999 rezultate për

kanadez

Pse Melania dhe Ivanka "çmenden' pas kryeministrit kanadez? (FOTO LAJM) Fotot e Melania Trump, me sytë e mbyllura dhe gati për të puthur kryeministrin kanadez kanë bërë xhiron e rrjeteve socia
Khehet pas 20 vitesh në Kosovë ushtarakja kanadeze që ndihmoi fëmijët Sot në Aeroportin e Prishtinës organizohet mikpritje për veteranen e ushtrisë kanadeze Sophie Levesque Boisvert, ushtarj
Kosovari rrëfen tmerrin e luftës në mediat kanadeze Miftar Shala tashmë 37 vjeç, ishte larguar nga Kosova për në Kanada gjatë luftës së fundit. Ai është i martuar, ka fë
Rrëzohet avioni, ka të vdekur Autoritetet lokale të Hondurasit njoftuan se pesë turistë të huaj kanë vdekur pas rrëzimit në det të një aeroplani të vo
Koloneli kanadez jep detaje nga momenti i shpërthimit të minës Ndërsa në Tiranë, flamuri kombëtar ngrihet në gjysmështizë për nder të efektives që humbi jetën, forcat e armatosura të
Durrsakët bëjnë për spital kanadezin që tentoi të përdhunonte një 13 vjeçare Aventura e një 50 vjeçari kanadez që kishte ardhur për pushime në Durrës ka përfunduar shumë keq pasi tentoi që të përdh
Tentoi të përdhunonte të miturën në Durrës, dëshmon kanadezi: U keqkuptova... Për ngjarjen e regjistruar një ditë më parë në lagjen 13 në Durrës ku policia e Durrësit, ndërhyri në kohë, të ndalonte
Kanadezi me thikë në dorë tenton të përdhunojë të miturën në Durrës Në qytetin e Durrësit është shënuar një ngjarje e rëndë këtë të mërkurë ku një shtetas kanadez ka tentuar të përdhunojë
Varka mbërrin në breg me një mesazh misterioz Një varkë misterioze ka zbarkuar në brigjet e një fshati të vogël Irlandez. Mendohet se ka ardhur nga Kanadaja. Kjo v
Mori 190 milion dollar në varr, historia e pabesueshme e biznesmenit kanadez QuadrigaCX, një kompani kanadeze që bën konvertimin e kriptomonedhës, e përfshirë në një sërë rastesh të mëparshme ligjo
Punëtorët kanadezë u dhurojnë pica amerikanëve që nuk po marrin rrogën Punëtorët e kontrollit të trafikut ajror në Kanada kanë blerë qindra pica për kolegët e tyre amerikanë si pjesë e një fu
Kina tërbohet për Huawein, arreston 13 shtetas kanadezë Kanadaja tha të enjten se 13 prej shtetasve të saj janë arrestuar në Kinë që kur zyrtari kryesor financiar i kompanisë H
Varka misterioze mbërrin në breg, shënimi mbi të bëhet viral Një varkë misterioze ka zbarkuar në brigjet e një fshati të vogël Irlandez. Mendohet se ka ardhur nga Kanadaja. Kjo v
Deputetja kanadeze uron shqiptarët në shqip (VIDEO) Deputetja kanadeze, Julie Dabrusin, ka mbajtur një fjalim në parlamentin kanadez për nder të 28 nëntorit. Ajo në fja
Deputetët shkojnë me maska në kuvend Deputetët kanadezë janë paraqitur në parlament të maskuar për Halloween. Deputetët kanadezë kanë festuar Halloëeen-in
Shoferët kanadezë çudisin botën, a munden edhe shqiptarët të jenë si ta (VIDEO) Kanadaja cilësohet si një shtet me stereotipa pozitivë pothuajse në çdo aspekt. Edhe kjo video paraqet sadopak këtë g
Mashtroi bashkë me të ëmën 225 persona, arrestohet Adela Vihet në pranga Adela Makashi, vajza 30-vjeçare e Lule Makashit, e arrestuar nga policia për mashtrim me vizat kanadeze.
80 mijë dollarë pagë, Kanadaja kërkon 48 mijë shoferë kamioni Kanadaja ofron të ardhura prej 80.000 dollarë kanadezë (rreth 51.457 euro) në vit, por edhe përkundër kësaj oferte, ata
Nga shtatori mund të pini lirshëm hashash në Kanada Parlamenti i Kanadasë ka miratuar ligjin që legalizon marijuanën në të gjithë vendin. Akti Kanabis kaloi me 52 vota p
Parlamenti kanadez dënon deklaratat e Trumpit Parlamenti kanadez ka dënuar fjalët e presidentit amerikan, Donald Trump dhe këshilltarit të tij kryesor të tregtisë Pet