999 rezultate për

kancerin

9-vjeçari lufton me kancerin deri sa lind motra, i vë emrin dhe pastaj vdes (FOTO LAJM) "Tash është koha që të bëhem ëngjëlli mbrojtës i motrës sime". Me këto fjalë Bailey, 9-vjeçar iu drejtua prindërve p
Nëse doni të mbani larg kancerin e gjirit, kujdes nga këto ushqime Fushata të tëra sensibilizuese janë ndërmarrë për të inkurajuar gratë dhe vajzat që të mos neglizhojnë kontrollet rutinë
Një hap pranë fitores së betejës me kancerin, testohet me sukses vaksina e parë Prej rreth 50 vitesh, studiuesit janë përpjekur për të krijuar një vaksinë kundër kancerit, por deri para pak kohësh nuk
Pak e dinë, kërpudhat mbajnë larg kancerin Kjo lloj sëmundje prek pothuajse një në tetë femra, ndërsa aktorja e famshme Angelina Jolie, përmes mjekes së saj person
Mban larg kancerin dhe depresionin, mos e ndani këtë erëz nga tavolina Shafrani nuk është vetëm një erëz, por edhe një armë kundër kancerit. Në Indi, aty ku konsumi i tij është tepër i lar
Një mollë në ditë mban kancerin larg Mëngjesi Mollë Omlet me djath Meze e lehtë e mëngjesit Gjysmë filxhani me djath Gjysmë filxhani me kos pa yndyrë.
Anita Haradinaj rrëfehet për herë të parë mbi betejën e nënës së saj me kancerin Anita Haradinaj ka treguar një histori të veçantë jetësore që ka të bëjë me nënën e saj. Ajo këtë rrëfim e ka bërë në
10 ushqimet që parandalojnë kancerin (FOTO LAJM) Shendeti i njëriut lidhet ngushtë me ushqimin që konsumon. Kjo vjen pasi ushqimi është baza e formimit të trupit tonë dh
Nëse doni të mbani larg kancerin e gjirit, mos hani këto ushqime Tetori është në të gjithë botën muaji i ndërgjegjësimit ndaj kancerit të gjirit. Fushata të tëra sensibilizuese janë nd
10 gënjeshtrat për kancerin që i kemi "ngrënë" Asnjë sëmundje tjeter si tumori, nuk është subjekt i miteve dhe besimeve. “Disa vite më parë Shoqëria Amerikane e Kan
Ky ushqim që ne e përdorim çdo ditë, e ushqen kancerin Hulumtuesit kanë gjetur se sheqeri ndikon në zhvillimin e shumë sëmundjeve, duke përfshirë diabetin, sindromin metabolik
Konsumimi i mishit të përpunuar ka lidhje me kancerin e gjirit Konsumimi i rregullt i biftekëve apo salçiçeve mund të rrisin rrezikun e kancerit të gjirit, bëjnë të ditur studiuesit.
Alarm në Kosovë, 225 raste të reja me kancerin e gjirit Në tetëmujorin e parë të këtij viti, në Kosovë janë paraqitur 225 raste të reja me kancer në gji. Këto janë të dhënat zy
Flokët mund të paralajmërojnë kancerin e rrezikshëm Problemet me prostatën shfaqen në moshën e vonshme dhe me to ballafaqohet një numër i madh meshkujsh. Kanceri i prost
Mbani larg sëmundjen më të keqe me këto këshilla praktike Ekspertët e kancerit në Organizatën Botërore të Shëndetësisë (OBSH) kanë publikuar një kod prej 12 pikash që synon paran
Bëni kujdes nga kjo sëmundje, paralajmëron kancerin Mjeku kinez dr. Lai Chiu Nan rekomandon metodën plotësisht natyrore të eliminimit të gurëve në tëmth, të cilët janë shum
Analizat që duhen bërë për të vërtetuar kancerin e stomakut Kanceri i stomakut është i trajtueshëm nëse kapet herët. Fatkeqësisht, rrallë simptomat fillojmë në stadet e hershme.
Ky ushqim që ne e përdorim çdo ditë, e ushqen kancerin Hulumtuesit kanë gjetur se sheqeri ndikon në zhvillimin e shumë sëmundjeve, duke përfshirë diabetin, sindromin metabolik
Lajm i keq për ata që e kanë kaluar kancerin e gjirit Zbulimi i hidhur për kancerin e gjirit Mund të rikthehet edhe pas trajtimit me sukses Publikuar | 11:34 10/11/2017 S
Mos i neglizhoni, këto katër shenja paralajmërojnë kancerin e tiroides Femrat janë gjithmonë më të prekura nga kanceri dhe ndoshta edhe më të ndjeshme. Ndërsa për kancerin në gji flitet