999 rezultate për

kanadez

Rrëmbehen dy amerikanë dhe dy kanadezë Në Nigerinë veriore, sulmues të panjohur të kanë rrëmbyer dy amerikanë dhe dy kanadezë, ndërsa kanë vrarë dy policë, njo
Kanadezët e përballojnë jetën në një nivel të ndryshëm nga ne (FOTO LAJM) Kur përmendim Kanadën, ne zakonisht mendojmë për motin e ftohtë. Dhe kjo përshtypje është e saktë, pasi ka mjaft borë në
Otava i kërkon Teheranit të respektojë të drejtat demokratike Kanadaja i kërkoi sot autoriteteve iraniane që të respektojnë të drejtat demokratike përballë manifestimeve ndonjëherë t
Zbardhet autopsia për çiftin miliarder kanadez, mbyti gruan e më pas veten Është publikuar ditën e sotme autopsia e çiftit miliarder kanadez e cila duket se ka tronditur jo vetëm familjarët, por
E dyshimtë, miliarderi dhe gruaja e tij u vranë nga kushërinjtë? (VIDEO) Rasti i vrasjes së miliarderit dhe gruas së tij që gjenden të vdekur në bodrumin e shtëpisë, ka tronditur mbarë kombin d
Trudeau i del kundër Trump-it, Kanadaja mban ambasadën në Tel Aviv Kryeministri kanadez, Justin Trudeau ka theksuar sot se ambasada e Kanadasë në Izrael do të qëndrojë në Tel Aviv, duke t
Edhe opozita kanadeze i jep mbështetje Kosovës Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar liderin e opozitës kanadeze, Andrew Scheer, me të cilin ka b
Thaçi takohet me kryeministrin kanadez Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar Kryeministrin e Kanadasë, Justin Trudeau, në vazhdim të ditë
U takuan pas 10 viteve, ja çfarë thotë deputetja kanadeze për presidentin Thaçi Deputetja kanadeze Anita Vandenbeld ka thënë se nuk do të mund të imagjinonte para dhjetë vjetëve, kur ka punuar si kësh
Thaçi nuk do të ketë shansin të takohet me kryeministrin kanadez Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të bëjë një paraqitje publike të mërkurën në një forum jo të zakonshëm për një kr
Ja çfarë thonë mediat kanadeze për takimin e Thaçit me refugjatët kosovarë Mediat kanadeze i kanë kushtuar rëndësi takimit të presidentit Hashim Thaçi me refugjatët nga Kosova të cilët më 1999 ar
Presidenti Thaçi falenderon Ministrin kanadez të mbrojtjes për përkrahjen e Kosovës Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i shoqëruar nga Ministri i FSK, Rrustem Berisha kanë takuar sot Minist
Supermeni i kohëve moderne! Kryeministri kanadez i befason të gjithë për Halloween (FOTO LAJM) Kryeministri kanadez, Justin Trudeau veshur si Superman për HalloWeen këtë vit duke zbuluar identitetin e tij të fshehtë
Kryeministri kanadez i kthen “nderin” Ivanka Trump (FOTO LAJM) Justin Trudeau është një ndër kryeministrat më simpatikë në botë dhe për këtë nuk ka asnjë dyshim. Shumë personalitet
Ndahet nga jeta kanadezi që i kushtoi jetën Shqipërisë dhe shqiptarëve Kjo është një ditë e vështirë për të gjithë shqiptarët pasi një njeri që i kushtoi jetën gjuhës, kulturës dhe identiteti
Nëse shkoni të jetoni në këtë ishull, shteti do t’ju japë një super rrogë dhe tokë (FOTO LAJM) Cape Breton është një ishull i vogël, i cili ndodhet në Nova Scotia të Kanadasë. Ky ishull i mrekullueshëm, me natyrë
Gjenerali kanadez: Shqiptarët, raca më e fortë në botë Studiuesi Auron Tare sjell në vëmendje një letër të rrallë të gjeneralit kanadez të Brigadës Dr. Frederik William Burnha
Babai i pilotit të Formula 1, ky është pronari super miliarder i jahtit të ankoruar në Durrës (FOTO LAJM) Një jaht gjigant është ankoruar këto ditë në portin e Durrësit duke gjallur jo pak admirim dhe kureshtje tek punonjësit.
Bebja Justin Trudeau takohet me kryeministrin kanadez Kryeministri kanadez është takuar me foshnjën që mban emrin e tij, në shenjë mirënjohjeje ndaj tij prej prindërve refugj
I zhvati 70 mijë euro për vizë kanadeze, dënohet mashtruesi nga Tirana Fatmir Alla është dënuar nga gjykata për veprën penale mashtrim duke përfituar 70 mijë euro pasi hiqej si punonjës ambas