999 rezultate për

kanadeze

Khehet pas 20 vitesh në Kosovë ushtarakja kanadeze që ndihmoi fëmijët Sot në Aeroportin e Prishtinës organizohet mikpritje për veteranen e ushtrisë kanadeze Sophie Levesque Boisvert, ushtarj
Kosovari rrëfen tmerrin e luftës në mediat kanadeze Miftar Shala tashmë 37 vjeç, ishte larguar nga Kosova për në Kanada gjatë luftës së fundit. Ai është i martuar, ka fë
Rrëzohet avioni, ka të vdekur Autoritetet lokale të Hondurasit njoftuan se pesë turistë të huaj kanë vdekur pas rrëzimit në det të një aeroplani të vo
Punëtorët kanadezë u dhurojnë pica amerikanëve që nuk po marrin rrogën Punëtorët e kontrollit të trafikut ajror në Kanada kanë blerë qindra pica për kolegët e tyre amerikanë si pjesë e një fu
Kina tërbohet për Huawein, arreston 13 shtetas kanadezë Kanadaja tha të enjten se 13 prej shtetasve të saj janë arrestuar në Kinë që kur zyrtari kryesor financiar i kompanisë H
Deputetja kanadeze uron shqiptarët në shqip (VIDEO) Deputetja kanadeze, Julie Dabrusin, ka mbajtur një fjalim në parlamentin kanadez për nder të 28 nëntorit. Ajo në fja
Deputetët shkojnë me maska në kuvend Deputetët kanadezë janë paraqitur në parlament të maskuar për Halloween. Deputetët kanadezë kanë festuar Halloëeen-in
Shoferët kanadezë çudisin botën, a munden edhe shqiptarët të jenë si ta (VIDEO) Kanadaja cilësohet si një shtet me stereotipa pozitivë pothuajse në çdo aspekt. Edhe kjo video paraqet sadopak këtë g
Mashtroi bashkë me të ëmën 225 persona, arrestohet Adela Vihet në pranga Adela Makashi, vajza 30-vjeçare e Lule Makashit, e arrestuar nga policia për mashtrim me vizat kanadeze.
80 mijë dollarë pagë, Kanadaja kërkon 48 mijë shoferë kamioni Kanadaja ofron të ardhura prej 80.000 dollarë kanadezë (rreth 51.457 euro) në vit, por edhe përkundër kësaj oferte, ata
Nga shtatori mund të pini lirshëm hashash në Kanada Parlamenti i Kanadasë ka miratuar ligjin që legalizon marijuanën në të gjithë vendin. Akti Kanabis kaloi me 52 vota p
Treni shtyp vajzën, italiani bën selfie Kur një grua kanadeze u godit nga një tren dhe u plagos rëndë në Italinë veriore, shërbimet e shpëtimit nxituan për t’i
Lufta tregtare, tmerrohen kanadezët: Shurupi i panjës importohet nga SHBA? Qeveria kanadeze ka nisur zbatimin e masave shpaguese ndaj tarifave të reja amerikane, e në luftën tregtare mes dy vende
Tenistja kanadeze ka një motër binjake dhe mjaft joshëse (FOTO LAJM) Eugenie Bouchard është një ndër tenistet më seksi në botë. 25-vjeçarja kanadeze më shumë është e njohur për bukurinë e s
Ky shtet trondit SHBA-në me teknologjinë për kapjen e avionëve të padukshëm Qeveria kanadeze ka investuar 2.7 milionë dollarë për zhvillimin e një modeli të ri radarësh, që do të përditësonte sist
Premtonte viza kanadeze, padi penale për një 36-vjeçar nga Prilepi Zyra e jashtme kundër krimit në Prilep, ka ngritur padi penale kundër D.M.(36) nga Prilepi për shkak të ekzistimit të dy
Pranga 30 vjeçarit nga Prilepi, merrte 3.000 euro dhe i linte qytetarët pa viza Kanadeze Tridhjetë e gjashtëvjeçari nga Prilepi i ka mashtruar disa qytetarë, duke u premtuar se do t’ju sigurojë viza për në sht
TRAGJEDIA/ Shuhet ekipi kanadez, 14 të vdekur nga aksidenti Policia ka konfirmuar 14 të vdekur pasi një kamion dhe një autobus ku ndodhej skuadra kanadeze e Hockey për të rinj, u p
Dhurata më e bukur, fiton 1 mln dollarë për 18-vjetorin e lindjes (FOTO LAJM) Një adoleshente kanadeze ka fituar "jackpot"-in me biletën e parë që bleu në jetën e saj. Charlie Lagarde fitoi çmimi
Si mund të pajisen kosovarët me viza pune kanadeze? Daniel Maksymiuk, ambasador i Kanadasë në Kroaci dhe njëherësh jorezident për Kosovën, gjatë një interviste për gazetën