999 rezultate për

kanalit

Shkoi të takonte të vëllanë, ky është shqiptari që u gjet i pajetë brenda kanalit në Itali Pas 8 ditëve kërkime, është gjetur trupi i pajetë i shqiptarit Viktor Qosja, i cili ishte zhdukur nga data 19 janar 2020
E cilësuan grabitje dhe nuk lejuan hapjen e kanalit të ujësjellësit në Bulqizë, shoqërohen 17 persona Policia e Bulqizës ka shoqëron 17 banore të fshatit Zerqan në komisariat pasi pak ditë më parë banorët nuk lejuan hapjen
Një person gjendet i mbytur në kanalin e Lepenicës Një punonjës i mirëmbajtjes së kanalit të Lepenicës është është gjetur i mbytur në kanalin që sjell ujë për hidrocentra
Mbappe kryen vizitat mjeksore për tek PSG Kylian Mbappe thuhet se ka kaluar vizitat e tij mjeksore për tek Paris Saint-Germain. Ai do të lëvizë në formë huazim
Shqiptari hyn të vjedh, por...përfundon i vdekur Ujërat e kanalit në Gratacasolo, afer Breshias, kanë nxjerrë trupin e shqiptarit Dorian Puja, 25-vjeç, i cili u zhduk pa
Shqiptarja tentoi të vetëvritet duke u hedhur në ujërat e kanalit Lanza, ja kush e shpëton Policia dhe zjarrfikësit ndërhynë rreth orës 2 të mëngjesit të sotëm në Casale Monferrato të Italisë, për të shpëtuar nj
Thaçi mes liderë botërorë në përurimin e Kanalit të Panamasë (FOTO LAJM) Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, së bashku me dhjetëra liderë botërorë, ka marrë pjesë në ceremoninë hi
Thaçi i bashkohet 20 liderëve botërorë në inaugurimin e kanalit të Panamasë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas vizitave në shtete të ndryshme të rajonit dhe Evropës, të premten ai do të udhët
Dëmi që sjellin pastrueset e veshëve (VIDEO) Pastruset e pabukut janë ndër më të përdorurat nga shumica e njerëzve pa e ditur problemin që mund të marrin përmes tyre
Serbët duan kanal të pavarur televiziv me seli në Graçanicë Unioni i Gazetarëve të Serbisë dhe Shoqata e Gazetarëve të Kosovës e Metohisë (si e degë e të parës) kërkojnë themelimin
Terroristët e ISIS hyjnë edhe në Libi (FOTO LAJM) Flamuri i ISIS tashmë do të valëvitet edhe në tokën e Libisë. Militantët e ISIS tashmë kanë nën kontroll edhe qytetin
Kanali Danub-Moravë-Vardar, Serbia pret përgjigje nga Maqedonia dhe Greqia Studimi për shpagim të ndërtimit të kanalit ujor Danub-Moravë-Vardar tregoi se ai është ekonomikisht i arsyetueshëm, the
Nisin punimet për rregullimin e kanalit të ujërave të zeza në Haraçinë Sot shënohet fillimi i punimeve të Projektit për rregullimin e kanalit me ujëra të ndotura në Haraçinë. Në startimin e p
Serbia-Shkupit: Përkrah kanalin ujor Beograd-Selanik (FOTO LAJM) Autoritetet serbe kanë kërkuar nga Qeveria e Maqedonisë që të përkrahin projektin serb për ndërtimin e kanalit ujor Beog
Clinton, jo kandidmit për presidente e SHBA Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton ka mohuar zërat për një kandidim për Shtëpinë e Bardhë në zgjedhjet e vi
Gafa e UEFA-s: Tifozja nuk qau për golin (VIDEO) Televizionet Gjermane e kapin ndërkohë dhe me UEFA-n. Drejtuesit e kanalit ARD kërkuan një takim me zyrtarët e qeverisë
Tërmeti në Itali, drejtuesja e emisionit braktis studion (VIDEO) Drejtuesja e një emisioni është detyruar të lërë studion në një transmetim të drejtëpërdrejtë pasi ka filluar të ndiejë
Ademi premton rindërtimin e kanalit në Haraçinë Kryetari i komunës së Haraçinës Basri Bajrami kësaj radhe nuk kishte nevojë t’i bënte ftesë publike ministrit të Ekologj
Kanali i Panamasë zgjerohet në prag të 100 vjetorit të ndërtimit (FOTO LAJM) Që kur Kanali i Panamasë hapi një rrugëkalimi mes Oqeanit Atlantik dhe atij Paqësor rreth një shekull më parë, atje kanë
Anija e një miliontë me radhë kaloi Kanalin e Panamasë (FOTO GALERI) Anija transportuese kineze është bërë anija e një miliontë që ka kaluar nëpër kanalin e Panamasë, nga ndërtimi i tij në