999 rezultate për

kanadase

Melania "merr hak": Mënyra si e puth kryeministrin bukurosh të Kanadasë hap polemika në rrjet (FOTO LAJM) Syri i një fotografi kap gjithçka. Edhe detajin më të vogël. Dhe kësaj radhe ai bëri të pavdekshëm një moment që i thotë
Basha takim me ish-kryeministrin e Kanadasë: Kjo ështe rruga e vetme drejt BE-së Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pasiditen e sotme në rrjetin social Twitter për takimin që ka patur me ish-kryemin
Pas Kanadasë edhe një shtet i hap rrugë shitjes së kanabisit Parlamenti izraelit në mënyrë unanime miratoi një ligj që lejon eksportin e kanabisit mjekësor, duke i lejuar vendit të
Zvicra, Gjermania e dytë. Sinjale për shtim të nevojave të krahut të punës Pas Gjermanisë, edhe nga Zvicra mbërrijnë sinjale për shtim të nevojave të krahut të punës. Ekspertët atje presin që
Merr flakë qielli mes SHBA-së dhe Kanadasë (FOTO LAJM) ymi nga zjarri po mbush qiellin në qytetet perëndimore të SHBA dhe Kanadasë ka kaluar çdo pritshmëri dhe ka detyruar eks
Zhgënjen "lali Eri" i Kanadasë, akuzohet për ngacmim seksual I cilësuar shpesh si kryeministri më i bukur në botë, Justin Trudeau, është përfshirë së fundmi në një skandal. Media
Sebastian Vettel triumfon në Çmimin e Madh të Kanadasë Sebastian Vettel, arriti të triumfonte duke fituar Çmimin e Madh të Kanadasë. Gjermani e nisi garën nga pole position dh
Pacolli merr pjesë në një konferencë islamike, përpiqet ta anëtarësojë Kosovën si vëzhguese Ka nisur punimet në Daka, kryeqytetin e Bangladeshit, Konferenca e 45-të e ministrave të jashtëm të vendeve të Organizat
Prokuroria ka gati 20 fletëporosi për SHBA-në, Anglinë e Kanadanë për klandestinët Prokuroria për Krimet e Rënda ka hartuar 20 fletëporosi drejtuar vendeve të Bashkimit Europian si Angli, Francë, dhe dre
25 mijë euro për një vizë drejt Anglisë e Kanadasë, gjykata lë në burg 39 persona Grupi kriminal me 39 anëtarë në disa qytete, të cilët falsifikonin dokumente të paligjshme për në SHBA, Kanada dhe Angl
Mjekët kanadez protestojnë kundër rritjes së pagave Më shumë se 700 mjekë e infermierë në Kebek të Kanadasë kanë firmosur një letër të hapur, përmes të cilës kundërshtojnë
Tmerr dhe mister, kjo është zhurma që vjen nga një mal i Kanadasë (VIDEO) A keni dëgjuar ndonjëherë tinguj nga pyjet? Me gjithë kaosin në botën rreth, ka diçka të vërtetë të frikshme në këtë
Trudeau i del kundër Trump-it, Kanadaja mban ambasadën në Tel Aviv Kryeministri kanadez, Justin Trudeau ka theksuar sot se ambasada e Kanadasë në Izrael do të qëndrojë në Tel Aviv, duke t
Thaçi takohet me kryeministrin kanadez Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar Kryeministrin e Kanadasë, Justin Trudeau, në vazhdim të ditë
Kosova dhe Kanadaja së shpejti me marrëveshje për mbrojtjen e Investimeve Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ministri i Kanadasë për Tregti Ndërkombëtare, François-Philippe Ch
Ymeri: Edhe kryeministri i Kanadasë ka ofruar transport për votuesit Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka reaguar për herë të parë ndaj raportimeve se një organizatë jo-qeverita
Objekti misterioz ndriçon qiellin e Kanadasë (VIDEO) Qielli kanadez u ndriçua nga një objekt i çuditshëm mbrëmjen e të hënës kur një dritë e fuqishme u shfaq mbi British Co
Nëse shkoni të jetoni në këtë ishull, shteti do t’ju japë një super rrogë dhe tokë (FOTO LAJM) Cape Breton është një ishull i vogël, i cili ndodhet në Nova Scotia të Kanadasë. Ky ishull i mrekullueshëm, me natyrë
Xhensila dhe Besi braktisin Meksikën, këtë radhë drejt Kanadasë (VIDEO) Besi dhe Xhensila prej disa ditësh po shijojnë pushimet me njëri tjetrin. Ne fillim ata prekën Amerikën dhe pastaj
Kanadaj forcon ushtrinë, rrit shpenzimet ushtarake me 73 për qind Ministri i Mbrojtjes i Kanadasë, Harjit Sajja, tha se vendi i tij do të rrisë shpenzimet ushtarake për 73 përqind. Nj