999 rezultate për

kancer

Kanceri i merr jetën futbollistit 31 vjeçar (FOTO LAJM) Bota e futbollit në zi. Mbrojtësi maroken Mohamad Abarhun ka ndërruar jetë në moshë të re. Futbollisti nga muaji shku
Putin dyshohet se është në gjendje të rëndë shëndetësore, pritet të jep dorëheqje Për javë të tëra në Moskë po qarkullojnë zëra se presidenti rus, Vladimir Putin, është në gjendje të rëndë shëndetësore.
Tha se kishte kancer, gruaja mbledh 50 mijë euro për t'i shpenzuar në bixhoz Nicole Elkabbas duhej të bënte një operacion për heqjen e fshikëzës së tëmthit. Dikush bëri një foto ndërsa kishte dh
Dy vjeçarja me kancer në tru ka nevojë për ju! E ëma: Duhen 20.000 euro ose do vdesë (VIDEO) Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” në News 24 transmetoi një tjetër rast ku një fëmijë ka nevojë për ndihmën e shqipta
Kanceri i gjirit te burrat: Shenjat kryesore dhe faktorët që rrisin rrezikun Ndonëse burrat nuk kanë gjinj si gratë, ata kanë një sasi të vogël të indeve të gjirit. Gjinjtë e një burri të rritur ja
Çfarë ndodhi në studio? Ana e Për'puthen pret flokët live (FOTO LAJM) Ana bëri një veprim të admirueshëm puntatën e sotme të ‘Për’Puthen. Ajo vendosi të presë flokët e saj live, për t’i d
Diagnostikohet me kancer, reagon aktori i njohur i Hollywood (FOTOLAJM) Aktori i mirënjohur Jeff Bridges ka njoftuar se është diagnostikuar me kancer. Bridges është diagnostikur me limfoma, së
Fansja sy-shqiponjë i shpëton jetën gazetares, i zbulon kancerin vetëm nga raportimi LIVE Një gazetare i ka shpëtuar vdekjes vetëm nga syri i mprehtë i një fanseje që e ndiqte gjatë raportimeve. Gruaja i ka
Pesë shenjat e kancerit të gjirit që nuk i vëreni, çfarë duhet të dini Të gjithë flasin për rëndësinë e identifikimit të gungave në gjinj sa më shpejt të jetë e mundur. Por a e dini se ka një
Humbi nënën nga kanceri i gjirit, Xhesika Polo ndërmerr nismën e rëndësishme (FOTO LAJM) Pak kohë më parë, Xhesika Polo humbi mamanë e saj pasi vuante nga kanceri i gjirit. Këngëtarja është shprehur gjithmonë
Arsyeja pse kurrë nuk duhet të mbani fatura në xhep Sipas një studimi të bërë së fundmi, ka rezultuar se 90% e faturave që jepen në dyqane, lokale apo restorante përmbajnë
Fitoi betejën me kancerin, Ina Kasimati tregon vështirësitë e mëdha E shëruar nga kanceri Ina Kasimati në një intervistë për Abc-në e Mëngjesit ka treguar se kjo ka qenë një ndër sfidat e
Sëmundja e rëndë i merr jetën personit të parë që mposhti HIV/AIDS Personi i parë i kuruar nga virusi HIV – Timothy Ray Broën – ka vdekur nga kanceri. Broën, i cili është njohur edhe si “
Simptomat që tregojnë se mëlçia është prekur nga një sëmundje e rëndë Kanceri në mëlçi është në rritje, duke lënë të vdekur mijëra njerëz në çdo vit. Por cilat janë simptomat? Kanceri
Habisin mjekët, kjo është simptoma e parë agresive e kancerit të gjirit Kanceri i gjirit është një nga llojet më të zakonshme të kancerit tek gratë . 1 në 8 gra preket nga kanceri i gjirit dhe
Fansja sy-shqiponjë i shpëton jetën gazetares, i zbulon kancerin vetëm nga raportimi LIVE Një gazetare i ka shpëtuar vdekjes vetëm nga syri i mprehtë i një fanseje që e ndiqte gjatë raportimeve. Gruaja i ka
Të gjithë i injorojnë, këto shenja paralajmërojnë kancer Kanceri mbetet një nga sëmundjet më të rrezikshme që vazhdon të marrë me mijëra jetë njerëzish. Diagnostikimi i tij në h
Mbi 100 persona me kancer, të sëmurë edhe me COVID-19 Në Kosovë, rreth 120 pacientë të cilët vuajnë nga kanceri, janë prekur edhe me COVID-19, sëmundje që e shkakton koronavi
Kanceri i merr jetën aktores së famshme të "The Avengers" dhe "Game of Thrones" (FOTO LAJM) Dame Diana Rigg, e famshme për rolet tek “The Avengers” (seriali origjinal”) dhe “Game of Thrones”, ka ndërruar jetë në
A janë të dëmshëm magnetet që mbajmë në dyert e frigoriferëve? Magnetët janë suvenirët më të blerë të këtyre viteve të fundit, por disa thonë që ato mund të shkaktojnë kancer. Cili ng