999 rezultate për

kancerin

Hetem Ramadani: Këto ushqime shkaktojnë kancerin, largojini menjëherë nga frigoriferi Hatem ramadani ju njeh me frutat që duhet të mbani dhe ato që duhet t'i hiqni menjëherë nga frigoriferi juaj. Hatemi sqa
Dieta që iu ndihmon të parandaloni kancerin, diabetin dhe iu bën të humbni peshë Dieta ketogjene përqendrohet në konsumimin e yndyrnave të shëndetshme, proteinave dhe karburanteve të ulëta. Kjo lloj
MALLËNGJYESE/ E gjithë shkolla duartroket 6 vjeçarin pasi fitoi betejën me kancerin (VIDEO) Një video mbresëlënëse ështe duke u shpërndarë në rrjet. Në të dallohen brohoritjet e disa fëmijëve në një shkollë, teks
Binjaku humb luftën me kancerin, letra prekëse e vëllait Një binjak humbi vëllain e tij një javë para Krishtlindjeve. Në fakt, ishin shenjat e kancerit në tru, i cili ishte në f
Humbi betejën me kancerin, ndahet nga jeta modelja e famshme (FOTO LAJM) Është ndarë papritur nga jeta në moshën 30-vjeçare modelja Mama Cax. Edhe pse me këmbën protezë, ajo ishte tepër e kë
Ndryshimet e thjeshta në stilin e jetesës që mund ta parandalojnë kancerin e gjirit Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është vërejtur se 30% e personave, që shfaqin simptoma të kancerit të gjirit
Luftoi me kancerin, ndahet nga jeta ikona e kinematografisë botërore (FOTO LAJM) Ikona e kinematografisë franceze, Anna Karina, ka vdekur nga kanceri në moshën 79-vjeçare. Aktorja franceze me prejar
Pas 17 vitesh luftë me kancerin, ndërron jetë këngëtarja e njohur (FOTO LAJM) Ditën e sotme ka ndërruar jetë këngëtarja e grupit të njohur të viteve ’90 "Roxette", Marie Fredriksson. Pas një luft
Mposhti kancerin një vit më parë, ylli i United pritet të debutojë këtë javë Manchester United në krye me Solskjaer nuk është që po bën atë që di të bëj më së miri, por që ka emra të rinj që premto
Humb luftën me kancerin rapsodi i njohur dibran (FOTO LAJM) Ditën e sotme, është ndarë nga jeta rapsodi i njohur dibran, Sherif Dervishi. Ai është shuajtur në moshën 58-vjeçare
Nuk e fitoi dot luftën me kancerin, ndahet nga jeta këngëtari i njohur Eshtë ndarë nga jeta një nga rapsodët më të njohur në vend, Sherif Dervishi pasi vuante prej kohësh nga kanceri dhe që f
Çfarë duhet të dimë për kancerin e tiroides Kanceri i tiroides ndodh në qelizat e tiroides – një gjendër në formë fluture, e vendosur në bazë të gushës suaj. Tiroid
Mjekët i heqin 81 vjeçarit kancerin sa një top futbolli (FOTO LAJM) Një 81-vjeçar, më në fund u “lirua” nga një tumor i madhësisë së topit të futbollit nga qafa e tij. Milton Wingert ng
Reklam që po bën namin, paralajmëron një të ardhme ku vajzat rrisin mustaqet (VIDEO) Një reklamë e re e një markë brisqesh që quhet Billie ka nisur fushatën e saj të fundit për “Movember”, duke festuar fak
"E kurova kancerin nga uji", 30 mjekë nisen drejt vendit të shenjtë Një i moshuar beson se e ka kuruar kancerin nga uji i shenjtë i Kishës Katolike romake, në Lurdë të Francës. Kazik St
Prindërit i japin fund jetës pasi fëmija e tyre humbi betejën me kancerin Një çift i martuar në Rumani ka marrë vendimin për t'i dhënë fund jetës së tyre pasi humbën djalin e tyre nga kanceri.
Po lufton me kancerin, shokët e skuadrës së Bilbaos i bëjnë gjestin mahnitës (VIDEO) Lojtari i ekipit spanjoll, Athletic Bilbao, Yeray Alvarez është duke luftuar me kancerin. Ai pas diagnostifikimit ësh
Ato ia dolën! Gratë e njohura që fituan betejën me kancerin e gjirit (FOTO LAJM) Muaji i tetorit i dedikohet parandalimit të tumorit në gji dhe përmes këtij artikulli duam t’u japim kurajo të gjitha gr
Çaji japonez që lufton kancerin dhe ua djegë dhjamin katërfish më shpejt Çaji ‘matcha’ konsiderohet si një prej llojeve më të fuqishme të çajit të gjelbër që ekziston. Ka origjinën në Japoni
Humbi betejën me kancerin, ndërron jetë sportistja e njohur (FOTO LAJM) Një lajm i trishtueshëm ka ardhur nga Sllovenia ditën e djeshme, teksa një sportiste legjendare ka ndërruar. Bëhet fj