999 rezultate për

kanceri

Njeriu që “shëron” kancerin rrezikon burgun Një burrë rrezikon të dënohet me burg, pasi deklaroi në portalin e tij se mund të shërojë kancerin. Jerry Sargeant, i
Disa këshilla të përgjithshme për mbrojtjen nga kanceri Ekspertët e kancerit në Organizatën Botërore të Shëndetësisë (OBSH) kanë publikuar një kod prej 12 pikash që synon paran
Ushqimet që ushqejnë trurin, veprojnë kundër kancerit dhe diabetit Antioksidantët bllokojnë prodhimin e radikaleve të lira, duke parandaluar plakjen e parakohshme të qelizave dhe duke nxi
Produktet ushqimore që po u shkaktojnë kancer Shkaqet e njohura të kancerit përfshijnë gjenetikën, faktorë e jetesës si përdorimi i duhanit, dieta dhe aktiviteti fizi
Kompanitë farmaceutike po “fshehin” frutin që lufton kancerin Një numër shumë i madh ekspertësh thonë se ky frut është shumë potencial. Më i rëndësishëm është fakti se është 10.000 h
Shenjat e hershme të kancerit të vezoreve, ja simptomat që asnjë femër nuk duhet të injorojë Kanceri i vezoreve është lloji më agresiv i kësaj sëmundjeje pasi për fat të keq krijimi i qelizave anormale në pjesën e
E DHIMBSHME/ Rrëfimi i vajzës që mposhti kancerin: S'e duroja veten Jeta te sprovon me sfidat qe te sjell. Ndonjehere te lehta per tu kaluar, e ndonjehere aq te veshtira saqe te ben te dor
Ushqimet që ushqejnë trurin dhe veprojnë kundër kancerit e diabetit Antioksidantët bllokojnë prodhimin e radikaleve të lira, duke parandaluar plakjen e parakohshme të qelizave dhe duke nxi
Dr. Brownstein: Si të mos prekemi nga kanceri Kanceri është një sëmundje që po rrëmben miliona jetë çdo vit në mbarë botën. Sipas të dhënave më të fundit sot në botë
Bëni joga, ndihmon në shërimin e kancerit Një vajzë 21 vjeçare nga Amerika rrefen se si joga ka ndihmuar në shërimin e kancerit. Pas kurimit ajo tregoi se si k
Ilaçi me sodë buke dhe mjaltë që shëron këto sëmundje të tmerrshme! Ideja se përzierja e sodës të bukës me mjaltë duket e tmerrshme për shkak se qelizat e kancerit ushqehen me sheqer, mirë
Nëse keni këto simptoma, jeni të rrezikuar nga kanceri Një ndër arsyet kryesore se pse numri i personave të prekur me këtë sëmundje rritet është se ky lloj kanceri është i vës
Pajisja e fundit teknologjike që zbulon kancerin në 10 sekonda (FOTO LAJM) “Një stilolaps” i revolucionarizuar lejon mjekët që të bëjnë testin e kancerit në vetëm pak sekonda. Studiuesit nga Uni
Shenjat e hershme të kancerit të mushkërive që duhet t’i dini patjetër! Kanceri i mushkërive është një nga llojet më të përhapura të kancerit që prek rreth 402.326 amerikanë. Ky lloj kanceri k
Të gjithë tallen me ta, por janë të vetmit njerëz që nuk preken nga kanceri Në studimet e fundit të publikuara në revistën “Cancer Causes and Control” (Shkaktarët dhe kontrolli i kancerit), është
Presidenti çek: Baza evropiane e ISIS-it është në Bosnje Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, tha se humbja e të ashtuquajturit “Shteti Islamik” në Lindjen e Mesme, kërcënon të s
Pajisja që zbulon kancerin brenda 10 sekondave (VIDEO) Hulumtuesit në Universitetin e Teksasit kanë projektuar një pajisje të re e cila mund të zbulojë kancerin për më pak se
Njeriu që tronditi botën: Kanceri mund të shërohet për tre minuta, ja si Kjo teori mbresëlënëse ka vite që është prezantuar nga autori amerikan Gregg Braden, i njohur për teoritë e tij të famsh
Veprimi që rrezikon krijimin e kancerit ovarian Edhe pse vagina kryen procesin e pastrimit natyror në vetvete, 25% e grave pavarësisht paralajmërimeve të gjinekologët p
Një gotë alkool në ditë rrit rrezikun ndaj kancerit të gjirit Janë gjetur prova të forta se pirja e një gote të vogël vere apo birrë në ditë rrit rrezikun e kancerit të gjirit para-