999 rezultate për

kanadez

80 mijë dollarë pagë, Kanadaja kërkon 48 mijë shoferë kamioni Kanadaja ofron të ardhura prej 80.000 dollarë kanadezë (rreth 51.457 euro) në vit, por edhe përkundër kësaj oferte, ata
Nga shtatori mund të pini lirshëm hashash në Kanada Parlamenti i Kanadasë ka miratuar ligjin që legalizon marijuanën në të gjithë vendin. Akti Kanabis kaloi me 52 vota p
Parlamenti kanadez dënon deklaratat e Trumpit Parlamenti kanadez ka dënuar fjalët e presidentit amerikan, Donald Trump dhe këshilltarit të tij kryesor të tregtisë Pet
Treni shtyp vajzën, italiani bën selfie Kur një grua kanadeze u godit nga një tren dhe u plagos rëndë në Italinë veriore, shërbimet e shpëtimit nxituan për t’i
Lufta tregtare, tmerrohen kanadezët: Shurupi i panjës importohet nga SHBA? Qeveria kanadeze ka nisur zbatimin e masave shpaguese ndaj tarifave të reja amerikane, e në luftën tregtare mes dy vende
Tenistja kanadeze ka një motër binjake dhe mjaft joshëse (FOTO LAJM) Eugenie Bouchard është një ndër tenistet më seksi në botë. 25-vjeçarja kanadeze më shumë është e njohur për bukurinë e s
Ky shtet trondit SHBA-në me teknologjinë për kapjen e avionëve të padukshëm Qeveria kanadeze ka investuar 2.7 milionë dollarë për zhvillimin e një modeli të ri radarësh, që do të përditësonte sist
Premtonte viza kanadeze, padi penale për një 36-vjeçar nga Prilepi Zyra e jashtme kundër krimit në Prilep, ka ngritur padi penale kundër D.M.(36) nga Prilepi për shkak të ekzistimit të dy
Edhe një shtet i fuqishëm mbështet bombardimet e SHBA-ve Kryeministri kanadez Justin Trudeau ka thënë se qeveria e tij, mbështetë sulmet ndaj caqeve ushtarake siriane, të kryera
Pranga 30 vjeçarit nga Prilepi, merrte 3.000 euro dhe i linte qytetarët pa viza Kanadeze Tridhjetë e gjashtëvjeçari nga Prilepi i ka mashtruar disa qytetarë, duke u premtuar se do t’ju sigurojë viza për në sht
TRAGJEDIA/ Shuhet ekipi kanadez, 14 të vdekur nga aksidenti Policia ka konfirmuar 14 të vdekur pasi një kamion dhe një autobus ku ndodhej skuadra kanadeze e Hockey për të rinj, u p
Dhurata më e bukur, fiton 1 mln dollarë për 18-vjetorin e lindjes (FOTO LAJM) Një adoleshente kanadeze ka fituar "jackpot"-in me biletën e parë që bleu në jetën e saj. Charlie Lagarde fitoi çmimi
Si mund të pajisen kosovarët me viza pune kanadeze? Daniel Maksymiuk, ambasador i Kanadasë në Kroaci dhe njëherësh jorezident për Kosovën, gjatë një interviste për gazetën
Policeve u bie të fikët gjatë fjalimit të Kryeministrit (VIDEO) Kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau, ishte duke e prezantuar shefen e re të policisë kanadeze, kur dy policëve që po
Dy policë humbin ndjenjat gjatë fjalës së kryeministrit Trudeau (VIDEO) Kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau, ishte duke e prezantuar shefen e re të policisë kanadeze, kur dy policëve që po
Mjekët kanadez protestojnë kundër rritjes së pagave Më shumë se 700 mjekë e infermierë në Kebek të Kanadasë kanë firmosur një letër të hapur, përmes të cilës kundërshtojnë
Biznes i ri, fiton miliona dollarë duke shitur ajër kanadez Moses Lam dhe Troy Paquette janë partnerë në “Vitality Air”, një kompani që shet shishe me ajër të marrë nga Parku Naci
Kryeministri kanadez suprizon Indinë, bën spektakël me kërcimin tradicional (VIDEO) Në vizitën e tij të parë zyrtare në Indi, kryeministri kanadez Justin Trudeau vendosi tu prezantonte në një version ndry
Media kanadeze: Bitcoin është njësoj si firmat piramidale në Shqipëri Çmenduria e monedhës virtuale Bitcoin po krahasohet gjithnjë e më shumë nga mediat e huaja me atë që ndodhi me piramidat
Rrëmbehen dy amerikanë dhe dy kanadezë Në Nigerinë veriore, sulmues të panjohur të kanë rrëmbyer dy amerikanë dhe dy kanadezë, ndërsa kanë vrarë dy policë, njo