999 rezultate për

kanceri

Kujdes! Këto janë 10 shenjat e kancerit Sot dhe ditët në vazhdim mos bëni më vetëm kontrollet rutinë. Ju duhet të shikoni edhe për shenjat apo ndryshimet e çudi
Mposhti kancerin, COVID-19 i merr jetën ish-kandidatit për president të Amerikës Ish-kandidati presidencial republikan Herman Cain ka ndërruar jetë nga COVID-19. Mediat vendase shkruajnë se ai ishte
Vetëm një test gjaku, ja teknika që zbulon kancerin 4 vjet para shfaqjes së tij Teknika PanSeer është metoda më revolucionare në identifikimin e qelizave kanceroze në organizmin tonë. Kjo shpikje kons
Kanceri i merr jetën bashkëshortes së John Travolta (FOTO LAJM) Bashkëshortja e aktorit, John Travolta, Kelly Preston e ka humbur betejën me kancerin në gji dhe ka ndërruar jetë në mos
Mos i injoroni kurrë, këto 3 shenja paralajmërojnë kancerin e zorrës së trashë Të gjithë e dimë që parandalimi është hapi i parë në mbrojtjen kundër sëmundjeve si kanceri. Prandaj dëgjojmë shpesh rek
Mjekët: Kjo është simptoma e parë agresive e kancerit të gjirit për të cilën nuk keni dëgjuar kurrë Kanceri i gjirit është një nga llojet më të zakonshme të kancerit tek gratë. 1 në 8 gra preket nga kanceri i gjirit dhe
Simptoma e parë agresive e kancerit të gjirit për të cilën nuk keni dëgjuar kurrë Kanceri i gjirit është një nga llojet më të zakonshme të kancerit tek gratë . 1 në 8 gra preket nga kanceri i gjirit dhe
Dieta që iu ndihmon të parandaloni kancerin, diabetin dhe iu bën të humbni peshë Dieta ketogjene përqendrohet në konsumimin e yndyrnave të shëndetshme, proteinave dhe karburanteve të ulëta. Kjo lloj
Kanceri i merr jetën burrit më të vjetër në botë, sa ditëlindje festoi Kanceri i ka marrë jetën burrit më të vjetër në botë, anglezit Bob Weighton, në moshën 112 -vjeçare. Weighton, u bë b
I kemi nënvlerësuar, një grusht me arra mban larg tumoret Të hash një grusht me arra në ditë ju ndihmon në ngadalësimin e rritjes së tumorit kancerogjen, thuhet në një studimi të
Kanceri i merr jetën shkrimtarit italian, Umberto Eco Shkrimtari dhe filozofi italian Umberto Eco, i njohur më së miri për romanin e tij Emri i Trëndafilit, ka vdekur në mosh
Përfshirë edhe kancerin, 6 dëme që letrat e lagura mund t'i shkaktojnë lëkurës Edhe pse fshirja e make up-it me letra të lagura ju lehtëson pas një dite të lodhshme, në të vërtetë nuk është ashtu. Në
Rrëfimi prekës i 24 vjeçares që mposhti kancerin: Çfarë më motivoi çdo ditë Një histori frymëzuese është ajo e 24-vjeçares, Megi Alimuçaj. Kur ishte vetëm 22 vjeç Megi është diagnostikuar me kance
101-vjeçarja ia doli të mundë gripin spanjoll, kancerin dhe koronavirusin Tani në kohë pandemie, kemi nevojë për lajme të mira, lajme shprese. Dhe një lajm që të jep shpresë për të ardhmen dh
101-vjeçarja që i kishte shpëtuar kancerit shërohet nga koronavirusi Një grua nga Nju Jorku që i mbijetoi pandemisë së gripit spanjoll dhe mundi kancerin, ka triumfuar në luftën kundër COVI
Drama e 14-vjeçarit: I ati e braktisi që të vogël, e ëma humbi jetën nga kanceri Quhet Mariglen Llapushi dhe është 14 vjec. Për 13 vite ka jetuar me nënën pasi babai e braktisi nënën kur ajo ishte shta
Legjenda e Italisë fiton betejën 17 mujore me kancerin Lajm i shkëlqyer nga Italia. Gianluca Vialli, pas një beteje 17-mujore me kancerin pankreatik, është shëruar. Vialli, i
Shkencëtarja shqiptare në SHBA flet për një skenar të frikshëm të pandemisë Shkencëtarja shqiptare në SHBA, Donjeta Gjuta, ka ngritur sot alarmin për t’u izoluar dhe u ka bere thirrje shqiptareve
Pak muaj më parë kishte humbur babain nga kanceri, 13 vjeçari vdes nga koronavirusi Ditën e sotme një 13-vjeçar ka humbur jetën nga koronavirusi në Londër. Ismail Mohamed Abdulëahab, nga Brixton ndërro
Luftoi 20 vite me kancerin, COVID-19 i merr jetën gazetares së njohur Një gazetare amerikane që luftoi me kancerin për 20 vite nuk ka arritur të mundë koronavirusin e ri, COVID-19. Maria