999 rezultate për

kanada

Kanada, kamioni godet këmbësorët, ka viktima (VIDEO) Një kamion i bardhë u përplas me këmbësorë të shumtë në një rrugë të zënë në veri të Torontos, Kanada, tha Policia e Tor
Premtonte viza kanadeze, padi penale për një 36-vjeçar nga Prilepi Zyra e jashtme kundër krimit në Prilep, ka ngritur padi penale kundër D.M.(36) nga Prilepi për shkak të ekzistimit të dy
Prokuroria ka gati 20 fletëporosi për SHBA-në, Anglinë e Kanadanë për klandestinët Prokuroria për Krimet e Rënda ka hartuar 20 fletëporosi drejtuar vendeve të Bashkimit Europian si Angli, Francë, dhe dre
Kapet "peshku" i parë, Vettingu shkarkon gjyqtarin e njohur Shkarkohet nga detyra anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Fatos Lulo. Vendimi është shpallur ditën e sotme nga KPK-ja, pa
Adoleshentja humbi jetën, Kanadaja kufizon pijet energjike me alkool Kanadaja do të kufizojë shitjen e pijeve energjike me përmbajtje alkooli pas vdekjes së një adoleshenteje e cila piu dis
Si mund të pajisen kosovarët me viza pune kanadeze? Daniel Maksymiuk, ambasador i Kanadasë në Kroaci dhe njëherësh jorezident për Kosovën, gjatë një interviste për gazetën
Pensionet, Hado: Së shpejti marrëveshje edhe me Kanadanë Përveç Greqisë dhe Italisë së shpejti do të ketë një marrëveshje edhe me Kanadanë për çështjen e pensioneve. Këtë gjë e
25 mijë euro për një vizë drejt Anglisë e Kanadasë, gjykata lë në burg 39 persona Grupi kriminal me 39 anëtarë në disa qytete, të cilët falsifikonin dokumente të paligjshme për në SHBA, Kanada dhe Angl
Zbulohet skema, si futeshin ilegalisht shqiptarët në SHBA, Kanada dhe Angli Policia ka bërë publike skemën e trafikut të klandestinëve nga Shqipëria për në SHBA, Kanada apo Angli nga një grup prej
Zbulohet tradhtari që rrezikoi super-aksionin e pasaportave false, është një polic Një oficer policie ka dekonspiruar operacionin e koduar “One if-by land”, që çoi në goditjen e 7 grupeve kriminale që bë
Kaluan 1 mijë shqiptarë në SHBA, zbardhet skema që ndiqej dhe sa paguhej Policia e Shtetit ka zbardhur detaje nga operacioni i madh, finalizuar me 31 të arrestuar dhe 12 në kerkim për trafik të
20 mijë euro pasaporta për në SHBA, del skema e trafikimit të njerëzve Janë zbardhur detaje të reja nga rrjeti krimiminal që trafikonte njerëz nga Shqipëria për në SHBA dhe Kanada. Ditën e
Viza false për në Angli dhe Kanada, gjykata merr vendimin për 8 të arrestuarit 16 persona janë arrestuar ditën e sotme nga Polica e Fierit në bashkëpunim me shumë institucione të tjera. Sipas njof
Kanadaja lehtëson emigrimin për shqiptarët, risitë që duhet t'i dini Shumë shpejt Shqipëria dhe Kanadaja do të firmosin njohjen e pensioneve për vitet e punës që shqiptarët kryejnë në atë s
Mjekët kanadez protestojnë kundër rritjes së pagave Më shumë se 700 mjekë e infermierë në Kebek të Kanadasë kanë firmosur një letër të hapur, përmes të cilës kundërshtojnë
Në Kanada hapet "shtëpia e shqiptarit", një mundësi e artë për shqiptarët Shqiptarët në Kanada kanë në projektin e tyre ndërtimin e “Shtëpisë së Shqiptarit”, e cila do t’u kushtohet aktiviteteve
Tmerr dhe mister, kjo është zhurma që vjen nga një mal i Kanadasë (VIDEO) A keni dëgjuar ndonjëherë tinguj nga pyjet? Me gjithë kaosin në botën rreth, ka diçka të vërtetë të frikshme në këtë
Taksisti shqiptar kthehet në manjak seksual në Kanada Një taksist kosovar është shpallur fajtor në Kanada për sulm seksual ndaj dy pasagjereve të tij. Gjykatësja e Gjykatë
Shqiptarët braktisin Greqinë, ikin 100 mijë emigrantë Pakësohet me rreth 100.000 numri i emigrantëve shqiptarë në Greqi. Vendi fqinj nuk përbën më një nga objektivat për
Kanadezët e përballojnë jetën në një nivel të ndryshëm nga ne (FOTO LAJM) Kur përmendim Kanadën, ne zakonisht mendojmë për motin e ftohtë. Dhe kjo përshtypje është e saktë, pasi ka mjaft borë në