kancerin, ky lëng austriak bën mrekulli Gjatë këtyre 42 ditëve qelizat e kancerit janë të uritura dhe vdesin, derisa shëndeti i organizmit komplet përmirësohet,
Gazetarja flet për kancerin: S`e kam për turp që mbaj paruke Gazetarja Nadia Toffa i ëhstë kthyer prezantimit të emisionit Le Iene pas kaluarit të gjatë të betejës kundër kancerit.
Tumoret, mitet që duhen rrëzuar Ka shumë informacione të rreme për tumoret : nëse disa prej tyre mund të jenë të padëmshme, të tjerët mund të ndikojnë
Mësoni si të parandaloni kancerin e gjirit Kanceri i gjirit është më i diagnostikuari te gratë, veç kancerit të mushkërive. Në çdo 8 femra është llogaritur se kanc
Jeta e saj duket e pabesueshme, 23-vjeçarja që mundi kancerin tashmë udhëton botën Kur Elona Karafin ishte një fëmijë, ajo u diagnostikua me kancer në kocka. Pas dy vitesh trajnime dhe kujdes intensi
Mundi kancerin, 23-vjeçari konkuron në shfaqjet e Bodybuilding (FOTO LAJM) Ai e ka mundur kancerin dy herë dhe tani është duke frymëzuar mijëra njerëz duke ndarë udhëtimin e tij në palestër përme
Vaksina që zhduk kancerin testohet me sukses Studiuesit në Universitetin e Stanfordit thonë se kanë testuar me sukses tek njeriu një vaksinë që nxit sistemin imunita
Kanceri prostatës vrasës më i madh se kanceri i gjirit Kanceri i prostatës është bërë një vrasës më i madh se kanceri i gjirit për herë të parë sipas statistikave të zbuluara.
I shpëtoi luftës me kancerin, Ambra Meda tregon rrugëtimin e dhimbshëm Vite më parë, ajo u diagnostikua me kancer dhe rasti i Ambra Medas u bë i famshëm, jo për shkak të sëmundjes së saj, por
Fitoi llotarinë 1 milion dollarëshe, humb betejën me kancerin sot Fitursi i 1 milion dollarëve të një jave më parë në Ney York të lotarisë (gërvisht dhe fito), raportohet se ka vdekur so
Zbulohet ilaçi që bën mrekullinë me kancerin Një ilaç i ri për kancerin e mushkërisë mund të nxjerrë “jashtë loje” kimioterapinë. Nga testet klinike të kryera në një
Zbulimi i tumorit, së shpejti me një analizë gjaku Shkencëtarët kanë hedhur një hap të madh përpara drejt një prej prioriteteve kryesore të mjekësisë: një analizë universa
Disa nga shenjat që paralajmërojnë kancerin, nuk duhen injoruar Rreth një e treta e pacientëve të rinj me kancer diagnostikohen kur ndodhen në fazën e parafundit të kancerit, thuhet si
Kuronte kancerin me sodë, dënohet mjeku italian që trajtoi të riun në Shqipëri Mjeku italian Tullio Simoncini i cili u arrestua për shkak se ppretendonte se kanceri është vetëm një bakterie i cili sh
Kura kundër kancerit, mjekët japin shpresa Ilaçi kundër kancerit ekziston, ndërkaq për atë zbulim që nga viti 1923 shkencëtari gjerman Otto Heinrich Warburg ka mar
Shkenca bën një zbulim të rëndësishëm për kancerin Një grup kërkimor shkencor nga Universiteti i Columbias në Nju Jork, i udhëhequr nga italiani Antonio Iavarone, ka zbulu
Këto janë drogat që ndihmojnë në parandalimin e kancerit të mushkërisë dhe prostatës Hulumtuesit e kancerit nga e gjithë bota u mblodhën në Çikago, këtë fundjavë, për konferencën më të madhe profesionale t
Studimi i ri: Brokoli lufton kancerin Brokoli është ndër ushqimet kryesore që ndihmon organizmit tuaj. Shkencëtarët thonë se brokoli lufton kancerin. Ata g
Studim për kancerin e mushkërive rreziku rritet nga sëmundjet e tjera Sipas një studimi të ri, një numër sëmundjesh serioze në mushkëri mund të shtojnë rrezikun e zhvillimit të kancerit të m